Jungtinė Karalystė: Rusija bando pavogti kuriamos Covid-19 vakcinos tyrimus

Su Rusijos žvalgyba siejami programišiai yra kaltinami bandę pavogti Jungtinėje Karalystėje kuriamos slaptos vakcinos tyrimus, praneša šios šalies Nacionalinis kibernetinio saugumo centras (NCSC). Specialistai pažymėjo, kad išpuoliai prieš vakciną kuriančius mokslininkus tebesitęsia. 

Didžioji Britanija: Rusija bando pavogti kuriamą koronaviruso vakciną (nuotr. SCANPIX)

Bendrame pranešime kartu su JAV ir Kanados atstovais teigiama, kad valstybės susidūrė su programišių grupės APT29, plačiau žinomos kaip „Cozy Bear“, veikla. Vakarų šalių žvalgybos institucijos yra „beveik įsitikinusios“, kad ši grupuotė veikia po Rusijos žvalgybos priedanga. 

„Mes smerkiame šias niekingas atakas prieš tuos, kurie atlieka gyvybiškai svarbų darbą kovojant su koronaviruso pandemija“, – „The Independent“ cituojamas NCSC operacijų direktorius Paulas Chichesteris.

NCSC pranešime teigiama, kad grupės išpuoliai tebevyksta ir buvo naudojami įvairūs įrankiai ir būdai, įskaitant bandymą apsimesti tam tikrais asmenimis ar pasinaudojus kenkėjiškomis programomis.

„Tikėtina, kad APT29 ir toliau taikysis į organizacijas, susijusias su COVID-19 vakcinų tyrimais ir plėtra, nes jos siekia gauti atsakymus į žvalgybos klausimus, susijusius su pandemija“, – sakoma NCSC pranešime.

REKLAMA

JK vyriausybė: „rusų veikėjai“ bandė sutrikdyti 2019 metų rinkimus

Jungtinės Karalystės vyriausybė ketvirtadienį apkaltino „rusų veikėjus“ bandžius sutrikdyti praėjusių metų visuotinius rinkimus nutekinus dokumentus tarp Londono ir Vašingtono.

„Remdamasi išsamia analize, vyriausybė padarė išvadą, kad rusų veikėjai beveik neabejotinai siekė įsikišti į 2019 metų visuotinius rinkimus internetu išplatindami neteisėtai gautus ir nutekintus vyriausybės dokumentus“, – pareiškė užsienio reikalų sekretorius Dominicas Raabas.

2020-ieji be pasaulį jau sukrėtusios pandemijos gali atnešti ir biblinio masto tragediją – Rytų Afrikos, Artimųjų Rytų, Azijos ir net Rusijos pietiniuose regionuose pastebėti gigantiški spiečiai skėrių. Jie naikina pasėlius milžiniškose teritorijose – nuo Tanzanijos, Kenijos ir Somalio iki Pakistano, Indijos ir Kinijos.


Rašyti komentarą...
s
sikepas
2020-07-16 17:08:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
taigi rase kad rusai su amerikieciais sukure vakcina tai apsispreskit
Atsakyti
-1

N
Nuomonė
2020-07-16 17:49:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kam čia sąmokslo teorijas kuriat?? Rusija sukūrė vakciną Sečino institute ,ten mokslo žmonių dar likę nemažai. O štai Anglosaksai būtent ir norėjo pasisavinti tą pačią vakciną. Kam šitaip begėdiškai meluoti??!!! Skaitom naujienas iš patikimų šaltinių!!! Anglosaksams , Kinams ir Geicams rusiški skiepai neimponuoja, kadangi užsidirbti nori Geicai iš vakcinų (o vakcinos kuriamos ne metai, ne du o 10!!!, o Geicų vakcinos susidaro iš daugybės šalutinių poveikių!!!) Geicas ir Kinai finansuoja PSO, o tai labai didelis įstatymo pažeidimas gauti finansavimą iš privačių asmenų!!!! Geicai ir Kinai nori tik pasipelnyt, daugiau nieko !!!, todė tai ekonominis virusas ir ekonominis karas!!!! Pandemijos neekzistuoja.
Atsakyti
-4

D
Dezinfor...
2020-07-16 21:13:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
Anglija niekada nesukurs vakcinos dar ant tiek protas ju neveikia.
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (10)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų