Nors šiame pusfinalyje favorito statusas priklauso prancūzams, bet Argentina jau ketvirtfinalyje įrodė, kad neturėtų būti iš anksto nurašoma (įveikė Serbiją). Lygiai su tokiu pačiu grėsmingu varžovu ketvirtfinalyje susidorojo ir prancūzai, kurie palaužė JAV rinktinę.
FIBA pasaulio krepšinio šalių reitinge Prancūzijos rinktinė žengia trečioje vietoje, o Argentina yra penkta. Sužinokite daugiau įdomių faktų apie šią pusfinalio dvikovą ir joje susitinkančius varžovus.
Įdomūs faktai
Pasaulio vyrų krepšinio čempionatų istorijoje Prancūzijos ir Argentinos rinktinės susitiko tris kartus. Ir visus tris kartus pergalę iškovojo argentiniečiai (1950 m. tarpusavyje kovojo dukart ir Argentina laimėjo 56:40 bei 66:41, o 2006 m. argentiniečiai šventė pergalę rezultatu 80:70).
Argentina iki šiol yra žaidusi dviejuose pasaulio krepšinio čempionato pusfinaliuose. 2002 m. jie 86:80 įveikė Vokietiją, o 2006 m. buvo priversti pripažinti ispanų pranašumą (74:75).
Šiame pasaulio vyrų krepšinio čempionate Argentina laimėjo visas šešias dvikovas, o net 5 iš jų baigėsi didesnėmis kaip 10 taškų pergalėmis.
Šiame pasaulio čempionate Argentina net 4 iš 6 dvikovų sugebėjo pelnyti daugiau kaip 90 taškų. Jie yra laimėję net 16 paskutinių dvikovų, kuriose patys sugebėdavo pelnyti 90 ir daugiau taškų.
Bendras Argentinos pataikymo procentas pirmose trijose čempionato dvikovose siekė tik 39,9 proc., tačiau paskutinėse trijose rungtynėse Argentinos žaidėjai gerokai pagerino taiklumo procentą ir pataikė net 53,7 proc. metimų.
Prancūzija yra vienintelė iš pusfinalio dalyvių, kuri sugebėjo pasiekti šį etapą du kartus iš eilės. 2014 m. pasaulio čempionate užimta trečioji vieta – aukščiausias Prancūzijos pasiekimas šio rango turnyre.
Prancūzija yra vienintelė iš keturių pusfinalio dalyvių, kuri iki šio etapo patyrė pralaimėjimą (antrajame grupės etape 98:100 pralaimėta Australijai). Pelnydami po 89,3 taško per rungtynes prancūzai fiksuoja antrą savo geriausią rezultatą pasaulio čempionatuose (1986 m. pirmenybėse prancūzai rinkdavo po 89,8 taško).
Prancūzija yra taikliausiai tritaškius metanti rinktinė 2019 m. pasaulio pirmenybėse. Jie pataiko 45 proc. tolimų metimų (2014 m. šis prancūzų rodiklis buvo žymiai kuklesnis – 34,1 proc.).
Argentinietis Facundo Campazzo šiame čempionate atlieka po 6,2 rezultatyvaus perdavimo per rungtynes (tai yra geriausias vidurkis lyginant su ankstesniais Argentinos žaidėjų pasirodymais nuo pat 1994-ųjų).
Prancūzas Rudy Gobertas šiame čempionate atkovoja vidutiškai po 9,7 atšokusio kamuolio. Tai yra geriausias rezultatas šiame čempionate tarp tų žaidėjų, kurie aikštelėje praleidžia mažiau nei 30 minučių. Vien dvikovoje su JAV R. Gobertas sugriebė net 16 atšokusių kamuolių (jokiam prancūzui iki šiol nėra pavykę atkovoti tiek kamuolių per rungtynes).
Rinktinių pasirodymas čempionate
Argentinos vyrų krepšinio rinktinė čempionatą pradėjo B grupėje. Jos pirmoji varžovė buvo Pietų Korėja, kurią argentiniečiai sutriuškino 26 taškų skirtumu – 95:69.
Rimtesnio pasipriešinimo Argentina nesulaukė ir antroje dvikovoje su ambicinga Nigerijos rinktine. Nors po dviejų kėlinių rezultatas dar buvo lygus, bet trečiajame argentiniečiai įjungė aukštesnę pavarą ir nutolo solidesniu atstumu. Pergalė iškovota rezultatu – 94:81.
Paskutinėje dvikovoje Argentinos laukė prieš čempionatą nukraujavusi Rusijos nacionalinė rinktinė. Bet rusai atsilaikė tik vieną kėlinį, kurį laimėjo 5 taškais. Vėliau Argentina spurtavo ir tik dėl kiek prastesnio paskutinio ketvirčio laimėjo rungtynes mažesniu nei 10 taškų skirtumu – 69:61.
Antrajame etape Argentinos laukė taip pat ne pačios pajėgiausios rinktinės. Iš pradžių Argentina net 20 taškų skirtumu įveikė Venesuelą – 87:67, o po to net 26 taškais sumindė A grupėje triumfavusią Lenkiją – 91:65. Tad iki pat ketvirtfinalio etapo argentiniečiai taip ir nepatyrė pralaimėjimo kartėlio.
Nors ketvirtfinalyje dvikovoje su serbais Argentina nebuvo priskiriama prie favoritų, bet savo žaidimu jie tiesiog nusipelnė aplodismentų. Argentina kovėsi dėl kiekvieno kamuolio, kartais juos lydėjo sėkmė, o sensacinga pergalė buvo iškovota rezultatu 97:87.
Prancūzijos rinktinė varžėsi G grupėje kartu su Dominikos Respublika, Vokietija ir Jordanija. Čempionatą prancūzai pradėjo sunkia pergale prieš Vokietiją, kai varžovus įveikė tik 4 taškų skirtumu.
Vėliau prancūzų laukė ne itin pajėgi Jordanijos rinktinė. Šią kovą Prancūzija laimėjo net 39 taškų skirtumu (103:64). O grupės etapą prancūzai užbaigė dvikova su Dominikos Respublika, kuri antrajame ture pateikė staigmeną įveikdama vokiečius ir eliminuodama juos iš tolimesnės kovos dėl medalių.
Vis dėlto, grupės lyderių dvikova tapo tik formalumu, su kuriuo Prancūzija susitvarkė be problemų. Po dviejų kėlinių prancūzai pirmavo jau 22 taškų skirtumu, o pergalę iškovojo rezultatu 90:56.
Antrąjį grupių etapą prancūzai pradėjo dvikova su Lietuvos rinktine. Nors pirmoje pusė jie dominavo, tačiau spurtą surengę lietuviai išlaikė intrigą iki pat paskutinio metimo. Vis dėlto, prancūzai įveikė Lietuvą 78:75 ir eliminavo mūsiškius iš čempionato.
Prancūzų dvikova su Australija tapo tikra turnyro puošmena. Įspūdingose taškų lenktynėse Prancūzijos krepšininkai pralaimėjo varžovams tik paskutinėmis akimirkomis – 98:100. Šis pralaimėjimas reiškė, kad ketvirtfinalyje prancūzų lauks JAV, o australų – Čekijos rinktinės barjeras.
Bet JAV rinktinės barjeras prancūzams nepasirodė per aukštas. Nors dvikovoje buvo kritinių momentų, bet prancūzai visų rungtynių metu buvo bent žingsniu priekyje. Pergalę ir bilietą į pusfinalį prancūzai iškovojo įveikę varžovus rezultatu – 89:79.