Anglijos futbolo rinktinė prieš keturias dienas išgąsdino savo aistruolius neįtikinamu žaidimu, bet „Euro 2020“ D grupę palieka kaip nugalėtojai. „Trys liūtai“ 1:0 (1:0) įveikė Čekiją.

Anglai su septyniais taškais finišavo pirmi D grupėje. Aštuntfinalyje galimai bus gigantų susidūrimas – Garetho Southgate‘o kariauna mes iššūkį antrąją vietą F grupėje užėmusiai komandai. Ten varžosi Prancūzija, Vokietija, Portugalija ir Vengrija.

Čekai, nepaisant pralaimėjimo, taip pat užsitikrino kelialapį į aštuntfinalį. Tam pakako 2:0 įveikti škotus ir pasidalinti po tašką su kroatais (1:1).

Anglija į aikštę žengė su labai aiškia mintimi – nugalėti. Jau 2-ąją minutę Raheemas Sterlingas perkėlė kamuolį per vartininką Tomašą Vacliką, bet kamuolys pabučiavo virpstą.

R. Sterlingas atsigriebė 12-ąją minutę. Ilgai užsitęsusią ataką paaštrino puikus Jacko Grealisho perdavimas į baudos aikštelę, o R. Sterlingas „uždarė“ aukštai pasiųstą kamuolį smūgiu galva (1:0).

Pirmoje pusėje rinktinės atrodė gyvos, bet tai pasikeitė po pertraukos. Vieninteliu ryškesniu momentu galima laikyti Jordano Hendersono įmuštą įvartį iš nuošalės.

Rungtynių eiga:

Antrasis kėlinys:

85 min. Po keitimo pasirodęs J. Hendersonas nuginkluoja T. Vacliką, bet teisėjas fiksuoja akivaizdžią nuošalę.

60 min. Čekai turi galimybę kiek ilgiau pakontroliuoti kamuolį nei pirmajame kėlinyje, bet realesnių progų vis dar neatsiranda. Kol įvykiai „Hampden Park“ nesikeičia, čekams tinka ir pralaimėjimas.

Pirmasis kėlinys:

45+1 min. Teisėjas siunčia ekipas į pertrauką. Dabartinė situacija grupėje: 1. Anglija (7 tšk.) 2. Čekija (4 tšk.) 3. Kroatija (2 tšk.) 4. Škotija (2 tšk.).

26 min. Čekai ir toliau neranda atsakymų ilgiems anglų perdavimams. Šįkart progą turėjo H. Kane'as, bet puolėjui pirmojo savo įvarčio Europos čempionate pelnyti nepavyko.

12 min. ĮVARTIS! Šį kartą R. Sterlingas progos nešvaisto ir pasiunčia „Wembley“ stadioną į euforiją (0:1). Verta paminėti, kad puikų perdavimą iš krašto atliko Anglijos aistruolių numylėtinis Jackas Grealishas – fanai reikalavo Garetho Southgate'o leisti žaidėją į startinę sudėtį.

2 min. Labai pavojingas momentas prie Čekijos rinktinės vartų. Idealaus perdavimo iš gilumos sulaukęs R. Sterlingas pabandė perkelti kamuolį per išbėgusį T. Vacliką, bet kamuolys atsimuša į virpstą.

Startinės vienuolikės:

Čekija: Tomašas Vaclikas (vart.), Janas Borilis, Tomašas Kalas, Ondrejus Čelustka, Vladimiras Coufalas, Tomašas Součekas, Tomašas Holešas, Jakubas Jankto, Vladimiras Darida (kap.), Lukašas Masopustas, Patrikas Schickas.

Anglija: Jordanas Pickfordas (vart.), Luke'as Shaw, Harry Maguire'as, Johnas Stonesas, Kyle'as Walkeris, Declanas Rice'as, Kalvinas Phillipsas, Raheemas Sterlingas, Jackas Grealishas, Bukayo Saka, Harry Kane'as (kap.).