Gairės

prancūzija

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „prancūzija“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „prancūzija“.

Prancūzijos naikintuvas prie Estijos krantų perėmė Rusijos žvalgybinį lėktuvą

Prancūzijos naikintuvas „Mirage 2000“ prie Estijos krantų perėmė Rusijos žvalgybinį lėktuvą Il-20. Atitinkamą pranešimą Prancūzijos generalinis štabas paskelbė vasario 27 d., rašo portalas „eurointegration“. Trumpame pranešime sakoma, kad Prancūzijos kariškiai pakėlė „Mirage 2000“ į orą pagal pavojaus signalą  ir perėmė Il-20 prie Estijos krantų. „Tikslas: apsaugoti mūsų sąjungininkių Baltijos šalių oro erdvę“, – pridūrė Prancūzijos generalinis štabas, nesileisdamas į detales.
Lietuva 2024-02-28

Pareiškimas dėl karių siuntimo į Ukrainą yra tabu sulaužymas, sako Čmilytė-Nielsen

Prancūzijos prezidento pareiškimas dėl galimo Vakarų karių siuntimo į Ukrainą yra tabu sulaužymas ir siunčia signalą tiek Ukrainai, tiek Rusijai, sako Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen. Taip ji komentavo Prancūzijos prezidento Emmanuelio Macrono pareiškimą, kad ateityje neatmetama galimybė siųsti Vakarų karius į Ukrainą. „Manyčiau, kad E. Macrono pareiškimas, kad tokia idėja yra svarstoma, yra toks tabu sulaužymas, kuris siunčia du signalus.

Paryžius patikslino, kokioms operacijoms Ukrainoje gali prireikti Europos karių

Prancūzijos užsienio reikalų ministras Stéphane'as Sejourné per Nacionalinės Asamblėjos posėdį paaiškino parlamentarams prezidento Emmanuelio Macrono žodžius dėl galimo Europos karių dislokavimo Ukrainoje. Pasak jo, kalba eina apie tokias operacijas kaip išminavimas, kibernetinis saugumas ar ginklų gamyba Ukrainos teritorijoje. Vykdant kai kurias jų gali prireikti „būti Ukrainos teritorijoje neperžengiant karo veiksmų slenksčio“, sakė užsienio reikalų ministras.
2024-02-28

Prancūzija: Vakarų pajėgos Ukrainoje gali būti dislokuotos neperžengiant kariavimo ribos

Prancūzijos užsienio reikalų ministras Stephane'as Sejourne antradienį pareiškė, kad Vakarų šalys galėtų dislokuoti savo karių Ukrainoje nepažeisdamos jokios kariavimo ribos. Vakarų šalys galėtų vykdyti išminavimą, ginklų gamybą ir kibernetines operacijas „Ukrainos teritorijoje neperžengdamos jokio karo padėties slenksčio“, sakė jis. S. Sejourne kalbėjo po to, kai Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas atsisakė atmesti Vakarų šalių sausumos pajėgų siuntimo į Ukrainą galimybę.
2024-02-27

Pagalba Ukrainai: Prancūzija ir Nyderlandai pritarė planui pirkti šaudmenis už ES ribų

Prancūzija ir Nyderlandai pritarė planui įsigyti šaudmenų už Europos Sąjungos ribų, kad būtų galima greičiau pristatyti reikiamą karinę įrangą Ukrainai. Tikimasi, kad pasiūlymas bus pateiktas kovo pradžioje. Tai antradienį pranešė portalas „rbc.ua“, remdamasis „Bloomberg“. Čekijos ministras pirmininkas Petras Fiala išdėstė idėją įsigyti šimtus tūkstančių šaudmenų iš kelių šalių pirmadienį, vasario 26-ąją, Paryžiuje vykusiame neeiliniame Europos lyderių viršūnių susitikime.
2024-02-27

Karas Ukrainoje. Vakaruose pasigirdus svarstymams dėl karių siuntimo į Ukrainą – Rusijos perspėjimas: konfliktas būtų neišvengiamas

Rusija sureagavo į Vakaruose pasigirdusius svarstymus siųsti karius į Ukrainą. Pasak Rusijos prezidento Vladimiro Putino atstovo spaudai Dmitrijaus Peskovo, konfliktas tokiu atveju taptų neišvengiamas.
2024-02-27

Visureigių vairuotojams Paryžiuje – didžiuliai mokesčiai: siekia mažinti taršą mieste

Paryžiaus valdžia užsimojo triskart padidinti stovėjimo mokestį visureigiams – esą taip bus kovojama su tarša ir bus užtikrinamas didesnis saugumas. Tačiau vietiniai gyventojai, atrodo, ne iki galo supranta, kodėl tai reikia kažkaip spręsti – į valdžios surengtą referendumą dėl visureigių atėjo vos 5 nuošimčiai rinkėjų. Visureigių vairuotojams Prancūzijos sostinėje Paryžiuje ateina sunkios dienos.
2024-02-26

Nausėda dalyvaus tarptautinėje konferencijoje, skirtoje stiprinti paramą Ukrainai

Prezidentas Gitanas Nausėda pirmadienį Prancūzijos prezidento Emmanuelio Macrono kvietimu išvyksta į Paryžiuje vyksiančią tarptautinę konferenciją, skirtą stiprinti paramą Ukrainai. Susitikime Europos vadovai spręs, kaip sustiprinti sąjungininkų bendradarbiavimą remiant Ukrainą kovoje prieš agresorių. „Šiuo metu, siekiant Ukrainai atremti Rusijos agresiją, ypač svarbi skubi Vakarų karinė parama Ukrainai“ , – Prezidentūros pranešime pabrėžė šalies vadovas.

Prancūzijos centriniame regione per laviną žuvo keturi žmonės

Kalnuotame Overnės regione centrinėje Prancūzijoje sekmadienį per laviną žuvo keturi žmonės, pranešė vietos valdžios institucijos. Lavina nuslinko 1,6 km aukštyje virš Mon Doro kaimo, pranešė Piui de Domo departamento prefektūra. Po didelės paieškos operacijos, kurioje dalyvavo apie 50 žmonių, pranešta, kad taip pat buvo lengvai sužeisti dar trys žmonės.
2024-02-25

Armėnija pasirašė ginklų sutartį su Prancūzija, pranešė šalių gynybos ministrai

Prancūzija pasirašė įsipareigojimus parduoti Armėnijai snaiperių šautuvų ir apmokyti armėnų kariškius, penktadienį pranešė abiejų šalių gynybos ministrai, Jerevanui siekiant sumažinti savo priklausomybę nuo Maskvos. Armėnija sutartį dėl ginklų pirkimo pasirašė su Prancūzijos ginklų gamintoju PGM, sakė šios šalies gynybos ministras Surenas Papikianas. Spaudos konferencijoje Jerevane jis dalyvavo kartu su savo kolega iš Prancūzijos Sebastienu Lecornu.
2024-02-23
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų