Velniškame Tokijo karštyje degę irkluotojai: „Psichologiškai – pasiruošę, bet fiziškai – labai išsekę“

Lietuvos irklavimo rinktinės treneris Kęstutis Keblys po apmaudaus vyrų dviviečių pasirodymo Tokijo olimpinėse žaidynėse turėjo juos pakeisti prie žurnalistų mikrofono ir skaičiavo nuovargį bei alpusius varžovus.

Saulius Ritter ir Aurimas Adomavičius 2000 m distancijos pusfinalyje savo plaukime liko paskutiniai – šešti. Norint patekti į finalą reikėjo pademonstruoti bent trečią rezultatą.

Pirmi 500 m gero nežadėjo – lietuviai jau keturiomis sekundėmis atsiliko nuo lyderių ir rikiavosi penkti. Tempo nepavyko pagerinti ir likusioje distancijos dalyje.

Lietuvaičiams akivaizdžiai trūko kvapo, tad į kovą dėl medalių A finale prasibrauti nepavyko. S. Ritter ir A. Adomavičiaus laukia B paguodos finalas. Distancija įveikta per 6:34.04 min.

Nuo greičiausiai plaukusių nyderlandų atsilikta net 13.87 sek. Kartu su jais į finalą pateko Kinija ir Šveicarija. Už borto su lietuviais liko rusai ir rumunai.

„Žvelgiant iš šono yra techninių dalykų. Šį važiavimą važiavo ne savo ritmu. Kitas dalykas, kad įtakos turėjo tai, kad pirmame starte prisidarėme sau bėdų neišeidami į pusfinalį. Kitą dieną turėjome startuoti paguodoje ir dabar dėl taifūno grėsmės dar vieną dieną paankstino pusfinalį. Bet nesuirklavome taip, kaip galime – pavyzdžiui kaip vakar. Pradžia buvo aštresnė dabar, bet ne jie diktavo, o dairėsi, ką daro kiti“, – tv3.lt sakė K. Keblys.

Trys dienos iš eilės irklavimo prie didesnio nei 30 laipsnių ir karščio ir milžiniškos drėgmės – iššūkis nemenkas. Iš vandens teko traukti daugybę irkluotojų, kurie išsseko ir kai kurie neteko sąmonės.

„Psicholgiškai jie pasiruošę, bet fiziškai jie labai išsekę. Trys dienos tokiame karštyje – prieš iš tai iš keturviečių nešė sportininkus gaivinti. Iš britų tris nešė, italus, estus – tikrai eilė. Šis karštis ir drėgmė išsunkia sportininkus tikrai“, – pastebėjo K. Keblys.

Nors į Tokiją ši dviviečių olimpiečių pora vyko ne dėl B finalo, bet teks tenkintis kova jame.

„Mes turime susitvarkyti su savo yriu ir realizuoti tai, ką jie gali“, – tikslus įvardino K. Keblys.


Rašyti komentarą...
i
irklavimas
2021-07-25 09:01:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
O tai salygos ne visiem sportininkam vienodos ? Visiems tas karstis ir dregme vienodi
Atsakyti
-1

I
Irkluotojas
2021-07-25 11:06:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
Prisitaikymas prie sąlygų kiekvieno organizmo skirtingas. Vieni lengviau perneša tokius pokyčius, kitiems neužtenka to laiko adaptacijai.
Atsakyti
0

l
laima
2021-07-25 11:55:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nereikėjo ardyti Ritterio ir Nemeravičiaus dvivietės. Seniai susiirklavę, kam reikėjo tą Adomavičių kišti?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų