Šaltas dušas Šarui: Pangoso vedama „Zenit“ paguldė katalonus ant menčių

Gudaitis patyrė traumą

Netikėtą ir labai svarbią pergalę Eurolygos ketvirtfinalio starte iškovojo Sankt Peterburgo „Zenit“ klubas su Artūru Gudaičiu. Xavi Pascualio kariauna po nervų karo 76:74 (21:21, 27:13, 13:20, 15:20) įveikė Šarūno Jasikevičiaus treniruojamą Barselonos „Barcelona“ ekipą.

Rusijos ekipa serijoje iki trijų pergalių išsiveržė 1:0.

Bet nuotaiką sugadinti gali A. Gudaičio patirta trauma. Jis ketvirtame kėlinyje susižeidė čiurną ir mače daugiau nebepasirodė. Po mačo laukia išsamesni tyrimai.

Po pirmo lygaus ir atkaklaus kėlinio svečiai sužaidė puikų antrą ketvirtį. Jo viduryje du tritaškius pataikė Billy Baronas, taip pat tolimą metimą smeigė Kevinas Pangosas ir „Zenit“ komanda atitrūko iki 42:28.

Prasidėjus trečiajam kėliniui, „Barcelona“ ekipa įjungė aukščiausią pavarą gynyboje ir leido varžovams per daugiau nei 7 minutes pelnyti tik 5 taškus. Po Nicko Calatheso dvitaškio komandas skyrė tik 2 taškai – 51:53.

Visgi labai svarbų tritaškį įmetė K.C.Riversas ir tai emociškai prikėlė svečius, kurie bandė laikytis ir po skaudžios A.Gudaičio traumos ketvirto kėlinio viduryje. K.Pangosas smeigė tritaškį, bet Brandonas Daviesas surinko 4 taškus iš eilės ir šeimininkai priešpaskutinę akistatos minutę pirmavo 72:71.

Visgi K.C.Riversas dar kartą pademonstravo šaltus nervus ir pataikė iš toli, tačiau B.Daviesas atstatė pusiausvyrą – 74:74. Likus 10 sekundžių iki akistatos pabaigos, savo žodį tarė K.Pangosas, o C.Higginsas prametė pergalę galėjusį išplėšti tritaškį.

Tarikas Blackas prametė abu baudos metimus, bet šansų šeimininkai išsigelbėti jau neturėjo.

A. Gudaitis per 9 minutes pelnė 5 taškus (2/3 dvitaškiai, 1/2 baudos metimai), atkovojo ir perėmė po kamuolį, blokavo metimą, kartą suklydo, sykį prasižengė, išprovokavo 2 pražangas ir surinko 6 naudingumo balus.

„Barcelona“: Brandonas Daviesas 18 (9 atk. kam.), Cory Higginsas 15 (6 rez. perd.), Kyle'as Kuricas 12, Nikola Mirotičius 10, Nickas Calathes 8 (5 rez. perd.).

„Zenit“: Kevinas Pangosas 19 (9 rez. perd., 33 naud. bal.), Willas Thomasas 12, K.C.Riversas 11 Austinas Hollinsas 8.