Austrijoje nušautas čečėnų disidentas

Austrijos policija sekmadienį sulaikė antrąjį įtariamąjį čečėnų disidento, prašiusio politinio prieglobsčio šioje šalyje, nužudymu. Antrasis įtariamasis – vyras, išeivis iš Čečėenijos respublikos, pranešė pranešė pareigūnai.

Skelbiama, jog antrasis sulaikytasis pirmiausia buvo apklausiamas kaip nusikaltimo liudytojas, tačiau apklausos metu jis pradėjo duoti prieštaringus parodymus, todėl buvo sulaikytas įtarius į dalyvavus žmogžudystėje.

Anksčiau Austrijos policija skelbė areštavusi rusą iš Čečėnijos, įtariamą nužudymu čečėnų disidento, kuris šeštadienį šalies sostinės Vienos priemiestyje Gerasdorfe buvo rastas negyvas su šautinėmis žaizdomis.

Skelbiama, jog abu įtariamieji žudikai turėjo Rusijos piliečių pasus, bet jų tapatybės nenurodomos.

Žuvusysis davė parodymus 2017 metų byloje dėl Ukrainoje įvykusios žmogžudystės, kai netoli Kijevo buvo sužeistas vyras, planavęs nužudyti Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną, o jo žmona buvo nušauta, naujienų agentūrai AFP teigė Ukrainos vidaus reikalų ministerija.

Austrijos žiniasklaida skelbia, jog žuvusysis pakeitė vardą į Martinas B. ir paprašė prieglobsčio Austrijoje. Jis taip pat rašė tinklaraštį slapyvardžiu Anzoras iš Vienos. Skelbiama, jog Austrijos slaptosios tarnybos neva buvo pasiūliusios Martinui B. valstybinę apsaugą, tačiau jis jos esą atsisakė.

Incidentas įvyko tuo metu, kai Austrijoje stiprėja nerimas dėl tremtyje gyvenančių čečėnų disidentų saugumo.

Vasarį ištremtas čečėnų tinklaraštininkas, kuris išsakė kritikos čečėnų lyderio Ramzano Kadyrovo atžvilgiu, apsigynė nuo plaktuku ginkluoto užpuoliko.

Mėnesiu anksčiau Čečėnijos opozicijos lyderis Imranas Alijevas buvo rastas negyvas viešbučio kambaryje šiauriniame Prancūzijos mieste Lilyje. Jo kūne suskaičiuotos 135 durtinės žaizdos.

Čečėnija yra musulmoniška Rusijos respublika, įsikūrusi Šiaurės Kaukaze. 10-e dešimtmetyje kilę du karai sukėlė emigracijos bangą, ir daug čečėnų išvyko į Vakarų Europą.

Pastaraisiais metais vis daugiau čečėnų leidosi į tremtį dėl nesutarimų su Kremlių palaikančiu R. Kadyrovu, kurį teisių aktyvistai kaltina teisių pažeidimais.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų