Šiandien (penktadienį) Graikijoje prasidėjo Europos jaunių (iki 18 metų) krepšinio čempionatas, kuriame rungtyniauja Vitoldo Masalskio vadovaujama Lietuvos rinktinė.

Pirmosiose B grupės rungtynėse lietuviai rezultatu 83:68 (22:20, 21:18, 24:14, 16:16) įveikė čempionų titulą ginančią Serbijos rinktinę.

Pirmajame kėlinyje Lietuvos rinktinė pirmavo visas dešimt minučių. Įpusėjus kėliniui po Evaldo Kairio dvitaškio su pražanga lietuviai įgijo devynių taškų persvarą - 18:9. Netrukus Donato Motiejūno baudos metimais išlaikė tokį patį pranašumą (20:11). Visgi paskutinė trijų minučių atkarpa buvo pralaimėta 2:9 bei Serbijos komanda priartėjo. Po pirmojo ketvirčio lietuvaičiai priekyje - 22:20.

Antrąjį kėlinį lietuviai vėl pradėjo spurtu 6:0 bei po Manto Kadzevičiaus ir T.Šležo metimų susigrąžino aštuonių taškų persvarą - 28:20. Per likusį kėlinio laiką serbams porą kartų buvo pavykę sumažinti deficitą iki penkių taškų (35:30). Tiesa, ir vėl prasta ketvirčio pabaiga leido Serbijos rinktinei vėl priartėti. Įpusėjus susitikimui lietuviai ir toliau nei karto neleido varžovams persverti rezultato ir pirmauja rezultatu 43:38.

Po didžiosios pertraukos lietuviai ir toliau dominavo aikštėje. Iki kėlinio pabaigos mūsiškiams pavyko išlaikyti po pirmų dviejų kėlinių turėtą penkių taškų persvarą, tačiau puikus spurtas 12:2 per paskutiniąsias dvi su puse minutės leido Lietuvos rinktinei po trijų kėlinių turėti jau penkiolikos taškų persvarą - 67:52. Šioje atkarpoje įspūdingai žaidė Augustas Pečiukevičius, kuris pelnė septynis taškus iš eilės.

Paskutiniajame kėlinyje sužaidus porą minučių po A.Pečiukevičiaus dviejų baudos metimų lietuvių pranašumas pasiekė septyniolika taškų - 71:54. Ir nors serbams kelis kartus buvo pavykę priartėti iki dvylikos taškų (77:65, 80:68), V.Masalskio auklėtiniai be didesnių problemų išlaikė turėtą persvarą ir laimėjo runtynes rezultatu 83:68.

Nugalėtojų gretose pasižymėjo Augustas Pečiukevičius ir Tautvydas Šležas. Pirmasis surinko 17 taškų, o antrasis pelnė 16 taškų, atkovojo 13 kamuolių bei atliko 3 rezultatyvius perdavimus.

Mantas Kadzevičius pridėjo 14, Donatas Motiejūnas - 11, Marius Zimnickas - 6, Matas Sapiega, Evaldas Kairys ir Gediminas Bertašius - po 5, Gilvydas Biruta ir Kristijonas Gaška - po 2 taškus.