Dopingo skandalo atomazga: sunkiaatlečių treneris Vyšniauskas nuo bausmės neišsisuko

Klaipėdos apygardos teismas ketvirtadienį atmetė tiek buvusio Lietuvos sunkiosios atletikos federacijos prezidento Bronislavo Vyšniausko ir dviračių sporto trenerio Antano Jakimavičiaus, tiek prokurorų skundus ir paliko galioti ankstesnį teismo sprendimą, kuriuo sporto treneriams už dopingo platinimą buvo skirtos 5 tūkst. eurų baudos. 

Pasak teismo, abu nuteistieji apeliaciniais skundais siekė išteisinimo ir teigė dopingą laikę tik savo reikmėms, dėl turimų sveikatos problemų. 

Bylą nagrinėję teisėjai šiuos argumentus atmetė ir nusprendė, kad platinimo faktą įrodo B. Vyšniauskio ir A. Jakimavičiaus laikytų medžiagų kiekis ir jų rūšių įvairovė bei kiti byloje surinkti įrodymai. 

Šių metų sausį Klaipėdos apylinkės teismo priimtą sprendimą buvo apskundę ir prokurorai, kurie nuteistiesiems prašė skirti 102,5 tūkst. eurų siekiančias baudas. Apeliacinės instancijos teismo vertinimu, tokio dydžio bauda prieštarautų bausmės proporcingumo ir teisingumo reikalavimams. 

Teisėjų teigimu, baudos abiem treneriams paskirtos teisingai, jas skiriant tinkamai atsižvelgta į nusikaltimo pobūdį bei nuteistųjų charakteristiką. 

Pirmosios instancijos teisme kaltinimų buvo sulaukęs ir sunkiaatletis Ramūnas Vyšniauskas, jį Klaipėdos apylinkės teismas išteisino, o šios nuosprendžio dalies nei viena iš bylos šalių neskundė. 

Bylos duomenimis, B. Vyšniauskas neteisėtai gabeno daugiau nei 1 tūkst. įvairių tablečių, kapsulių ir gelių, kurie priskiriami anabolinių ir androgeninių steroidų grupei, taip pat treneris ir federacijos vadovas visa tai laikė bute turėdamas tikslą šiuos preparatus platinti.

Tuo metu A. Jakimavičius turėdamas tikslą platinti neteisėtai laikė ir gabeno vieną automatinį švirkštą su milteliais ir skysčiu, taip pat 48 ampules su preparatais, kurie įrašyti į dopingo medžiagų sąrašą.

REKLAMA

Kaip anksčiau skelbė prokuratūra, 2018-aisiais, per kratas B. Vyšniausko ir jo giminaičių namuose, sporto klubo patalpose rasta apie 20 flakonų, 40 pakuočių, 80 ampulių ir daugiau nei tūkstantis tablečių draudžiamų medžiagų, priskiriamų anabolinių ir androgeninių steroidų grupei.

Šis ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas 2017 metų liepos pabaigoje pagal Lietuvos antidopingo agentūros skundą.

Klaipėdos apygardos teismo nutartis įsiteisėja nedelsiant, tačiau per tris mėnesius gali būti skundžiama kasacine tvarka Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.

Prabilo apie susidorojimą

Tv3.lt primena, kad dar 2018 m. B. Vyšniausko namuose buvo atliktos kratos, jų metu buvo rasta nemažai draudžiamų medžiagų.

„Su manimi nori susidoroti. Kito paaiškinimo neturiu. Niekam jokio dopingo niekada nedaviau ir neplatinau, net atvirkščiai – visada savo auklėtiniams kartojau, kad nieko neleistino negalima vartoti“, – tada teisintis bandė B. Vyšniauskas.

Šiais metais Lietuvos antidopingo federacija paskelbė, kad B. Vyšniauskas dėl draudžiamų metodų naudojimo ir medžiagų laikymo yra diskvalifikuojamas 10 metų.

Lietuvos antidopingo agentūra 73 metų vyrą nubaudė iki šiol rekordine bauda. Tokios trukmės nuobaudos Lietuovje dar nėra buvę, o oficialiai į sportą B. Vyšniauskas galės grįžti tik 2030 metais.

Pažeidimai nustatyti ir įrodyti tiriant sunkiaatlečių Žygimanto Stanulio ir Irmanto Kačinsko bylas. Šie du sportininkai yra nušalinti dviem metams. Nustatyta, kad treneris B. Vyšniauskas šiems sportininkams skyrė uždraustus metodus.

B. Vyšniauskas 2017 metais buvo Lietuvos sunkiosios atletikos federacijoje buvo išrinktas antrai kadencijai ir taip beveik du dešimtmečius buvo šios federacijos prezidentas.

2018 metais Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK) B. Vyšniauską paskelbė garbės nariu. B. Vyšniauskas laikomas Lietuvos sunkios atletikos tėvu, tačiau jo auklėtiniai turėjo daug bėdų dėl dopingo.

Jo sūnus, keturių olimpinių žaidynių dalyvis Ramūnas Vyšniauskas per karjerą du kartus buvo diskvalifikuotas dėl dopingo. 1997 metais jo organizme rasta testosterono, o 2015 metais – dehistochlorometilas. Diskvalifikuotas buvo ir pasaulio vicečempionas bei olimpinis prizininkas sunkiaatletis Aurimas Didžbalis.


Rašyti komentarą...
A
Aa
2020-11-05 13:30:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
Persvelniai.Kiek jaunimo sugdinta .valstybes reputacija.persvelniai!
Atsakyti
-2

R
Realistas
2020-11-07 11:26:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
Naivuoliai, jei manot, kad be dopingo galima pasiekti pasaulinio sporto aukštumų.
Tai yra, buvo ir bus.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų