Rusijos ambasadorius: Baltarusijoje sulaikyti rusai ketino išskristi į Stambulą

Baltarusijoje sulaikyti Rusijos piliečiai ketino išskristi į Stambulą, ketvirtadienį pranešė Rusijos ambasadorius Minske Dmitrijus Mezencevas.

A. Lukašenka (nuotr. SCANPIX)

„Rusijos piliečiai ketino išskristi iš Minsko į Stambulą liepos 25 dieną ir nemanė likti Baltarusijoje ilgesniam laikui, o vėliau planavo grįžti į Rusijos sostinę iš kitos šalies irgi lėktuvu, aplenkdami Baltarusijos teritoriją“, – teigė D. Mezencevas.

Anksčiau jis sakė, kad tie Rusijos piliečiai tranzitu per Baltarusiją turėjo išvykti į kažkokią kitą šalį, bet pavėlavo į lėktuvą, todėl turėjo apsistoti netoli Minsko esančioje sanatorijoje.

Anot jo, rusai gali būti privačios apsaugos bendrovės darbuotojai, kurie, vykdydami įsipareigojimus pagal komercinę sutartį, turi užtikrinti energetikos infrastruktūros ir išteklių apsaugą užsienyje – „bet ne Baltarusijoje“.

„Jų atvykimo į šalį pagrindas buvo sutartis, sudaryta su viena iš komercinių firmų, kuri yra registruota čia, Baltarusijoje, ir kiekvienas atvykęs rusas turėjo darbo sutartį su šia įmone“, – pridūrė diplomatas.

REKLAMA

Trečiadienį valstybinė naujienų agentūra „BelTA“ pranešė, kad netoli Minsko buvo sulaikyti 32 „užsienio privačios karinės kompanijos „Wagner“ kovotojai“, o dar vienas asmuo buvo sulaikytas šalies pietuose.

Trečiadienio vakarą šią informaciją per skubų Saugumo tarybos posėdį patvirtino Valstybės saugumo komiteto (KGB) vadovas Valerijus Vakulčikas.

Ketvirtadienį Baltarusijos tyrimų komitetas pranešė pradėjęs tyrimą dėl sulaikytų Rusijos piliečių, pradėta baudžiamoji byla dėl masinių neramumų planavimo.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų