Europos futbolo sunkiasvoriai tęsia pasirodymą „Euro 2020“. Budapešte Prancūzija ir Portugalija išsiskyrė taikiai – 2:2 (1:1).

Prancūzija tapo F grupės nugalėtoja (5 tšk.), o portugalai finišavo treti (4 tšk.). Prie aštuntfinalio kompanijos prisijungė vokiečiai (4 tšk.), į nuvažiuojantį traukinį nebespėjo vengrai (2 tšk.).

Pirmajame kėlinyje abi ekipos pasižymėjo vienuolikos metrų baudiniais – 31-ąją minutę tai padarė Cristiano Ronaldo, o 45-ąją – Karimas Benzema.

C. Ronaldo su šiuo įvarčiu įsirašė dar vieną rekordą. Su 20 įvarčių portugalas nuo šiol yra daugiausiai tikslių smūgių atlikęs žaidėjas Europos ir pasaulio čempionatuose kartu sudėjus. Prieš tai šį rekordą turėjo legendinis Vokietijos puolėjas Miroslavas Klose.

Po pertraukos situacija labai greitai pakrypo portugalų nenaudai. K. Benzema 47-ąją minutę pelnė dublį ir tai nustūmė portugalus į F grupės apačią dėl pralaimėto mačo prieš vokiečius. Vis tik situacija išgelbėjo C. Ronaldo – 60-ąją minutę jis vėl pasižymėjo nuo vienuolikos metrų atžymos.

Jau aiškios ir visos aštuntfinalio poros. Prancūzai susitiks su Šveicarija, portugalų laukia Belgijos iššūkis, o vokiečiai surems ietis su anglais.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Rungtynių eiga:

Antrasis kėlinys:

67 min. Kokią patranką iš toli paleidžia P. Pogba, bet R. Patricio pademonstruoja neeilinę reakciją. Koks fantastinis grupių etapo finišas...

60 min. ĮVARTIS! Jo išmušti iš vėžių neįmanoma. Neišpasakyta ramybė ir portugalai vėl grįžta į atkrintamųjų poziciją.

59 min. Dar vienas vienuolikos metrų baudinys! C. Ronaldo vėl stos prie atžymos.

47 min. ĮVARTIS! K. Benzema muša dublį ir portugalams tai yra tragedija. Situacija keičiasi nepamatuojamai – dabar portugalai krenta į F grupės dugną ir praleidžia į priekį vokiečius.

Pirmasis kėlinys:

45+6 min. Teisėjas siunčia ekipas į pertrauką. Dabartinė situacija grupėje: 1. Prancūzija (5 tšk.) 2. Portugalija (4 tšk.) 3. Vengrija (4 tšk.) 4. Vokietija (3 tšk.)

45+2 min. ĮVARTIS! K. Benzema pasižymi pirmą kartą po šešerių metų pertraukos nacionalinėje rinktinėje. Rezultatas lygus, prancūzai sugrįžta į F grupės viršūnę.

45 min. Teisėjas vėl rodo į vienuolikos metrų atžymą – šį kartą prie Portugalijos vartų. Tiesa, epizodą peržiūrės VAR.

31 min. ĮVARTIS! C. Ronaldo gerina dar vieną rekordą – 20-asis įvartis Europos ir pasaulio čempionatuose kartu sudėjus. Prieš tai šis rekordas priklausė vokiečiui Miroslavui Klose. Su šiuo įvarčiu prancūzai kyla į pirmąją vietą F grupėje.

28 min. Vienuolikos metrų baudinys į Prancūzijos vartus. H. Llorisui geltona kortelė, medikai gabena neštuvus parkritusiam Danilo. Vartininkas bandė kumščiais išmušti kamuolį nuo vartų, bet užvožė portugalui į veidą.

16 min. Pavojingai į priekį paleidžiamas K. Mbappe, bet portugalų laimei R. Patricio sužaidė puikiai.

6 min. Pirmasis smūgis į vartų plotą. C. Ronaldo pabando laimę galva, bet H. Llorisas vartuose reaguoja labai greitai ir iškart perduoda kamuolį į priekį.

Startinės vienuolikės:

Portugalija (4-3-3): Rui Patricio (vart.) Raphaelis Guerreiro, Pepe, Rubenas Diasas, Nelsonas Semedo, Renato Sanchesas, Danilo, Joao Moutinho, Diogo Jota, Cristiano Ronaldo (kap.), Bernardo Silva.

Prancūzija (4-2-3-1): Hugo Llorisas (vart., kap.), Lucas Hernandezas, Presnelis Kimpembe, Raphaelis Varane'as, Julesas Kounde, N'Golo Kante, Paulis Pogba, Kylianas Mbappe, Antoine'as Griezmannas, Corentinas Tolisso, Karimas Benzema.