Kadyrovas: prie čečėnų nužudymų Europoje prisidėjo užsienio specialiosios tarnybos

Čečėnijos lyderis Ramzanas Kadyrovas ketvirtadienį apkaltino užsienio specialiąsias tarnybas prisidėjus prie čečėnų tinklaraštininko nužudymo Austrijoje.

Ramzanas Kadyrovas (nuotr. SCANPIX)

„Laukiau ir stebėjau, kaip plėtojasi gandai apie įvykius Vienoje. Galiausiai vėl įsitikinau šališkumu informacinės mašinos, kuri, neturėdama tiriamųjų organų oficialių pareiškimų, įsuko versiją apie mano dalyvavimą“, – parašė jis savo „Telegram“ kanale.

Pasak R. Kadyrovo, čečėnų tinklaraštininkai „tapo ir taps specialiųjų tarnybų, dirbančių prieš Rusiją ir konkrečiai mane, aukomis“.

Praėjusį šeštadienį netoli Austrijos sostinės buvo rastas negyvas 43 metų vyras su šautinėmis žaizdomis. Netrukus policija Lince sulaikė 48-erių įtariamąjį, o kitą dieną buvo sulaikytas antras įtariamasis – 37-erių Rusijos pilietis.

Pirmadienį šalia Vienos esančio Kornoiburgo prokuratūros atstovas naujienų agentūrai „Interfax“ pranešė, kad nužudytasis ir įtariamieji – išeiviai iš Čečėnijos, daug metų gyvenę Austrijoje ir prašę pabėgėlio statuso. Jis nurodė, kad nužudymo motyvai dar nežinomi.

Austrijos žiniasklaida skelbia, jog žuvusysis pakeitė vardą į Martinas B. ir paprašė prieglobsčio Austrijoje. Jis taip pat rašė tinklaraštį slapyvardžiu Anzoras iš Vienos. Skelbiama, jog Austrijos slaptosios tarnybos neva buvo pasiūliusios Martinui B. valstybinę apsaugą, tačiau jis jos esą atsisakė.

Incidentas įvyko tuo metu, kai Austrijoje stiprėja nerimas dėl tremtyje gyvenančių čečėnų disidentų saugumo.

REKLAMA

Vasarį ištremtas čečėnų tinklaraštininkas, kuris išsakė kritikos čečėnų lyderio R. Kadyrovo atžvilgiu, apsigynė nuo plaktuku ginkluoto užpuoliko.

Mėnesiu anksčiau Čečėnijos opozicijos lyderis Imranas Alijevas buvo rastas negyvas viešbučio kambaryje šiauriniame Prancūzijos mieste Lilyje. Jo kūne suskaičiuotos 135 durtinės žaizdos.

Čečėnija yra musulmoniška Rusijos respublika, įsikūrusi Šiaurės Kaukaze. 10-e dešimtmetyje kilę du karai sukėlė emigracijos bangą, ir daug čečėnų išvyko į Vakarų Europą.

Pastaraisiais metais vis daugiau čečėnų leidosi į tremtį dėl nesutarimų su Kremlių palaikančiu R. Kadyrovu, kurį teisių aktyvistai kaltina teisių pažeidimais.


Rašyti komentarą...
x
xxL
2020-07-09 16:47:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kas gali tikėti Čečėnų tautos išdaviku ir putino šunimi?
Atsakyti
-1

S
Stepas
2020-07-09 22:03:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
Man dzin muslimai.tegu plauna iš butelio siknas.dzin
Atsakyti
0

V
Vidas
2020-07-10 10:22:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
Durniau, prieštarauji sau. Juk pats esi LGBT atstovas. Nes Lietuvoje nera mažumu išskirus juos, o tu ne Lietuvis..
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (10)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų