Kol ES lyderiai ieško milijardinio ekonomikos gaivinimo plano, kitur – protestų banga

Dar viena įtempta derybų diena Briuselyje, kur Bendrijos lyderiai panašu taip ir neras sutarimo dėl milijardinio Europos ekonomikos gaivinimo plano. Tuo tarpu koronavirusas niekur nesitraukia – per pastarąją parą pasaulyje užfiksuotas didžiausias užsikrėtusių skaičius nuo pat pandemijos pradžios.

Garsūs, pasipiktinę ir nė neketinantys trauktis, – šimtai izraeliečių protestuoja prie premjero Benjamino Netanyahu rezidencijos Jeruzalėje. Jų neišvaiko net vandens patrankos. Priešingai – chaoso tik daugėja.

Izraeliečių nuotaikas temdo išaugęs nedarbas

Izraeliečių nuotaikas temdo per krizę gerokai išaugęs nedarbas, kuris dabar siekia 21 procentą, tad jie reikalauja didesnių socialinių išmokų darbo netekusiems žmonėms ir solidesnės finansinės paramos merdintiems verslams. Daugiausia kritikos strėlių skrieja į premjerą.

„Esu gidas ir pastarąjį pusmetį neturiu darbo. Protestuojame prieš Izraelio valdžią, prieš premjerą, kuris visiškai nesusitvarko su šia ekonomine ir sveikatos krize“, – kalbėjo gidas Tomer Kered.

Tuo tarpu britų princas Williamas lankosi benamių globos namuose Peterbore. Čia jis susitinka su benamiais ir savanoriais, kurie epidemijos metu stengėsi aprūpinti laikinais būstais kuo daugiau gatvėje gyvenančių žmonių. Socialinei krizei dėl koronaviruso tik gilėjant, benamiUs globojančios organizacijos prašo valdžios socialinės rizikos asmenis aprūpinti nuolatiniais būstais, kitu atveju jie vėl masiškai plūstelės į gatves.

„Šie žmonės yra nuostabūs. Jie man padėjo pačiu sunkiausi metu. Jie – tikri šventieji. Įkvėptas jų, pats panorau savanoriauti, vos tik atsistosiu ant kojų“, – sakė benamis Gary Griffiths.

REKLAMA

ES lyderiai neranda sutarimo

Na, o Europos Sąjungos lyderiai jau trečią dieną neranda sutarimo dėl 750-ies milijardų eurų ekonomikos gelbėjimo plano. Vadovai kol kas nesutaria, kokią dalį lėšų šalims skirti kaip negrąžintiną paramą, o kokią – kaip paskolas.

Be to, Nyderlandai griežtai reikalauja, kad valstybės galėtų vetuoti pinigų skyrimą, jei paramą gaunančios šalys nevykdys būtinų ekonominių reformų, tačiau pietiečiai su tuo nesutinka.

„Vis dar nesu tikra, ar derybos duos rezultatų. Yra daug geros valios, bet taip pat daug priešatringų pozicijų. Dėsiu visas pastangas, bet gali būti, kad rezultato nebus“, – sakė Vokietijos kanclerė Angela Merkel.

Tuo tarpu koronavirusas pasaulio iš savo gniaužtų nepaleidžia. Bendras aukų skaičius jau perkopė 600 tūkstančių – beveik ketvirtadalis jų Jungtinėse Valstijose.

Be to, Pasaulio sveikatos organizacija skelbia apie rekordinį užsikrėtusiųjų skaičių nuo pat pandemijos pradžios. Praėjusią parą pasaulyje koronavirusas nustatytas beveik 260 tūkstančių žmonių. Daugiausia užsikrėtusiųjų – Jungtinėse Valstijose, Brazilijoje ir Indijoje.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų