Kankina nemiga? Keli patarimai, kaip kovoti su miego problemomis

Prasta miego kokybė gali sukelti nerimą, o nerimas gali pabloginti miego kokybę, teigia psichinės sveikatos labdaros organizacija „Mind“.

Miego trūkumas tampa problema, kai jis paveikia kasdienį žmogaus gyvenimą. Žmonės pradeda nerimauti, jeigu jaučia, kad miego trūkumas trukdo jiems aiškiai dėlioti savo mintis.

Nemiga taip pat yra susijusi ir su depresija, psichoze ir potrauminio streso sindromu. Pastovaus miego režimo nusistatymas, kai kasdien yra einama miegoti ir keliamasi tuo pat metu, gali padėti sumažinti laiką, praleistą lovoje vartantis, ir pailginti pačio miego trukmę.

Padėti užmigti gali ir raminanti muzika, kvėpavimo pratimai, malonių prisiminimų įsivaizdavimas ir meditacija.

Likus valandai ar daugiau iki miego, būtų gerai nesinaudoti išmaniaisiais įrenginiais, pavyzdžiui, telefonu ar kompiuteriu, nes jie trukdo organizmui pasiruošti miegui.

Jeigu jums sunku užmigti, pradėkite pildyti miego dienoraštį, kurį galėtumėte parodyti savo gydytojui. Jame fiksuokite kiek valandų miegojote ir įvertinkite savo miego kokybę skalėje nuo 1 iki 5.

Pasižymėkite ir kiek kartų per naktį prabundate, ar jaučiate poreikį nusnausti dieną, ar sapnuojate košmarus, aprašykite savo mitybą, bendrą nuotaiką.

Miego problemos gali būti ir fizinių sutrikimų, pavyzdžiui, skausmo, požymis. Kalbėjimo terapija gali padėti atsikratyti įkyrių minčių, kurios irgi gali turėti įtakos miegui.

O įvairūs vaistai gali padėti įveikti trumpalaikę nemigą ir sugrįžti į įprastą miego ritmą.


Rašyti komentarą...
L
Lidija
2021-05-10 12:23:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
Sustresavot, ar uzsikimses zarnynas? Pasirupinkit didesne doze magnio, tai ir miegas sugris, nes visa tai magnio trukumo priezastis!
Atsakyti
0

K
KRIS
2021-05-11 11:11:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
Parašykit ką nors naudingo, o ne pliupkit belenką
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų