70
V. Kariniauskas (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)

Klaikų sezoną išgyvenantis Vilniaus „Rytas“ patyrė eilinį fiasko – Donaldo Kairio auklėtiniai krito Karaliaus Mindaugo taurės ketvirtfinalyje, į priekį praleisdami Utenos „Juventus“ krepšininkus.

70

Visa galva geresni buvę uteniškiai išvykoje šventė triuškinamą pergalę 105:78 (26:23, 28:13, 23:28, 28:14).

Pirmas rungtynes Utenoje „Juventus“ buvo laimėjusi 89:87, tad vilniečiams namie reikėjo pergalės bent trijų taškų skirtumu.

Negana patirto gėdingo pralaimėjimo, vilniečiai dėl traumos neteko dar vieno žaidėjo – sužaidus vos tris minutes skaudžią čiurnos traumą patyrė Andrew Goudelockas. Kol kas neaišku, kokio rimtumo tai trauma, bet amerikietis aikštę paliko tik su pagalba ir sužeidimas atrodė itin rimtas.

Įspūdingas rungtynes sužaidė Martynas Gecevičius, susmeigęs 25 taškus ir realizavęs 7 iš 9 tritaškių. Palyginimui, visa „Ryto“ komanda pataikė 8 iš 25.

„Juventus“ realizavo net 15/24 tritaškių. „Rytas“ smarkiai pro šalį šaudė ir baudų metimus – vos 9 iš 19. „Juventus“ jų metė daugiau – 24, ir daug tiksliau – 20 tikslių.

„Juventus“ dar pirmame kėlinyje įgijo 13 taškų pranašumą, bet „Rytui“ antrame kėlinyje pavyko rezultatą trumpam persversti – tačiau netrukus „Juventus“ sudavė dar vieną smūgį.

Kėlinį uteniškiai pabaigė uraganišku spurtu 16:2 ir įpusėjus mačui pirmavo 54:36.

Antroje mačo pusėje „Rytas“ vis bandė priartėti prie „Juventus“ per kovinį atstumą, bet uteniškiai vis šaldė vilniečių ambicijas tritaškiais.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje „Rytui“ po labai ilgos pertraukos pavyko sumažinti atsilikimą iki vienženklio – 68:77.

Vis tik Ignas Vaitkus smeigė tolimą metimą, „Juventus“ spurtavo 13:2 ir vėl triuškino „Rytą“ 90:70.

„Rytas“: D. Bičkauskis 15, A. Butkevičius 14, M. Echodas 13, R. Boatrightas 11, M. Girdžiūnas 10.

„Juventus“: M. Gecevičius 26, I. Vaitkus 20, Ž. Skučas 12, V. Kariniauskas (11 rez. perd.) ir B. Crawfordas po 11, V. Čepukaitis 10.