Minsko milicija: Baltarusija patrauks atsakomybėn tuos, kas iš užsienio ragina protestuoti

Asmenys, keliantys ultimatumus ir raginantys protestuoti Baltarusijoje, bus patraukti atsakomybėn - ar jie būtų šalyje, ar užsienyje, ketvirtadienį pareiškė vienas aukšto rango teisėsaugos pareigūnas.

Protestai Baltarusijoje (nuotr. SCANPIX)

„Tie, kas ragina [protestuoti], bet kuriuo atveju bus patraukti... atsakomybėn pagal Baltarusijos įstatymus“, – interviu televizijai ONT pareiškė Minsko miesto vykdomojo komiteto Vidaus reikalų vyriausiosios valdybos vadovas Ivanas Kubrakovas. Pasak jo, tam milicija turi „pakankamai pajėgumų, priemonių ir galimybių“.

„Dirbame drauge su Tyrimų komitetu ir aiškinamės visus žmones, esančius čia ir raginančius iš išorės“, – pažymėjo Minsko milicijos vadovas.

„Baltarusijos Respublikos pilietės ultimatumą vertinu taip: koks ultimatumas ir kas jį gali kelti?“– sakė I. Kubrakovas, atsakydamas į klausimą apie buvusios kandidatės Baltarusijos prezidento rinkimuose Sviatlanos Cichanouskajos ultimatumą ir Minsko milicijos pasirengimą reaguoti į galimas pasekmes.

Baltarusijos opozicijos lyderė S. Cichanouskaja antradienį paskelbė autoritarinio šalies prezidento Aliaksandro Lukašenkos režimui „liaudies ultimatumą“ ir pagrasino nacionaliniu streiku, jeigu valstybės vadovas neatsistatydins, nebus nutrauktas smurtas prieš demonstrantus ir nebus paleisti politiniai kaliniai.

S. Cichanouskaja pareiškė, kad Baltarusijos valdžia šiuos reikalavimus turi išpildyti iki spalio 25 dienos. Priešingu atveju ji pažadėjo, kad šalyje bus paskelbtas nacionalinis streikas ir rengiamos didelės demonstracijos.

Baltarusijoje jau daugiau kaip du mėnesius vyksta beprecedenčiai protestai dėl rugpjūčio 9-ąją įvykusių prezidento rinkimų, kurių laimėtoju buvo paskelbtas A. Lukašenka, vadovaujantis šaliai nuo 1994 metų. Opozicija ir Vakarų šalys šiuos rinkimus laiko suklastotais.

REKLAMA

Politikos naujokė S. Cichanouskaja laiko save rinkimų nugalėtoja. Ši 38 metų veikėja nusprendė balotiruotis į prezidento postą, kai jos vyras Siarhejus Cichanouskis, taip pat ketinęs mesti iššūkį A. Lukašenkai, buvo įkalintas.

Pastarosiomis savaitėmis Baltarusijos milicija sulaikė tūkstančius demonstrantų. Dėl liudininkų pranešimų apie milicijos smurtą ir sulaikytų asmenų kankinimą tarptautinė bendrija pasmerkė A. Lukašenkos režimą, kuriam Vakarai paskelbė sankcijų.

Baltarusijoje slopinant protestus keli žmonės žuvo.


Rašyti komentarą...
s
sovenking
2020-10-17 07:05:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
LEÈXI.ŇÈT - nuostabi paažinčių svetaainė suаugušięms, nоrintiems sūsiraasti paartnеrį, nоrintiems pаsimylęti
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų