• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Belgijos rinktinės puolėjo ir rezultatyviausio visų laikų šios rinktinės futbolininko Romelu Lukaku vaikystė nebuvo ta, apie kurią svajoja kiekvienas vaikas. Raudonųjų velnių komandos žvaigždė Euro 2024 pirmenybėse jau šiandien bandys atnešti pirmąją pergalę savo ekipai, kuri pirmosiose E grupės rungtynėse 2:1 nusileido Slovakijai

Belgijos rinktinės puolėjo ir rezultatyviausio visų laikų šios rinktinės futbolininko Romelu Lukaku vaikystė nebuvo ta, apie kurią svajoja kiekvienas vaikas. Raudonųjų velnių komandos žvaigždė Euro 2024 pirmenybėse jau šiandien bandys atnešti pirmąją pergalę savo ekipai, kuri pirmosiose E grupės rungtynėse 2:1 nusileido Slovakijai

REKLAMA

Ne viename interviu R. Lukaku yra minėjęs, kad futbolo aikštėje jis nebijo nieko, o tokį jo charakterį išugdė vaikystėje patirti sunkumai.

„Mūsų kasdienis maistas buvo batonas su pienu. Vieną dieną grįžęs iš mokyklos namo radau tik duonos, o mama stovėjo prie šaldytuvo ir kažką maišė. Ji patiekė man maistą su ta pačia įprasta šypsena, man tada buvo šešeri, bet supratau, kad ji maišo vandenį su pienu, nes mes neturėjome pinigų nusipirkti tai, ko mums reikia. Mes nebuvome vargšai, bet buvome bankrutavę“, – taip savo vaikystę prisimena vienas geriausių „Euro 2024“ žaidėjų.

Tėvas – buvęs profesionalus futbolininkas

Būsima Europos futbolo žvaigždė gimė antrame didžiausiame Belgijos mieste Antverpene 1993 metais.

REKLAMA
REKLAMA

Imigrantų iš Kongo Demokratinės Respublikos šeima vertėsi sunkiai – berniuko tėtis Rogeris taip pat buvo futbolininkas ir yra atstovavęs Zairo rinktinę, kuri vėliau tapo Kongo Demokratine Respublika, tačiau jo uždarbis karjeros pabaigoje buvo nedidelis.

REKLAMA

Futbolininko mama Adolphina taip pat dirbo menkai apmokamą darbą, todėl šeimai ne tik nuolat trūkdavo maisto, bet ir būdavo sunku susimokėti einamuosius mokesčius. 

„Pirmas dalykas, kurio atsisakėme buvo kabelinė televizija. Futbolo nebeliko, nebegalėjau stebėti dienos rungtynių. Kai grįždavau namo naktį šviesos būdavo išjungtos. Dvi tris savaites mūsų namuose nebūdavo elektros. Jei norėdavau išsimaudyti, karšto vandens nebūdavo. Mama pakaitindavo virdulį ant viryklės, o aš stovėdavau po dušu ir su puoduku šlakstydavausi šiltu vandeniu ant galvos“, – savo vaikystės išgyvenimais tinklalapyje „The Players Tribune“ yra dalinęsis belgas.

REKLAMA
REKLAMA

Sunkumų šeimoje nepamažėjo ir 2013 metais, kai R. Lukaku tėvas Rogeris atsidūrė kalėjime už buvusios meilužės užpuolimą ir jos laikymą automobilio bagažinėje. Nors vyras meilužę kaltino melu, tačiau jam buvo skirta 15 mėnesių laisvės atėmimo bausmė už tai, kad jis nedalyvavo teisme.

Prie šeimos problemų prisidėjo ir suprastėjusi mamos sveikata. 

„Kai mano tėvas nustojo žaisti profesionaliai, man buvo šešeri metukai ir tuo metu mano mamai buvo diagnozuotas diabetas, – Ispanijos portalui „Marca“ yra pasakojęs R. Lukaku. – Išgyvenome keletą sunkių metų. Mama neturėjo pinigų, todėl dirbdavo restoranuose, o mes su broliu eidavome po rungtynių jai padėti. Mano tėvai kartais nevalgydavo vakarienės, kad mes su broliu būtume pavalgę“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tai vaikystės momentai, po kurių R. Lukaku suprato, kad jo šeima verčiasi itin sunkiai ir iš tokios situacijos išlipti gali padėti tik jo paties tapimas itin geru žaidėju.

Davė pažadą savo šeimai

Būdamas vos šešerių, jis pradėjo lankyti „Rupel Boom“ klubo akademiją, o savo tėvams davė pažadą, kad vieną dieną tapęs profesionaliu futbolininku padės jiems išbristi iš skurdo. 

Vaikų lygmenyje Romelu neturėjo lygių ir būdamas dvylikos per 34 rungtynes pelnė 76 įvarčius dėvėdamas savo tėvo senus futbolo batelius.

„Keletą dienų iš eilės grįždavęs iš mokyklos rasdavau savo mamą verkiančią. Taigi vieną dieną pagaliau jai pasakiau: „Mama, tai pasikeis. Pamatysi. Aš žaisiu futbolą „Anderlecht“ klube ir tai įvyks jau greitai. Mums viskas bus gerai ir jums nebereikės dėl visko pergyventi“, – būdamas paauglys pažadą tėvams davė jis.

REKLAMA

Dar vieną pažadą jis davė savo sunkiai sergančiam seneliui, kuriam pažadėjo pasirūpinti savo mama. 

Futbolininko teigimu, Afrikoje gyvenęs senelis visą laiką buvo didžiausias jo fanas ir visada jį palaikydavo, o šiam mirus, jis dažnai pelnęs įvartį pažvelgia į dangų ir parodo viršutinį pirštą, taip atsidėkodamas seneliui už viską, ką dėl jo padarė.

„Senelis mane pasveikino su geru sezonu, bet greitai nutraukė mane ir paprašė paslaugos. Paklausiau, ko jis nori. Jis pasakė, kad pasirūpinčiau jo dukra – savo mama. Iš pradžių sutrikau, bet tiesiog atsakiau, kad tai padarysiu. Po 5 dienų jis iškeliavo Anapilin. Man iki šiol skaudu dėl to, kad jis nesulaukė mano debiuto „Anderlecht“ pagrindinėje komandoje ir kad neįsitikino, jog aš savo pažadą išpildžiau“, – yra pasakojęs R. Lukaku.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Iš savo bendraamžių R. Lukaku anksti išsiskyrė savo fiziniais duomenimis. Fizinių duomenų pranašumas jam padėjo dominuoti aikštėje, o tai sukėlė daugybę klausimų aplinkiniams, ar berniuko amžius tikrai toks, koks nurodytas jo pase. 

Futbolininko mama yra pasakojusi, kad jos ne sykį futbolo turnyruose prašydavo parodyti sūnaus gimimo liudijimą, o pats R. Lukaku neslėpė, kad tokia situacija jį vertė dar labiau stengtis ir įrodyti kitiems savo pranašumą. Sykį, kai jam buvo dvylika metų, viename turnyre kito jauno futbolininko tėvas nenorėjo leisti jam žaisti, nes manė, kad berniukas meluoja dėl savo amžiaus.

REKLAMA

„Tėvo tuo metu šalia nebuvo, jis neturėjo automobilio ir negalėjo atvažiuoti į rungtynes. Buvau vienas ir turėjau pastovėti už save. Nuėjau prie kuprinės, pasiėmiau asmens dokumentą ir daviau jį patikrinti. Visi tėvai puolė prie to dokumento ir nagrinėjo, kas ten parašyta. Tuo metu mano viduje kaupėsi pyktis. Jau anksčiau norėjau pamokyti to tėvo vaiką aikštėje, bet po šito šou pasakiau, kad jo vaiką aikštėje „sunaikinsiu, – yra pasakojęs R. Lukaku. – Norėjau būti geriausiu futbolininku Belgijos istorijoje. Toks buvo mano tikslas. Ne tiesiog geru. Ne puikiu. Norėjau būti pačiu geriausiu. Žaidžiau su dideliu pykčiu, dėl daugybės dalykų. Dėl mūsų bute lakstančių žiurkių... nes negalėjau žiūrėti Čempionų lygos rungtynių... ir dėl to, kaip į mane žiūrėjo kiti tėvai“.

REKLAMA

„Chelsea“ klube karjera nesusiklostė

2006 m. į „Anderlecht“ akademiją persikėlęs R. Lukaku pirmąjį profesionalo kontraktą pasirašė tada, kai jam suėjo 16 metų. Nepraėjus nė 2 savaitėms nuo 16-ojo gimtadienio jis jau debiutavo „Anderlecht“ pagrindinėje komandoje, išpildydamas vaikystėje duotą pažadą mamai.

Kitą sezoną belgas tapo tvirtu „Anderlecht“ pagrindinės sudėties žaidėju, įmušė 15 įvarčių elitinėje Belgijos lygoje, o garsas apie kylančią futbolo žvaigždę pasklido po pasaulį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Futbolininku anksti susidomėjo Anglijos „Premier“ lygos klubai, o Londono „Chelsea“ žaidėju jis tapo būdamas septyniolikos 2011 metais.

Praleidęs vienerius metus klube, kitus du sezonus jis buvo išnuomotas „West Bromwich Albion“ ir „Everton“ ekipoms. 2017–2019 m. Lukaku žaidė „Manchester United“, o 2019–2021 m. – Milano „Inter“ komandose. Į „Chelsea“ jis grįžo 2021 m. rugpjūtį, kai klubas jį nusprendė susigrąžinti už 115 mln. eurų. 

REKLAMA

Po trumpo ir itin nesėkmingo metų trukmės grįžimo į „Chelsea“ puolėjas buvo vėl skolinamas Milano „Inter“, o pastarąjį sezoną baigė „Roma“ klube.

Per savo karjerą R. Lukaku Belgijos rinktinėje yra įmušęs 85 įvarčius, o jo karjeros uždarbis „Marca“ duomenis šiuo metu siekia daugiau nei 150 mln. eurų.

Tikras belgas , nieko nepasakysi
Afrika 2024
As lietuvoij 95 metais buvo man 14 m ejau dyrbt pagalbiniu nesiojau "steške" dviem kibirais kurie daugiau uz mane svere 350 litu mokejo,motina ir tevas atleisti is uzdaromu gamyklu be darbo poto tevas irgi ejo inžinierius i pagalbinius.Valgem vien bulves tiksliai kugely sausa be grietines be nieko ir pakelis ant keturiu arbatos be cukraus.Mes kaimo neturejom ,su pavydu ziurejau per langa kai sekmadieny kaimynai su ziguliukais pilnais maisto kiausiniu lasiniu pieno darzoviu gryzdavo ir vos panešdavo pintines.Pasakot ir pasakot koks nelengvas man ir mano tevam buvo gyvenimas net iki siu laiku nera dedziu kurie foxpei dirbtu.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų