Pirmieji dviratininkai išvažiavo į trasą Tokijuje. Lietuva ant dviračio sodino dar vieną debiutantę – 33-erių Rasą Leleivytę.

R. Leleivytė pasiekė tarpinį tašką 96,6 trasos kilometre. Ji šį atstumą įveikė per 2.59.04 val. Mūsiškė iki pat pirmojo taško važiavo peletone ir rikiavosi 23 vietoje.

Prieš buvo dar daug –  41,4 kilometras. Iš lenktynių pasitraukė 11 sportininkių, o dvi iš jų – susidūrė. Pirmavo austrė Anna Kieserhofer, kuri tarpinį tašką pasiekė per 2.53.08 val.

Danės ir olandės susidūrimas – vaizdo įraše:

Lietuvė ėmė strigti paskutinėje lenktynių dalyje, kai prasidėjo kilimas į kalnus. R. Leleivytė atsiliko nuo peletono ir negavo progos pakovoti dėl geresnės pozicijos finiše. Galutinė vieta – 35. Lietuvė 137 km distanciją įveikė per 3.59.47 val.

R. Leleivytės finišas:

Medalius iškovojo kiek netikėtai anksti nuo pagrindinės grupės atsiplėšusi sportininkė. Auksą pasiekė austrė Anna Kieserhofer (3.52.45 val.), sidabrą – olandė Annemiek van Vleuten, bronzą – italė Elisa Longo Borghini. Iš viso nefinišavo 19 sportininkių.