Nufilmavo žvėrelio nelaimę – blaškėsi viduryje gatvės su puodeliu ant galvos

JAV, Meino valstijos policijos pareigūnas paryčiais išvydo judriame kelyje besiblaškantį skunką, kurio galva buvo įstrigusi vienkartiniame puodelyje. Vaizdo įraše matyti, kaip ratus sukusį gyvūną policijos pareigūnas išlaisvino panaudodamas specialią lazdą. Vetervilio policijos departamentas pranešė, kad išlaisvintas gyvūnas atrodė lyg apsvaigęs, tačiau nebuvo sužeistas ir netrukus pasišalino iš pavojingos jam aplinkos atgal į gamtą.

Niujorke mirė narkotikais apsinuodijęs vienerių metukų amžiaus vaikas

Bronkse, Niujorke vaikų dienos centre pavojingu narkotiku fentaniliu apsinuodijo bent keturi vaikai, vienas iš jų mirė. Aiškėja, kad vaikų dienos centro pastate butą nuomojosi ir savininkės vyro giminaitis, kuris ten laikė ir gamino narkotikus. Vienų metų vaikas mirė, dar trys gydomi ligoninėje, kai viename Niujorko vaikų dienos centre jie suvalgė neaiškios medžiagos. Vaikai nuėjo pamiegoti, tačiau taip ir neatsibudo.

Galapagų salose – paukščių gripo grėsmė: retoms rūšims iškilo didžiulis pavojus

Ekvadoro specialistai skelbia apie naują paukščių gripo protrūkio grėsmę. Šaliai priklausančiose Galapagų salose nuo ligos krito trys paukščiai. Baiminamasi, kad taip gali išgaišti visos unikalios, tik šioms saloms būdingos paukščių rūšys. Ramiajame vandenyne esančiose Galapagų salose specialistai paėmė mėginius iš vietinių paukščių siekdami išsiaiškinti, ar šie neserga paukščių gripu.

Šimpanzių emocijos tirpdo širdis: dieną be surogatinės motinos praleidęs jauniklis netvėrė džiaugsmu

Australijos Kvinslando valstijoje, Rokhamptono mieste esančiame zoologijos sode užfiksuota jautri akimirka tarp šimpanzės jauniklio ir surogatinės jo motinos. Šimpanzė motina Samanta nuo šimpanziuko Gandali buvo atskirta vienai dienai, kai pastarajam prireikė veterinarų pagalbos įkandus rudajai gyvatei. Žmonių širdis ištirpdžiusiame vaizdo įraše matyti, kaip šimpanzė džiaugėsi vėl pamačiusi šimpanziuką, o šis atsivėrus vartams netgi puolė surogatinei motinai į glėbį.

Žmonės negalėjo atitraukti akių – pastebėję neįprastą balandį neteko žado

Jungtinės Katalystės, Mančesterio gyventojai jau kuris laikas vis kitose miesto vietose pastebi neįprastą rožinės spalvos balandį. Paslaptingas paukštis šiomis dienomis buvo pastebėtas tiek vietos policijos pareigūnų, tiek aplinkinių gyventojų. Rugsėjo 15 d. socialiniame tinkle „Facebook“ britė Myla Nichols patalpino vaizdo įrašą, kuriame matyti Berio mieste, esančiame netoli Mančesterio, vaikštinėjantis ir iš kitų balandžių išsiskiriantis paukštis.

Sukurtas dirbtinis žmogaus embrionas: nereikėjo nei kiaušinėlių, nei spermatozoidų

Mokslininkai laboratorijoje sukūrė žmogaus embrioną, kuriam nereikėjo nei kiaušinėlių, nei spermatozoidų, nei motinos gimdos. Ir užaugino jį iki 14 dienų amžiaus, kuomet jau kuriasi būsimo žmogaus organizmo struktūra.  „Žmogaus embrione visi organai susiformuoja maždaug penktą nėštumo savaitę ir apie tai žinome labai mažai.

Nufilmavo paršelio gelbėjimo operaciją – greitkelyje grėsmę kėlė sau ir vairuotojams

JAV, Ohajo valstijos greitkelių patruliai sulaukė neįprastos užduoties. Gavę pranešimų apie greitkelyje vis pasirodantį paršelį jie skubėjo užkirtsi kelią galimai nelaimei. Gyvūnas buvo pastebėtas Roso apygardoje, 35-ajame kelyje. Į nurodytą vietą atvykę pareigūnai gyvūną greitai pastebėjo, o šis nuo policijos bėgos slėptis į netoliese esančius laukus.

Naujas visų laikų karščio rekordas: pasaulis išgyveno karščiausią užfiksuotą vasarą

51
Šių metų vasara buvo karščiausia Žemėje nuo pasaulinių matavimų pradžios 1880 metais, skelbia NASA. „Sudėjus kartu, birželio, liepos ir rugpjūčio mėnesiai buvo 0,23 laipsnio šiltesni nei bet kuri kita vasara nuo NASA įrašų pradžios ir 1,2 laipsnio šiltesni nei vidutinė vasara nuo 1951 m. iki 1980 m., – rašoma NASA pranešime.

To kasdien neišvysi: miesto gatvėmis ėmė tekėti vynas

Savaitgalį centrinės Portugalijos Leviros miesto gyventojai išvydo nekasdienišką vaizdelį. Po avarijos vietinėje distilerijoje miesto gatvėmis ėmė tekėti raudonos spalvos vynas.  Vietos žiniasklaidos teigimu, vietos spirito varykloje sprogo dvi cisternos, kuriose buvo apie 2,2 mln. litrų vyno.

Norvegijos princesė 2024-ųjų rugpjūtį ištekės už šamanu prisistatančio amerikiečio

Norvegijos princesė Martha Louise 2024 metų rugpjūčio 31 dieną ištekės už šamanu prisistatančio Dureko Verretto, trečiadienį pranešė pora.  Martha Louise yra vyriausia Norvegijos karaliaus Haraldo V ir karalienės Sonjos duktė. 51 metų princesės santykiai su populiariu Holivudo dvasiniu guru D. Verrettu sukėlė bangų šioje Skandinavijos šalyje. Dėl savo taikomų alternatyviosios medicinos metodų ir pareiškimų D. Verrettas ne kartą buvo pavadintas šarlatanu.

Nufilmavo šlykštų vyro poelgį tiesioginio eterio metu – nė neketino atsiprašyti žurnalistės

Ispanijoje vyras apkaltintas palietęs televizjos žurnalistės sėdmenis, kai ji rugsėjo 12 d. tiesiogiai iš Madrido gatvės pranešė apie parduotuvės apiplėšimą. Reporterė Isa Balado dėl tokio vyriškio poelgio kreipėsi į policiją ir netrukus ispanas buvo sulaikytas, jam pareikšti kaltinimai dėl priekabiavimo.

Ožkos poelgis privers šyptelėti – kelis kartus bedė pareigūnui į „gerą vietelę“

Floridos policijos pareigūnai pasidalijo nuotaikingu vaizdeliu, kuris buvo nufilmuotas bandant patekti į privačią žmonių teritoriją. Klei apygardos šerifė Michelle Cook nufilmavo, kaip policijos pareigūnui bandant įeiti pro vartus, jam kelis kartus į tarpukojį trenkė ožka.

Pareigūnai skubėjo į pagalbą kūdikiui: automobilyje turėjo kęsti gyvybei pavojingą karštį

Karščio bangai ir toliau mušant rekordus visose Jungtinėse Amerikos Valstijose, Teksase moteris labai išsigando, kai bandant kūdikį pasodinti į vaikišką kėdutę užsikirto automobilio durelės. Nelaimė nutiko Flauer Maundo mieste, o kūdikis, gyvybei pavojų keliančiame karštyje, buvo priverstas išbūti apie keturias minutes.

JT: pasaulis pavojingai atsilieka nuo Paryžiaus klimato kaitos susitarimo tikslų

Pasaulis pavojingai atsilieka nuo Paryžiaus klimato kaitos susitarimo tikslų – sumažinti taršą anglies dioksidu ir padidinti besivystančių šalių finansavimą, teigiama pirmojoje Jungtinių Tautų pažangos dėl šio dokumento ataskaitoje.

Aktyvistai Briuselyje į „Ryanair“ vadovą metė du pyragus

Briuselyje dvi aplinkosaugos aktyvistės pigių skrydžių bendrovės „Ryanair“ vadovui Michaelui O'Leary į veidą ketvirtadienį sviedė du pyragus su grietinėlės kremu. Tai įvyko, kai M. O'Leary prie Europos Komisijos būstinės surengė individualią protesto akciją prieš skrydžių vadovų streikus Europos Sąjungoje. Šie streikai turi įtakos jo vadovaujamai bendrovei.

Dėl smarkios liūties sukelto potvynio centrinėje Graikijoje žuvo žmogus

Graikijos policija antradienį uždraudė automobilių eismą Volo ir netoliese esančio Piliono kalnų regiono gatvėse dėl smarkios liūties sukelto potvynio centrinėje šalies dalyje.  Pasak policijos pareigūnų, draudimas, kuris taikomas visoms transporto priemonėms, išskyrus avarinių tarnybų ir pagalbos kelyje transporto priemones, galios tol, kol nurims audra.

JT: žmonijai nesiseka stabdyti sparčiai plintančių invazinių rūšių

Svarbiame pirmadienį paskelbtame moksliniame vertinime teigiama, kad pasaulyje vis sparčiau plinta invazinės rūšys, naikinančios pasėlius, niokojančios miškus, platinančios ligas ir griaunančios ekosistemas, o žmonija nesugeba to sustabdyti. Pasak Jungtinių Tautų biologinės įvairovės konvencijos tarpvyriausybinės mokslo patariamosios grupės (IPBES), dėl šios nesėkmės patiriamų nuostolių ir prarandamų pajamų vertė viršija 400 mlrd. dolerių (370 mlrd. eurų) per metus.

Net visko matę pareigūnai šito nesitikėjo: automobilyje užfiksavo labai neįprastą keleivį

Jungtinėse Amerikos Valstijose, Nebraskoje, policija sustabdė vyrą, kuris greitkeliu lėkė automobiliu, kurio keleivio sėdynėje sėdėjo didžiulis, beveik toną sveriantis, bulius. Apie šį nutikimą pranešė vietos žinios. Buliaus, vardu Howdy Doody, šeiminkas Lee Meyeris buvo sustabdytas iškart po to, kai pareigūnai gavo pranešimą apie neįprastą ekipažą.

Gydytojai tokio radinio moters smegenyse nesitikėjo: ištrauktas jis vis dar buvo gyvas

8 centimetrų gyva ir besiraitanti apvalioji kirmėlė buvo ištraukta iš 64 metų australės smegenų Kanberos ligoninėje, pranešė Australijos nacionalinis universitetas (ANU). Tai – pirmasis toks atvejis pasaulyje. Anot ANU, apvalioji kirmėlė Ophidascaris robertsi buvo aptikta moters smegenyse 2022 m. birželio mėnesį, kai ji patyrė užmaršumą ir depresiją, todėl buvo atlikti tyrimai bei operacija.

Neeilinė operacija: Jungtinėje Karalystėje pirmą kartą persodinta gimda

Didžiojoje Britanijoje atlikta pirmoji operacija, kurios metu moteriai buvo persodinta gimda. Donore tapo moters sesuo. Kaip skelbia šalies spauda, pirmoji tokia operacija buvo atlikta Oxforde. Recipiente tapo 34 metų moteris, kuriai buvo persodinta jos 40-metės sesers gimda. Abi moters pageidavo likti nežinomos. Gydytojai teigia, kad abi moterys po operacijos atsigavo gerai, o jaunesnioji sesuo šį rudenį planuoja atlikti dirbtinį apvaisinimą panaudojant jos ir vyro saugomus embrionus.
Į viršų