• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prancūzija, Vokietija ir Lenkija ragina surengti naujus rinkimus, rašoma bendrame vadinamojo Veimaro trikampio šalių užsienio reikalų ministrų pareiškime.   

Prancūzija, Vokietija ir Lenkija ragina surengti naujus rinkimus, rašoma bendrame vadinamojo Veimaro trikampio šalių užsienio reikalų ministrų pareiškime.   

REKLAMA

„Trys mūsų šalys griežtai smerkia Baltarusijos valdžios prievartą ir savavališkus sulaikymus po prezidento rinkimų, kurių rezultatų mes nepripažįstame. Jos (šalys) ragina surengti naujus laisvus ir sąžiningus rinkimus, laikantis tarptautinių standartų ir dalyvaujant Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos Demokratinių institucijų ir žmogaus teisių biuro stebėtojams, be kišimosi iš užsienio“, – rašoma bendrame pareiškime. 

Berlyno, Paryžiaus ir Varšuvos atstovai palaiko ESBO pastangas užmegzti dialogą tarp Baltarusijos valdžios ir piliečių, ragina paleisti politinius kalinius ir pradėti bendradarbiavimą pagal ESBO Maskvos mechanizmą.

REKLAMA
REKLAMA

„Šalys sveikina tvirtą Europos Sąjungos atsaką paskelbiant sankcijas, kurių vykdymą nuolat stebės, ir pasirengimą imtis tolesnių baudžiamųjų priemonių, įskaitant priemones prieš subjektus ir aukšto rango oficialius asmenis, įskaitant Aliaksandrą Lukašenką“, – rašoma dokumente.   

REKLAMA

Prancūzija, Vokietija ir Lenkija taip pat ragina Europos Komisiją parengti ekonominės pagalbos Baltarusijai ir jos piliečiams planą. 

„Sveikiname Vokietijos pilietinės visuomenės programą, skirtą vystyti bendradarbiavimą su pilietine visuomene Rytų partnerystės šalyje ir Rusijoje, kurioje gali dalyvauti lenkų ir prancūzų pilietinės visuomenės atstovai“, – rašoma dokumente.  

Pagal šią programą pilietinei visuomenei paremti numatyta skirti apie milijoną eurų.  

REKLAMA
REKLAMA

Baltarusijoje jau du mėnesius vyksta protestai prieš rugpjūčio 9-ąją įvykusių prezidento rinkimų rezultatus. Jų laimėtoju buvo paskelbtas nuo 1994-ųjų šalį valdantis A. Lukašenka. Opozicija ir Vakarų šalys šiuos rinkimus laiko suklastotais.

Rugpjūčio 18 dieną opozicijos lyderės Sviatlanos Cichanouskajos, laikančios save rinkimų nugalėtoja, šalininkai įkūrė Koordinacinę tarybą taikiam valdžios perdavimui organizuoti surengiant naujus rinkimus. 

A. Lukašenkos režimas laiko Koordinacinę tarybą antikonstituciniu organu.

Šiuo metu praktiškai visi Koordinacinės tarybos prezidiumo nariai yra sulaikyti arba išvykę iš Baltarusijos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų