Kremlius „susirūpinęs“ dėl JAV kovos su dopingu įstatymo projekto

Kremlius antradienį išreiškė susirūpinimą JAV kovos su dopingu įstatymo projektu, kuriuo amerikiečių pareigūnams būtų suteikti įgaliojimai baudžiamąja tvarka persekioti asmenis, atsakingus už dopingo sąmokslus.

Du lietuviai sportininkai sulaukė diskvalifikacijos. (nuotr. SCANPIX)

Vadinamajam Rodčenkovo antidopingo įstatymui, pavadintam informatoriaus Grigorijaus Rodčenkovo, kuris 2016 metais paviešino Rusijos dopingo programą, vardu, pirmadienį oficialiai pritarė JAV Senatas.

Šis įstatymas „kelia tik susirūpinimą“, antradienį žurnalistams sakė Kremliaus atstovas Dmitrijus Peskovas.

„Mes labai kritiškai vertiname bet kokius Jungtinių Valstijų bandymus išplėsti savo jurisdikciją į kitas šalis“, – pridūrė D. Peskovas.

Teisės aktas, kurį dar turi pasirašyti prezidentas Donaldas Trumpas leidžia Jungtinėms Valstijoms patraukti baudžiamojon atsakomybėn dopingo schemų sąmokslininkus, jeigu tokie atvejai yra susiję su rungtynėmis, kuriose dalyvauja amerikiečių atletai.

Pažeidėjams galėtų būti taikomos griežtos bausmės – iki 1 mln. JAV dolerių (840 tūkst. eurų) baudos ir iki 10 metų laisvės atėmimo.

Buvęs rusų nacionalinės antidopingo laboratorijos Maskvoje vadovas G. Rodčenkovas buvo aktyviai įsitraukęs į valstybės finansuotą dopingo sąmokslą, kuriuo buvo siekiama nuslėpti Rusijos sukčiavimą per 2014 metų Sočio žiemos olimpines žaidynes ir kitus renginius.

G. Rodčenkovas 2016 metais išsamiai aprašė savo vaidmenį tame skandale, o dabar gyvena slapstydamasis Jungtinėse Valstijose.

REKLAMA

Įstatymas yra nukreiptas į sportininkų aplinką – trenerius, agentus, tarpininkus, vadybininkus, taip pat sporto ir kitus vyriausybės pareigūnus, o ne į pačius atletus, jau turinčius laikytis Pasaulio antidopingo agentūros (WADA) reikalavimų.

Pasaulinė kovos su dopingu tarnyba taip pat išreiškė susirūpinimą, kad JAV įstatymų leidėjų pavyzdžiu gali pasekti kitos šalys dėl politinių priežasčių – pavyzdžiui, keršydamos tam tikrų valstybių sportininkams.

Be to, WADA atstovas sakė, kad įstatymas gali pakenkti pasaulinei antidopingo sistemai, nes galėtų atgrasyti pranešėjus dėl pavojaus būti patrauktiems baudžiamojon atsakomybėn.

JAV Antidopingo agentūros (USADA) vadovas Travisas Tygartas (Trevisas Taigartas) tvirtino, kad įstatymas reiškia didesnę apsaugą ir „švariems“ atletams, ir paslapčių viešintojams.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų