Koronavirusas gniaužia Europą: Prancūzijoje imtasi dar neregėto nurodymo dėl kaukių kasdien – nauji viruso rekordai

Kova su pandemija Europoje įgauna pagreitį. Daugelis šalių įveda dalinį arba visišką karantiną. Tiesa, taikomos priemonės skiriasi nuo tų, kurios buvo taikomos pavasarį. 

Anksčiau su antrąja banga pradėjusios kovoti šalys, tokios kaip Suomija, jau netgi švelnina kai kuriuos draudimus. Tačiau didžiojoje Europos dalyje kova su antrąja Covid-19 banga tik prasideda. Ypač sudėtinga situacija Prancūzijoje, Čekijoje, Lenkijoje. 

Didžiojoje Britanijoje pasiektas kritinis taškas

Covid-19 viruso pandemija pasiekė „kritinį“ tašką Anglijoje, rašoma „The Guardian“. Sergamumas nuo padvigubėjo nuo praėjusio mėnesio, o sparčiausiai jis auga šalies pietuose, kur R skaičius viršijo 2. 

Imperatoriškojo koledžo Londone mokslininkai nustatė, kad virusas plinta itin sparčiai visoje šalies teritorijoje, nors daugiausiai atvejų vis dar išlieka užfiksuota šiaurinėje dalyje. Naujų atvejų skaičius Jungtinėje Karalystėje dvigubėja kas 9 dienas.

Mokslininkai perspėja, kad tai gali rodyti, kad dabartinės taikomos priemonės – įskaitant draudimus namų maišytis tarpusavyje namų ūkiams ar barų uždarymas – neveikia. Jų teigimu, būtina imtis papildomų skubių priemonių, kurios leistų išsaugoti žmonių gyvybes ir subalansuotų situaciją ligoninėse. 

Ketvirtadienį Jungtinėje Karalystėje buvo sprendžiamas klausimas dėl karantino šalyje įvedimo, tačiau vyriausybė kol kas atsisakė tai daryti. Kaip ir Lietuvoje, Boriso Johnsono vyriausybė nusprendė taikyti lokalių karantinų įvedimą, vadovaujantis šviesoforo principu.

REKLAMA

Austrijoje užfiksuotas naujas susirgimų dienos rekordas (4453 atvejai), tačiau šalies valdžia kol kas dvejoja dėl griežtesnių ribojimo priemonių taikymo. Šalyje vis dar veikia parduotuvės, barai, restoranai ir teatrai.

Graikija penktadienį paskelbs naują mėnesio trukmės kovos su koronavirusu planą. Jo metu šalis bus paskirstyta į keturis grėsmės lygius. Antras pagal dydį šalies miestas Salonikai, kaip ir keli centrinės Graikijos miestai, atsidurs izoliacijoje – veiks tik mokyklos ir mažmeninės prekybos parduotuvės.

Koronavirusas gniaužia Europą: Prancūzijoje imtasi dar neregėto nurodymo dėl kaukių

Ligos protrūkis Lenkijoje

Lenkijoje užfiksuotų ligos atvejų skaičius patrigubėjo per mažiau nei mėnesį. 

Staigiai išaugęs ligonių skaičius privertė Lenkijos valdžią imtis griežtų karantino priemonių. Nepaisant to, spalio 29-ąją buvo užfiksuotas dar vienas rekordas – 20156 ligos atvejai. Kaimyninė Lenkija nuo šios savaitės uždarė restoranus ir barus, neleidžiama vienoje vietoje susirinkti daugiau nei 5 žmonėms, daugeliui studentų yra paskirtas namų mokymas. 

Kita antrosios koronaviruso bangos stipriai paveikta šalis – Vokietija – nuo kito pirmadienio mėnesiui uždaro visus barus, restoranus, teatrus, baseinus ir fitneso treniruočių patalpas. Viešoje vietoje galima vienu metu lankytis ne daugiau nei dviejų šeimų nariams arba 10 žmonių. Žmonės yra raginami atsisakyti nebūtinų kelionių. Išlieka atidarytos mokyklos, darželiai ir parduotuvės.

Prancūzijoje jau anksčiau buvo paskelbtos griežtos karantino priemonės, įskaitant ir komendanto valandą visoje šalyje nuo 21 iki 6 valandų. Ketvirtadienį buvo paskelbta, kad vaikams nuo 11 metų bus privaloma dėvėti kaukes ir mokyklose. 

REKLAMA

Skandinavijoje – skirtingos nuotaikos

Švedija, per visą pandemiją vengusi griežtų Covid-19 viruso užkardymo priemonių, ketvirtadienį užfiksavo 2820 naujų atvejų – absoliutus šių metų rekordas. 

Sveikatos agentūros teigimu, pavasarį „tikriausiai“ pikas buvo gerokai didesnis, tačiau jis liko neužfiksuotas dėl tuomet taikytos testavimo sistemos. 

Suomijos valdžia ketvirtadienį paskelbė, kad sušvelninami iki šiol galioję darbo laiko apribojimai restoranams, tačiau paliekami ribojimai barams ar naktiniams klubams. Suomijoje šiuo metu fiksuojamas susirgimų skaičių augimo lėtėjimas, netgi pastebimas šioks toks kritimas. 

Suomija griežtas karantino priemones įvedė prieš tris savaites, manoma, kad būtent tai leido jiems dabar jau skelbti dalinį taikomų priemonių atšaukimą.

Rusijos medikai šaukiasi pagalbos. Jeigu Europoje tik kalbama apie netrukus užsipildysiančias ligonines, tai plaučių uždegimu sergančius rusus gali dešimt valandų vežioti po miestą greitąja, taip ir nesurandant gydymo įstaigos, kuri priimtų.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų