Verslininko Karpavičiaus milijonų dramoje – neatsakyti klausimai dėl dar vieno testamento

Kova dėl po sunkios ligos mirusio verslininko Raimondo Karpavičiaus milijonų įsibėgėja. Testamentą užginčijo pirmoji verslininko žmona Audronė Karpavičienė ir jų bendras sūnus Rokas Karpis.

Pagal keletą mėnesių prieš verslininko mirtį pakeistą testamentą, apie 100 mln. eurų vertės turtas lygiomis dalimis buvo padalytas antrajai verslininko žmonai Aistei Karpavičienei bei verslininko broliui Henrikui.

Pirmajai žmonai ir sūnui verslininkas nepaliko nė cento, tad šie kreipėsi į Vilniaus miesto apylinkės teismą ginčydami testamentą. Aiškėja, kad prieš mirtį R. Karpavičius buvo sudaręs dar vieną testamentą. Tai nauja detalė, kurios nė vienos pusės advokatai teigė iki šiol nežinoję. Tikėtina, kad teismas įpareigos notarą proceso metu atskleisti ir šio dokumento turinį.

(45 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Teisme svarstoma Karpavičiaus testamento byla

Byla užsitęs

Verslininko pirmajai žmonai Audronei Karpavičienei bei jos sūnui Rokui Karpiui atstovaujantis advokatas Arturas Jušinskis naujienų portalui tv3.lt pasakojo, kad artimiausius posėdžius bus tęsiamas bylos nagrinėjimas iš esmės:

„Šiuo metu byla yra nagrinėjama iš esmės, atliekami kiti procesiniai veiksmai. Teismo posėdis yra neviešo pobūdžio, todėl detalių apie jį atskleisti negaliu.“

Paklaustas dėl R. Karpio dalyvavimo posėdyje, advokatas teigė, kad jis šiuo metu nedalyvauja procese, kol teismas nenusprendė kitaip.

„Šiai dienai nėra nuspręsta, kad jo (R. Karpio – aut. past.) dalyvavimas būtų būtinas. Pakanka to, kad dalyvauja atstovas“, – pabrėžė A. Jušinskis.

Apie dar vieną testamentą advokatas taip pat nenorėjo per daug išsiplėsti: „Žinoma, kad atsirado dar vienas testamentas. Tai mums žinomas pats testamento sudarymo faktas, bet nėra žinomas jo turinys. Notaras nėra jo atskleidęs. Turime tik patį testamento sudarymo faktą – 2018 m. lapkričio 20 diena.“

A. Jušinskis akcentavo, kad teisme šiuo metu yra ginčijimas 2019 m. kovo 5 d. sudarytas testamentas. Advokatas pridūrė, kad per iki šiol vykusius posėdžius pavyko apklausti nemažai liudytojų:

REKLAMA

„Kiekvieno liudytojo parodymai yra ypatingai svarbūs. Mūsų pusei jie buvo naudingi. Struktūriškai, procesas tikrai stipriai pasistūmėjo į priekį. Teismas yra aktyvus. Žinoma, ši byla, jos nagrinėjimas iš esmės užtruks. Nėra abejonių, kad byla galiausia pasieks ir Lietuvos Aukščiausiąjį Teismą.“

Anksčiau advokatas Arturas Jušinskis yra pabrėžęs, kad šio civilinio ginčo objektas – R. Karpavičiaus testamentas ir jo turinys:

„Šiuo metu yra pritaikytos laikinos apsaugos priemonės. R. Karpio iniciatyva tas padaryta. Uždrausta paveldėtojams išduoti liudijimą dėl paveldėjimo teisės.

Pagal dabartinį testamentą visas turtas paliktas antrai sutuoktinei Aistei ir verslininko broliui lygiomis dalimis. O iš sūnaus atimta paveldėjimo teisė. Taip pat ir buvusiai žmonai nieko nepalikta.

Esmė, kad R. Karpavičiaus testamentas buvo pakeistas. O ankstesnio testamento turinio mes nežinome. Notaras nėra to paviešinęs. 2019 m. kovo 5 d. testamentas buvo pakeistas.“

Vyks apklausos

Antrajai verslininko žmonai Aistei Karpavičienei atstovaujantis advokatas Kęstutis Švirinas taip pat pabrėžė, kad šiuo metu teismo prioritetas yra apklausti liudytojus:

„Dabar teisme vyksta liudytojų apklausos. Bent artimiausius keturis posėdžius jie dar turėtų būti apklausiami. Tik tada parodymus turėtų duoti ir mano klientė.“

Dėl 2018 m. lapkričio 20 d. sudaryto kito testamento advokatas nedaugžodžiavo: „Byloje tokio dokumento nėra. Klausimas, ar teismas reikalaus tokio dokumento iš notaro, žiūrėsime. Faktas, kad kažkoks testamentas sudarytas yra.“

K. Švirinas pabrėžė, kad dabar yra pritaikytas draudimas priimti palikimą, o teisme įrodinėjamas fakto klausimas: „Reikės įrodyti, ar verslininkas buvo sąmoningas ir suprato, kokį dokumentą pasirašo. Ar testamento sudarymo metu jis suvokė savo veiksmus.“

Pastebėjo pokyčius

Audronė Karpavičienė anksčiau teisme teigė, kad ji buvo apklausiama apie paskutinius jų gyvenimo momentus su vyru.

REKLAMA

„Teisėjus labiausiai domino, ar mes gyvenome iki paskutinės minutės. Mes gyvenome 40 metų ir gyvenome iki 2018 metų lapkričio 15 dienos, kai mano vyrą vežėme į Kauno klinikas ir jis pabėgo. Teisme klausė, kada aš pastebėjau jo tokią būklę. Paaiškinau, kai grįžome iš Tenerifės lapkričio pradžioje, tai labai akivaizdžiai matėsi, kad jo sutrikusi kalba, kad jis kalba nesąmones. Kad jis neatsimena anglų kalbos, neatsimena telefono numerių, kur jo atmintis būdavo labai gera“, – sakė A. Karpavičienė.

Pasak pirmosios žmonos, dar 2018 metų pradžioje ji pastebėjo, kad progresuoja R. Karpavičiaus liga ir sutrinka mąstymas, kalba apie bajoriška kraują.

„Jau 2018 metų pradžioje pastebėjau, kad jam trinka, nes jis kalbėjo apie mėlyną kraują, kad jis yra karalius, kad važiuos į Volynę krikštytis kaip Vytautas Didysis. Ne, jokie žmonės (negalėjo paveikti – aut. past.). Manau, kad jau tada progresavo smegenų auglys ir jį labai paveikė. Nes čia atsirado ne per vieną dieną ir, matyt, tai veikė jo psichiką“, – sakė A. Karpavičienė.

Pirmoji verslininko žmona pasakojo, kad Aistę Grybauskienę, kuri prieš mirtį susituokė su R. Karpavičiumi ir tapo Karpavičienė, gyvenime matė tik vieną kartą – 2018 metais Kauno klinikose prie palatos durų.

„Aš jos nežinojau, jos mūsų gyvenime nebuvo. Pirmą ir paskutinį kartą ją mačiau Kauno klinikose prie mano vyro palatos durų, kai mūsų su sūnumi neįleido. Ji nieko nepasakė, išnešė lapelį, parodė advokatui ir viskas. Nesuvokiama protu, kad yra tokių žmonių žemėje. Aš apie tą moterį nieko negaliu pasakyti – tai yra baisu. Čia turėjo būti kažkas suplanuota, bet negaliu daugiau pasakyti. Ji veikė ne viena.

Galėčiau pasakyti, kad čia buvo žmogaus užgrobimas ir turto užvaldymas. Jie buvo paruošę biznio planą. Jūs matote, kaip jis buvo įgyvendintas. Aš buvau šokiruota ir negalėjau suvokti, kad taip gali būti. Supraskite mane, aš išgyvenau su vyru 40 metų. Iki paskutinės minutės gyvenome. Ji melavo, ji sakė, kad du metus gyveno tarp Palangos ir Tenerifės. Kur ji gyveno? Kokiu adresu? Kai mes gyvenome Palangoje 18 metų, iš ten mane iškraustė“, – sakė A. Karpavičienė.

REKLAMA

Pirmoji žmona prisiminė, kaip paskutinį kartą matė vyrą. Jie su R. Karpavičiumi 2018 metais lapkričio 15 dieną nuvažiavo į Klaipėdos ofisą, nes jis turėjo susitikti su advokatu.

„Sako, aš užlipsiu į antrą aukštą, perkalbėsiu su juo. Tuo tarpu aš nuėjau į pirmo aukšto WC. Išėjus neberadau savo mašinos ir savo vyro. Aš jam puoliau skambinti ir buvo skambučiai atmetinėjami. Aš grįžau į Palangą nesuvokdama, kas vyksta. Aš jo daugiau nebemačiau. Į mano telefono skambučius niekas neatsakė, o mano telefonas sausio 12 dieną buvo užblokuotas“, – prisiminė A. Karpavičienė.

Moteris teigė, kad su A. Grybauskiene jos vyras ryšius galėjo palaikyti tik nuo 2018 metų vasaros.

„Kaip moteris, tiksliai žinau, kad jis galėjo su ja (Aiste Karpavičiene – aut. past.) kažkokius ryšius palaikyti nuo kažkur liepos antrosios pusės, o gal ir nuo rugpjūčio mėnesio. Mūsų šeima su anūkais, su mano sūnumi poilsiavo Nidos namelyje. Jokių ženklų nebuvo, kad mano vyras kažką turi. Jis niekada gyvenime man nėra to pasakęs“, – teigė A. Karpavičienė.

(13 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Teismas sprendžia, kam atiteks mirusio verslininko Karpavičiaus milijonai

Verslininko brolio pozicija

Vilniaus apylinkės teismo posėdyje jau dalyvavo ir mirusio verslininko brolis Henrikas Karpavičius, kuriam atiteko pusė jo turto. Pasak H. Karpavičiaus, su broliu jie buvo labai artimi ir kartu buvo iki pat jo mirties.

Paklaustas apie naująją žmoną Aistę Karpavičienę, H. Karpavičius apgailestavo, kad brolis delsė per ilgai, galėjo anksčiau keisti gyvenimą. H. Karpavičius sakė, kad su broliu buvo iki pat jo mirties. 

„Su broliu gražiai bendravome, buvome artimi žmonės, kaip ir tikri broliai, patys tikriausi broliai. Tarp mūsų santykiai buvo broliški ir labai gražūs. Aš žinau, kokie mūsų santykiai buvo ir tą brolis tvirtina visais savo veiksmais. Ir įgaliojimais, ir visais kitais dalykais jis tą patvirtino“, – sakė H. Karpavičius.

H. Karpavičius aiškino, kad smegenų vėžiu susirgęs brolis iki 2019 metų birželio mėnesio viską tvarkė pats, mąstė puikiai, kol galėjo kalbėti.

REKLAMA

„Viską jis mąstė labai gerai. Taip kaip jis mąstė – tai tiems, kurie kalba kitaip, jiems iki tokio jo mąstymo yra labai toli. Jis viską mąstė blaiviai, kol jis kalbėjo. Maždaug iki birželio mėnesio jis viską sprendė pats. Absoliučiai visus klausimus: ar tai būtų jo įmonės reikalai, ar jo asmeniniai klausimai. Jo mąstymas buvo toks, kad visi galime jam tik pavydėti“, – pažymėjo H. Karpavičius.

Pasak H. Karpavičiaus, brolis visą laiką buvo veiklus, nemėgstantis, kad kas jam pavadovautų, klausimus sprendžiantis tik savo protu.

„Jis visų išklausydavo, bet jo žodis buvo lemiamas. Jis taip buvo įpratęs, nes jis buvo šimtaprocentinis akcininkas. Jam jau įprotis buvo susiformavęs verslo lauke ir asmeniniuose dalykuose“, – kalbėjo vyras.

Paklaustas apie naująją žmoną Aistę Karpavičienę, H. Karpavičius mano, kad brolis per ilgai delsė ir jau anksčiau galėjo keisti gyvenimą.

„Per ilgai gal jis delsė. Bet aš jų meilės reikaluose visiškai nesu dalyvavęs ir apie juos negaliu nieko pasakyti“, – sakė vyras.

H. Karpavičius teigė su pirmąja brolio žmona ir šeima bendraudavo labai mažai. „Aš nežinau jų santykių. Kai vyras ir moteris liečiasi vienas prie kito, tai tuose santykiuose atsiranda daug niuansų. Bet tik matydamas iš šalies visą tą reikalą, todėl taip jums ir atsakiau. Apie žmonas mes nediskutuodavome – aš turiu savo žmoną, jis savo. Apie tuos santykius mes iš principo niekada nekalbėdavome“, – sakė H. Karpavičius.

Naujienų portalas tv3.lt prieš kiek mažiau nei metus rašė, kad 2019 m., rugpjūčio 9-ąją, po sunkios ligos mirė vienas turtingiausių Lietuvos verslininkų 61-erių R. Karpavičius.

Viešai buvo skelbiama, kad uždarosios akcinės bendrovės „Marijampolės pieno konservai“ savininko ir valdybos pirmininko turtas yra vertinamas apie 70-100 mln. eurų.


Rašyti komentarą...
d
danutė
2020-11-05 17:21:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kiek gali teismas žaisti,juk viskas aišku,kad aferistė su ,,daktaro,, pagalba nuvarė į kapus ir siekia pasiglemžti turtą,kuris jai nei vieno euro nepriklauso.
Atsakyti
-2

N
Nu jo
2020-11-05 08:43:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
O kaip galima sudaryti nauja testamenta nepanaikinus senojo? Kazkas cia sakar makar...
Atsakyti
-2

z
zosė
2020-11-08 12:31:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
Matomai barakūda turi gerą stogą.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų