Danijos futbolo rinktinė „Euro 2020“ pasiekė pirmąją pergalę ir pateko į aštuntfinalį. Christiano Erikseno košmarą išgyvenę danai nepalūžo ir Kopenhagoje 4:1 (1:0) nugalėjo Rusiją.

Pirmosiose rungtynėse šoko būsenoje atsidūrę danai parodė charakterį. Pralaimėjimai 0:1 suomiams ir 1:2 belgams nepalaužė – pergalė prieš rusus leido užkopti į antrąją vietą B grupėje.

Aiškus ir danų varžovas aštuntfinalyje. Juo tapo Velso rinktinė, kuri A grupėje į priekį užleido tik italus.

Tuo tarpu Rusija šioje grupėje pasirodė labai neįtikinamai – iškovojo sunkią pergalę prieš Suomiją (1:0) ir neturėjo šansų prieš Belgiją (0:3). Suomiai pagriebė trečiąją poziciją ir savo likimą perdavė į kitų komandų rankas.

Danus 38-ąją minutę į priekį išvedė Mikkelis Damsgaardas. Baudos aikštelės prieigose atsidūręs puolėjas nukreipė kamuolį į dešinįjį viršutinį vartų kampą (1:0).

60-ąją minutę Rusijos rinktinė visiškai sugriuvo. Kairėje aikštelės pusėje ekipa bandė pasiųsti kamuolį atgal vartininkui, bet perdavimas buvo labai netikslus. Žaidimo įrankis atsidūrė Youssufui Poulsenui po kojomis ir liko tik pasiųsti kamuolį į vartus (2:0).

Rusams vilties suteikė 70-ąją minutę suteiktas vienuolikos metrų baudinys. Artiomas Dziuba prie atžymos neklydo (2:1). Tačiau tai ir buvo viskas – danai septynmyliais žingsniais sudorojo varžovus.

Vis tik rusai labai greit subyrėjo. 79-ąją minutę Andreas Christensenas mušė tiksliai, po trijų minučių ant žaizdos druską pylė Joakimas Maehle (4:1).

Rungtynių eiga:

Antrasis kėlinys:

82 min. ĮVARTIS! Rusija byra kaip kortų namelis – šį kartą baudžia J. Maehle (1:4).

80 min. ĮVARTIS! Danijos pranašumą didina A. Christensenas (1:3).

80 min. Danams – džiugios naujienos iš Sankt Peterburgo. Ten Belgija muša įvartį į Suomijos vartus, o tai reiškia, kad Danija kopia į antrąją vietą grupėje.

70 min. ĮVARTIS! Ponios ir ponai, Rusijos dar nelaidokite. A. Dziuba pasižymi nuo vienuolikos metrų atžymos (1:2).

60 min. ĮVARTIS! Rusija galima sakyti įsimuša į savo vartus. Krašto gynėjas atidavė kamuolį vartininkui, bet netoliese lūkūriavęs Y. Poulsenas apvagia varžovus ir kreipia kamuolį į vartus (0:2). Visiškas liapsusas stumia rusus į B grupės dugną dar giliau, o Danijai iki kito etapo, pagal dabartinius rezultatus, trūksta Belgijos pergalės.

Pirmasis kėlinys:

45+2 min. Ekipos žingsniuoja į rūbines. Grupės rikiuotė dabar atrodo taip: 1. Belgija (7 tšk.) 2. Suomija (4 tšk.) 3. Danija (3 tšk.) 4. Rusija (3 tšk.)

38 min. ĮVARTIS! Danus į priekį išveda M. Damsgaardas (0:1)! Danams reikia dar vieno įvarčio ir suomių nesėkmės prieš Belgiją. Tokiu atveju, danai užimtų antrąją vietą grupėje.

25 min. Nervingas mūšis Kopenhagoje, kaip ir reikėjo tikėtis, be didesnės rizikos iš abiejų komandų. Vienintelę realesnę progą sukūrė A. Golovinas, bet K. Schmeichelis atsilaikė.

Startinės vienuolikės:

Rusija (3-4-2-1): Matvejus Safonovas (vart.), Igoris Diveevas, Georgijus Džikija, Fedoras Kudrijašovas, Mario Fernandesas, Daleras Kuzyaevas, Magomedas Ozdoevas, Romanas Zobninas, Aleksejus Mirančukas, Aleksandras Golovinas, Artiomas Dziuba.

Danija (3-4-3): Kasperas Schmeichelis (vart.), Jannikas Vestergaardas, Simonas Kjaeras, Andreas Christensenas, Joakimas Maehle, Thomas Delaney, Pierre'as-Emile'is Hojbjergas, Danielis Wassas, Mikkelis Damsgaardas, Yussufas Poulsenas, Martinas Braithwaite'as.