Pasaulį talžo ne tik koronaviruso pandemija, bet ir stichinės nelaimės

O pasaulį talžo ne tik koronaviruso pandemija, bet ir kilusios stichinės nelaimės. Ispanijoje, Italijoje ir Jungtinėse Amerikos Valstijose ugniagesiai gesina čia įsiplieskusius miškų gaisrus. Kalifornijoje dėl kilusio pavojaus evakuotis teko aštuoniems tūkstančiams žmonių.

Madrido regione Ispanijoje, Robledo de Čaveloje, sekmadienį įvyko motociklo avarija. Transporto priemonė užsiliepsnojo, o nuo jos įsiplieskė ir didžiulis miško gaisras. Jį dabar gesina Ispanijos ugniagesiai gelbėtojai, o jiems prireikė ir kariuomenės pagalbos.

(5 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Pasaulį talžo ne tik koronaviruso pandemija, bet ir stichinės nelaimės

Situacijos negerina ir tai, kad regione siaučia stiprus vėjas, o visą šalį yra užklupusi maždaug 35 ir daugiau laipsnių karščio banga. Laimė, per naktį ugniagesiams pavyko suvaldyti gaisro plitimą, tačiau nepaisant to, greitkeliai vis dar uždaryti, o šalia gaisro epicentro gyvenantys žmonės evakuoti.

Dūmuose skendi ir Italija. Čia įsiplieskė net keli miškų gaisrai. Vienas jų siaučia Sardinijoje, kur keliai tapo sunkiai išvažiuojami nuo kylančių gaisrų dūmų.

O Italijos Abrucų regione gaisrai įsiplieskė kalnuose. Tad čia ne taip lengvai pasiekiamas liepsnas vandeniu gesina lėktuvas. Manoma, kad miškų gaisrai Italijoje taip pat įsiplieskė dėl šalį užklupusios karščio bangos. Didžiojoje dalyje Italijos oro temperatūra šoktelėjo iki 38 laipsnių karščio.

Didžiulis dūmų grybas fiksuojamas Pietų Kalifornijoje, Jungtinėse Amerikos Valstijose. Čia taip pat kilo didžiulis miško gaisras, kurį gesina maždaug pusantro tūkstančio ugniagesių. Dūmuose ir liepsnose skendi didesnis nei 8 tūkstančių hektarų plotas – jis tolygus beveik 15-kai tūkstančių stadionų. Čia jau spėjo sudegti mažiausiai vienas namas. Todėl beveik aštuoniems tūkstančiams Riversaido apygardos gyventojų liepta evakuotis. Kol kas gaisro priežastis nežinoma, tačiau manoma, kad ir čia liepsnos įsiplieskė dėl karščių.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų