Penktadienį Palangos arenoje prasidėjo Baltijos moterų krepšinio lygos finalinis ketvertas, kurio pirmajame pusfinalyje susikovė Rygos TTT klubas ir Vilniaus „Kibirkšties“ krepšininkės. Latvijos krepšininkės ir toliau išlieka nepajutusios pralaimėjimo skonio, kadangi 72:62 (19:10; 18:19; 23:16; 12:17) įveikė lietuves ir prasibrovė į finalą.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose rungtyniavo Ieva Pulvere, kuri pelnė 13 taškų, atkovojo 4 kamuolius ir padavė 5 rezultatyvius perdavimus.

Tuo tarpu Vilniaus komandoje geriausiai pasirodė Gabrielė Šulskė, kuri įmetė 14 taškų, atkovojo 3 kamuolius ir padavė 3 rezultatyvius perdavimus.

Rungtynes taikliu metimu pradėjo latvė Evelina Otto, bet vilnietės į tai atsakė 8 taškais iš eilės ir pademonstravo, kad yra pasirengusios mesti iššūkį favoritėms. Vis dėlto netrukus sekė jau Rygos komandos įspūdinga atkarpa (17:2), leidusi laimėti kėlinį 19:10.

Antrojo kėlinio viduryje TTT prarado koją susižeidusią įžaidėją Kyrą Lambert, kuri per 13 žaidimo minučių spėjo komandoms draugėms išdalinti 5 rezultatyvius perdavimus.

Vis dėlto tai neišmušė Latvijos ekipos iš vėžių. Čempionės tvirtai laikė pranašumą savo rankose, o trečiajame kėlinyje nutolo 15 taškų skirtumu (58:43).

Ketvirtajame kėlinyje skirtumas išaugo dar labiau, o kiek sumažinti jį vilnietėms pavyko tik rungtynių pabaigoje.

Finale Rygos komanda susitiks su „Neptūno-Amberton“ ir Klaipėdos LCC tarptautini universiteto poros nugalėtoja, o „Kibirkšties komanda dėl bronzos kausis su šios poros pralaimėtoja.

Priminsime, kad šios dvi komandos susitiko praėjusių metų turnyro finale. Tada po atkaklios kovos pergalę taip pat šventė Rygos TTT krepšininkės.

„TTT-Riga“: Ieva Pulvere, Vanesa Jasa – po 13, Gabija Meškonytė – 11, Dekeiya Cohen – 10, Luize Sila – 9, Margaux Claveau – 8, Evelīna Otto – 6, Kyra Lambert – 2.

„Kibirkštis“: Gabrielė Šulskė – 14, Daugilė Ūsė – 12, Eglė Zabotkaitė – 10, Dalia Donskichytė – 8 (10 rez. p.), Justina Miknaitė, Morgan Pullins, Livija Sakevičiūtė – po 4, Taisiia Udodenko, Ugnė Grigaliūnaitė – po 3.