REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šį savaitgalį Didžiosios Britanijos dienraščiuose pasirodė informacija apie tai, kad šalies policija pradėjo tyrimą dėl Londono olimpinių žaidynių bilietų perpardavinėjimo juodojoje rinkoje. Kaip skelbiama šalies dienraščiuose, bilietus pardavinėjo trys oficialios bilietų agentūros.

REKLAMA
REKLAMA

Rusijos naujienų agentūra ITAR-TASS pranešė, kad Skotlend Jardas turi filmuotos medžiagos, kurioje matoma, kaip Kinijos, Serbijos ir Lietuvos olimpinių komitetų nariai parduoda bilietus į sporto renginius už 10 kartų didesnę nei oficiali kainą. Iš viso Britanijos policija atskleidė nelegalių bilietų pardavinėjimo atvejus mažiausiai 54 valstybėse. Praėjusį savaitgalį dėl bilietų platinimo juodojoje rinkoje policija jau sulaikė 16 asmenų.

REKLAMA

Galvose tik sportas

Paprašytas pakomentuoti susidariusią situaciją Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) viceprezidentas Algirdas Raslanas teigė, nieko apie tai negirdėjęs.

„Apie tai nesu informuotas. Šiandien per vykusį posėdį buvo kalbėta apie tai, kad reikia perspėti visus žmones, jog nepirktų bilietų gatvėse, nes policija seka šį procesą ir baus pagal galiojančius įstatymus“, - telefonu komentavo A. Raslanas.

REKLAMA
REKLAMA

Anot jo, LTOK neužsiima bilietų platinimu, o visi skirti bilietai buvo išdalinti rėmėjams. „Dabar mūsų galvose tik sportas, o ne bilietai, - apie padėtį Londone pasakojo LTOK viceprezidentas. - Turime bilietus Lietuvos sportininkams, kurie kasdien gauna tam tikrą kvotą, tačiau šie bilietai dalinami tik su akreditacija.“

Pasenusi bilietų pardavimų politika

Praėjus vos kelioms dienoms nuo Londono olimpinių žaidynių pradžios jų organizatoriams teko atlaikyti kritikos bangą dėl tuščių sporto arenų. Vietos gyventojai išreiškė savo nepasitenkinimą matydami tuščias vietas teniso, plaukimo ar gimnastikos rungtyse, kadangi prieš varžybas dėl olimpinių bilietų kilo milžiniškas ažiotažas, dėl kurio į varžybas patekti gali ne visi norintys.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Žaidynių organizatoriai LOCOG aiškina, kad tuščios vietos buvo rezervuotos akredituotiems „Olimpinės šeimos“ nariams – tautinių olimpinių komitetų nariams, sporto federacijoms, sportininkams, žiniasklaidai ir rėmėjams. Organizacinio komiteto pirmininkas Sebastianas Coe‘us tvirtino, kad olimpinės arenos yra pilnos žiūrovų.

„Šiuo metu yra dešimtys tūkstančių žmonių iš akredituotos „Olimpinės šeimos“, kurie bando susidėlioti savo dienotvarkes ir tinkamai paskirstyti savo laiką, - žurnalistams sakė S. Coe‘us ir teigė nemanantis, kad tai bus ilgalaikė žaidynių problema.

REKLAMA

LTOK viceprezidento S. Raslano teigimu, tokia situacija kartojasi jau ne pirmose olimpinėse žaidynėse. „Bilietų pardavimo politika, mano manymu, yra smarkiai pasenusi, - sako jis. – Jei parduodami bilietai į visos dienos rungtynes, tai žiūrovai pažiūrėję savo šalies sportininkų pasirodymą, kitose rungtynėse tiesiog išeina. Dėl to arenos tuščios, o bilietų nėra.“

S. Raslanas teigė, kad LTOK dėl to piktinosi Sidnėjaus, Atėnų ir Pekino olimpinėse žaidynėse, tačiau, panašu, kad niekas neketina dėl to keisti bilietų pardavimų politikos. „Jei tik mūsų balsas į dangų eitų..., - vylėsi LTOK viceprezidentas. – Niekas mūsų neklauso, visiem kur kas svarbiau yra kuo greičiau užbaigti olimpines žaidynes.“

REKLAMA

Žurnalistinė provokacija

Birželio mėnesį Tarptautinis olimpinis komitetas (TOK) pradėjo tyrimą dėl nelegalių bilietų į Londono olimpines žaidynes perpardavinėjimą. Tuomet tarp įtariamųjų pateko ir agentūros „Baltic Clipper“, kuri buvo oficiali olimpiados bilietų platintoja Lietuvoje, atstovė Asta Žirlytė.

Po Britanijos bulvarinio savaitraščio „Sunday Times“ pasirodžiusios informacijos LTOK pradėjo vidinį tyrimą. A. Raslano teigimu, atliktas tyrimas paneigė dienraščio mestus kaltinimus. „Situacija buvo išaiškinta kaip žurnalo provokacija, - tvirtino A. Raslanas. – Kiekvienas parduotas bilietas buvo identifikuotas – yra kaina, pardavimo laikas ir jį įsigijusio žmogaus vardas ir pavardė.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jo teigimu, pasirodžius minėtiems kaltinimams, Lietuvoje oficialiai buvo parduoti 5 bilietai ir visi jų pirkėjai buvo gerai žinomi. „Vidinis tyrimas parodė, kad nei vienas bilietas nebuvo parduotas kitiem“, - teigė LTOK viceprezidentas.

Londono olimpinių žaidynių organizatoriai prieš žaidynių pradžią planavo parduoti apie 8,8 mln. bilietų, tačiau baiminamasi, kad tautiniams olimpiniams komitetams skirti 1,1 mln. bilietų gali patekti į juodąją rinką. Nelegalių bilietų perpardavinėtojams gresia bauda iki 20 tūkst. svarų sterlingo.

REKLAMA

Oficialius bilietus į žaidynes galima įsigyti nuo 20,12 svarų sterlingo (86 litų) iki 2012 svarų sterlingo (8,6 tūkst. litų). Brangiausi ir greičiausiai išpirkti buvo bilietai į prestižines sporto šakas, tokias kaip lengvoji atletika, plaukimas ir dviračių sportas. Finalinių krepšinio, paplūdimio tinklinio, bokso ir šuolių nuo tramplino etapų bilietai taip pat yra tarp brangiausių ir paklausiausių.

Mindaugas SAMKUS

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų