testamentas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „testamentas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „testamentas“.

Paaiškėjo, kam Matthew Perry testamentu paliko beveik milijoną eurų

Matthew Perry prieš penkis mėnesius mirė nuo ūmaus ketamino poveikio, todėl pagaliau atskleista išsami informacija apie jo testamentą ir palikimą. Pagaliau atskleista išsami Matthew Perry testamento informacija, iš kurios matyti, kad jis paliko daugiau nei 1 mln. dolerių (913 317,40 eurų) fonde, kurį įsteigė ir pavadino Woody Alleno personažo vardu. Remiantis teismo dokumentais, Matthew asmeninis turtas buvo įvertintas šiek tiek daugiau nei 1 mln. dolerių.
2024-03-12

Po tėvo mirties vyrą ėmė persekioti bloga nuojauta: įtaria, kad brolis pasisavino jo turtą

Į „TV Pagalbą“ kreipėsi vyras, kuris įtaria brolio siekį pasisavinti jo turtą. Dabar jis taip nesutaria su broliu, kad jam tapo užvertos net jo mamos durys. Tarp brolių kilusiais nesutarimais domėjosi gelbėtoja Gerda Žemaitė. Garbaus amžiaus mamai sunku girdėti, kaip jos sūnūs pykstasi ir vienas kitam žeria kaltinimus. Šiuo metu mamą slaugo Vilius, kuris yra pensininkas. Ramūnui neseniai trūko kantrybė, nes brolis jį apkaltino baisiais dalykais: esą jis pasisavino didelę pinigų sumą.
2024-02-11

Mirus močiutei, netikėtai rado 30 tūkst. eurų: paaiškino, kam atitenka mirusiųjų pinigai

Po žmogaus mirties jo turtas įprastai būna išdalijamas pagal testamentą. Jei testamento nėra, turtas išdalijamas įpėdiniams pagal eiliškumą. O jei turto niekas nepriima, jis atitenka valstybei. Vis tik sudėtingiau būna tuomet, kai randami velionio kaupti grynieji. Anot teisininkų, vienais atvejais jie atiteks turto paveldėtojams, o kitais – įpėdiniams. Be kita ko, jei nepavyktų įrodyti pinigų kilmės ar teisėtumo, juos galėtų pasiimti ar konfiskuoti valstybė.
2024-01-20

Artimųjų grasinimai pravirkdė gelbėtoją Tomą: „Su visom durim įeisim“

Moteris sako, kad sūnaus mylimąją apgaudinėja artimieji. Mergina nebenori vergauti giminaičiams ir dėl to ją varo iš buto. Šia istorija domėjosi TV3 laida „TV Pagalba“. Monika tikėjosi, kad yra saugi, nes kartu su mylimuoju Edgaru gyvena močiutės jai dovanotame bute. Tačiau artimi giminaičiai pareikalavo, kad ji išsikraustytų, netgi nurodė iki kada. Į konfliktą tarp Monikos ir jos giminaičių įsikišo Edgaro mama. Ji pasakojo, kad sūnaus mergina pati už save ne visada pajėgia pakovoti.
2023-12-26

To nepadarę neteksite ne tik turto, bet ir pinigų: štai ką svarbu žinoti

Mirus žmogui, jo artimiesiems dažnai iškyla klausimų, kas paveldės paliktą turtą. Kai parašytas testamentas, situacija šiek tiek aiškesnė, tačiau ką daryti, jei testamento nėra?  Turto paveldėjimas galimas dviem būdais: pagal testamentą arba įstatymą, primena, teisininkė Iveta Jarašiūnaitė. Pagal testamentą paveldi tie asmenys, kurie jame nurodyti, o pagal įstatymą paveldi įpėdiniai, kurių eilės nurodytos Civiliniame kodekse.

Prabilo velionio milijonieriaus Karpavičiaus sūnus – pristatė įtarimų sukėlusias detales

Keturis metus vykę ginčai dėl velionio milijonieriaus Raimondo Karpavičiaus turtų, panašu, pasiekė tašką. Marijampolės verslininko sūnui Rokui Karpiui nepavyko įrodyti, kad tėvo testamentas turėtų būti paskelbtas negaliojančiu, tačiau rankų nuleisti jis neketina ir kreipėsi į Aukščiausiąjį Teismą.
184 2023-09-19

Arethos Franklin sūnūs ginčijasi dėl testamentų tikrumo: dokumentus rado po pagalve ir spintelėje

„Soul karaliene“ vadinama atlikėja Aretha Franklin mirė dar 2018 metais, tačiau kalbos apie turto dalybas netyla iki šiol. Jos sūnūs teigia radę net kelis mamos testamentus.  Kai 2018 m. rugpjūtį A. Franklin mirė nuo kasos vėžio, manyta, kad ji nepaliko testamento dėl milijoninės vertės turto. Tačiau po kelių mėnesių jos namuose Detroito priemiestyje, Mičigano valstijoje, spintelėje ir po sofos pagalve buvo rastas ranka rašytas testamentas.
2023-07-12

Sprendimas: visiškai sveikas 30-metis aistruolis testamentu visą turtą paliko Neymarui

Brazilijos futbolo aistruolis visą savo turtą testamentu paskyrė nacionalinės rinktinės žaidėjui Neymarui, praneša „Metropoles“. „Man patinka Neymaras, turime labai daug bendro. Mane taip pat nuolat šmeižia, jaudinuose dėl savo šeimos, o ir mūsų santykiai su tėvais panašūs. Deja, mano tėtis jau mirė“, – pareiškė vyras. Rašoma, kad jis visaip bandė perduoti futbolininkui savo turtą, tačiau niekaip to padaryti nepavykdavo.
2023-06-28

Testamentą sutvarkė taip, kad senolės turtą gautų, o rūpintis ja nereikėtų: Emilija nesulaiko ašarų

Emilija prieš mirtį nusprendė parašyti testamentą, kuriuo visą savo turtą paliko ją prižiūrintiems kaimynams, tačiau jie jau kurį laiką nesirūpina senole ir jos sveikata. Norėdama pakeisti testamentą moteris kreipėsi į TV3 laidą „TV Pagalbą“, tačiau sužinojo liūdną tiesą. Prieš 10 metų Emilija parašė testamentą, tačiau dabar ji įtaria, kad jos turto paveldėtojai ją apgaudinėja.
573 2022-10-18

Netikėtas posūkis Boriso Moisejevo testamente: paaiškėjo, kam atlikėjas paliko visą savo turtą

Rugsėjo 27 dieną užsienio žiniasklaidą pasiekė liūdna žinia – mirė rusų estrados atlikėjas Borisas Moisejevas. Vyrui buvo 68-eri. Internete iš karto pradėjo sklisti gandai, kam atiteks visas jo įgytas turtas. Iš pradžių buvo teigiama, kad  jis perleis butą Jūrmaloje Alos Pugačiovos dukrai Kristinai Orbakaitei, skelbė UNIAN. Buvo teigiama, kad B. Moisejevas įtraukė K. Orbakaitę į savo testamentą, nes norėjo padėkoti primadonai už finansinę pagalbą.
2022-10-02
REKLAMA
REKLAMA

Skaidrutis po skyrybų su žmona prarado ryšį ir su savo vaikais: „Nusprendžiau namo jiems nepalikti“

Į „TV Pagalbą“ kreipėsi vyras, kuris po skyrybų visiškai prarado ryšį su savo vaikais ir dėl to labai išgyvena. Nors laikas bėga, tačiau Skaidručio santykiai su savo vaikais išlieka priešiški ir šalti. Šeimos santykių krize laidoje „TV Pagalba“ domėjosi Renata Šakalytė ir Edgaras Navickas. Skaidrutis su pirmąja žmona pragyveno 28 metus, pora susilaukė dviejų bendrų vaikų. Kai jiedu su žmona skyrėsi, sūnus buvo keturiolikos, o dukra aštuoniolikos metų.  „Po tų skyrybų ir santykiai atšalo.
2022-05-08

Po žmonos mirties Petras neteko jam priklaususio turto: dėl visko kaltina jos vaikus

Į „TV Pagalbą“ kreipęsis Petras prašo padėti rasti teisybę. Šilalėje gyvenantis vyras sako, kad podukra ir posūnis po žmonos mirties meta jį iš namų. Situacija domėjosi gelbėtoja Monika Ostreikova. Petro žmona mirė prieš šešerius metus. Jiedu gyveno jos bute, tačiau turtą moteris tastamentu paliko dukrai iš pirmos santuokos. Kai netekties skausmas atlėgo vyras vedė dar kartą, bet žmonos vaikai liepė išsikraustyti, esą jie nenori, kad Petras su nauja žmona gyventų ten, kur gyveno jų mama.
2022-01-30

Įspėja dėl klaidų gavus palikimą – kaip jį priimti teisingai?

Spalio pabaigoje teismų organizuota nemokamų teisinių konsultacijų diena parodė, kad kaip ir kasmet dažniausiai žmonės teiravosi apie skyrybas, išlaikymo vaikams priteisimą ar paveldėjimo priėmimą. Taigi šiandien Kauno apylinkės teismo Kauno rūmų teisėja Agnė Surblienė atsako į labiausiai rūpimus klausimus apie paveldėjimo priėmimą ir įspėja, kokių klaidų nedaryti norint sėkmingai jį priimti.
2021-11-28

Vis daugiau jaunų žmonių sudaro testamentus

Pernai Testamentų registrui patikėta saugoti 19,5 tūkst. naujų testamentų, o turto palikimą registruoja vis jaunesni žmonės. Kaip skelbia Teisingumo ministerija, vidutiniškai testamentų registrui perduodama apie 20 tūkst. naujų testamentų per metus. Dažniausiai testamentus sudaro vyresni kaip 70 metų asmenys, bet pernai 40 proc. padaugėjo turto palikimą registravusių asmenų iki 30 metų. 2020 metais moterys sudarė apie 14 tūkstančių testamentų, vyrai – apie 8 tūkstančius.
Aktualijos 2021-02-27

Teisme – mirusio verslininko Karpavičiaus milijonų dalybos

Arši kova dėl mirusio verslininko Raimondo Karpavičiaus turtų vėl verda teisme. Užginčyto testamento klausimai už uždarų durų šį ketvirtadienį toliau sprendžiami Vilniaus miesto apylinkės teisme. Dėl verslininko palikimo civilinėje byloje susikibo dvi pusės. Testamentą užginčijo pirmoji verslininko žmona Audronė Karpavičienė ir jų bendras sūnus Rokas Karpis. Kitoje barikadų pusėje – antroji verslininko žmona Aistė Karpavičienė bei verslininko brolis Henrikas Karpavičius.

Po žmonos mirties Vytautą ištiko šokas: visą turtą moteris paliko savo gydytojui

91-erių Vytautas po žmonos mirties liko plikas ir basas. Šių metų vasaros pradžioje mirusi vyro žmona Janina visą savo turtą testamentu paliko 30 metų jaunesniam šeimos gydytojui. Tiesa, testamentą ji parašė dar prieš 14 metų, o apie tai nei vienu žodžiu neužsiminė savo vyrui. Vytautas įtaria, kad Janina turtą paliko ne savo valia, o kaip kyšį. Plačiau šia situacija domėjosi laidos „Prieš srovę“ žurnalistai. Vytauto ir Janinos santuoka abiem buvo ne pirmoji.

Verslininko Karpavičiaus milijonų dramoje – neatsakyti klausimai dėl dar vieno testamento

Kova dėl po sunkios ligos mirusio verslininko Raimondo Karpavičiaus milijonų įsibėgėja. Testamentą užginčijo pirmoji verslininko žmona Audronė Karpavičienė ir jų bendras sūnus Rokas Karpis. Pagal keletą mėnesių prieš verslininko mirtį pakeistą testamentą, apie 100 mln. eurų vertės turtas lygiomis dalimis buvo padalytas antrajai verslininko žmonai Aistei Karpavičienei bei verslininko broliui Henrikui.

Laidotuvėse pasako visą tiesą: neįprasta ir naujoviška paslauga gali nepatikti artimiesiems

Žmonės po mirties dažnai palieka testamentu žinutę artimiesiems. Kiti įrašo savo mintis ir liepia jas perskaityti laidotuvių metu, kad likusieji jam brangūs žmonės žinotų, ką jis galvojo tuo metu, ar kaip jautėsi. Tačiau kai kuriais atvejais tenka pasirinkti ir gana neįprastą būdą susisiekti su „šiuo pasauliu“ jau po savo mirties.  Australas Billas Edgaras kalba mirusių balsu. Ne, jis nėra žiniuonis ar mediumas, paprasčiausiai žmonių, kurie patikėjo jam savo paskutinį žodį, patikėtinis.
2020-10-31

Advokatė paaiškino, kaip namuose surašyti galiojantį testamentą

„Kas vyksta Kaune“ redakcija sulaukė ne vieno skaitytojo laiško, kur jie teiraujasi kaip sudaryti galiojantį testamentą, kai nuvykti pas notarą nėra galimybių, o ir išsikviesti jį į namus sudėtinga.  „Mano kaimynė fiziškai neįgali ir nori man palikti savo butą. Pas notarą nuvykti su nevaikščiojančiu žmogumi yra labai sudėtinga, o notarą šiuo laikotarpiu į namus išsikviesti yra praktiškai neįmanoma.

Teisme pasirodė ir Karpavičiaus brolis: prabilo apie naująją verslininko žmoną Aistę

Teisme ketvirtą dieną iš eilės tęsiasi Karpavičių šeimos drama, kuri greitai nesibaigs. Tolimesni teismo posėdžiai vyks rudenį. Ketvirtadienį į Vilniaus apylinkės teismą atvyko mirusio verslininko brolis Henrikas Karpavičius, kuriam atiteko pusė jo turto. Pasak H. Karpavičiaus, su broliu jie buvo labai artimi ir kartu buvo iki pat jo mirties.

Karpavičiaus bičiulis – apie verslininką supusias moteris

Teisme įsisuko Karpavičių šeimos drama. Trečią dieną iš eilės į Vilniaus apylinkės teismą kviečiami liudytojai, kur nagrinėjamas mirusio verslininko Raimondo Karpavičiaus sūnaus Roko Karpio ieškinys, kad būtų panaikintas pernai prieš pat Karpavičiaus mirtį pakeistas jo testamentas. Trečiadienį teismas apklausė ir buvusį „Marijampolės pieno konservų“ komercijos direktoriaus pavaduotoją Arną Grinevičių.

Teismas sprendžia, kam atiteks mirusio verslininko Karpavičiaus milijonai

Vilniaus miesto apylinkės teisme iš esmės pradedama nagrinėti mirusio verslininko Raimondo Karpavičiaus palikto testamento užginčijimo civilinė byla. Į teismą kreipėsi pirmoji verslininko žmona Audronė Karpavičienė ir jų bendras sūnus Rokas Karpis. Mat pagal keletą mėnesių prieš verslininko mirtį pakeistą testamentą, apie 100 mln. eurų vertės turtas lygiomis dalimis buvo padalytas antrajai verslininko žmonai Aistei Karpavičienei bei verslininko broliui Henrikui.

Mirusio verslininko Karpavičiaus milijonų likimą lems esminė detalė

Prabėgus beveik metams po verslininko Raimondo Karpavičiaus mirties prasideda tikras teismų maratonas dėl jo turtų. Testamentą užginčijo pirmoji verslininko žmona Audronė Karpavičienė ir jų bendras sūnus Rokas Karpis. Pagal keletą mėnesių prieš verslininko mirtį pakeistą testamentą, apie 100 mln. eurų vertės turtas lygiomis dalimis buvo padalytas antrajai verslininko žmonai Aistei Karpavičienei bei verslininko broliui Henrikui.

Testamentas sukiršino du brolius: iš namų išvarė brolio sugyventinė

Į „TV Pagalbą“ paskambino moteris, kuri nori padaryti galą tarp jos brolių kilusiam konfliktui. Vitalija pasakoja, kad santykiai šeimoje tapo nepakeliami, nes du broliai kovoja dėl tėvų palikimo, o tiksliau – vienas brolis skriaudžia kitą. Moteris pasakoja, kad testamentas po lygiai buvo padalintas šešiems vaikams, tačiau keturi iš jų namą perleido kitiems dviems broliams.
2020-04-22

Būsimą mamą papiktino vyro elgesys: „Jis tikisi, kad gimdydama mirsiu“

Moteris norėjo uždrausti savo vyrui dalyvauti pirmagimio gimdyme dėl jo „baisių ir stresą keliančių“ reikalavimų nėštumo metu. Vyras buvo įsitikinęs, kad gimdydama ji mirs, rašo mirror.co.uk. Moteris pasakojo, kad nėštumo metu pora susitiko su porų terapeutu, nes žinojo, kad tai gali būti „tikrai opus klausimas“ jos partneriui, kurio mama mirė gimdydama jį.
2020-03-08

Palikimas apkarto: bankas pareikalavo grąžinti mirusio skolą, bet nesako, kaip ji susidarė

Žmogui mirus jo turėtą turtą ir įsipareigojimus perima paveldėtojai. Viskas gali atrodyti paprasta tik tol, kol iš tiesų patenki į tikrą gyvenimišką situaciją ir bandai sutvarkyti mirusio reikalus su banku. Išsiaiškinti, kiek pinigų jame turėjo miręs žmogus ar kiek jis buvo pasiėmęs paskolų, gali būti itin sudėtinga. Tuo galėjo įsitikinti portalo tv3.lt skaitytoja Lina (tikras vardas ir pavardė redakcijai žinoma), praėjusių metų gegužę palaidojusi krikšto mamą.
2020-02-10

Mirusio artimojo skolų našta gali pasivyti: neapsižiūrėjus teks atsakyti savo turtu

Mirus artimajam ar giminaičiui galite paveldėti ne tik jo turtą, bet ir skolas, kurių velionis nespėjo išsimokėti. Portalo tv3.lt kalbinti ekspertai atkreipia dėmesį, kad būtina tinkamai sutvarkyti dokumentus, kitaip anapilin išėjusio giminaičio įsiskolinimus gali tekti padengti iš savo kišenės. Portalas tv3.lt nusprendė pasidomėti, kokia tvarka taikoma, kai žmogus, turintis įsiskolinimų dėl nesumokėtų mokesčių ar alimentų arba pasiėmęs būsto ar mokslo paskolą, miršta.

Svetimos močiutės turtą gavusi socialinė darbuotoja atvirai: galvojau, kad būsiu pavyzdys

Kaip nutiko, kad seną močiutę prižiūrėjusiai socialinei darbuotojai po jos mirties atiteko ir močiutės pinigai, ir jos butas? Tai bandė išsiaiškinti laidos „Prieš srovę“ žurnalistai. Močiutės Onos turto išviliojimu apkaltinta socialinė darbuotoja Jūratė Razmienė pati paskambino į redakciją ir nusprendė papasakoti savąją istorijos pusę. „Aš pas mamą nenuvažiavau per tą laiką aplankyti. Aš rūpinausi Onute. Ir aš galvojau, kad būsiu kaip socialinių darbuotojų pavyzdys, kokie mes turime būti.

Karpavičiaus šeimos dramoje – naujos detalės: pusseserė įvardijo šokiruojantį faktą

Raimondo Karpavičiaus šeimos drama tęsiasi. Pirmoji R. Karpavičiaus žmona Audronė pasakoja, kad pastaruosius metus, iki pat verslininko mirties, su juo pasimatyti negalėjo nei ji, nei sūnus, nei anūkai. Pasak Audronės, R. Karpavičius buvo slepiamas. Vienintelis žmogus, kuriam visgi pavyko susitikti su Raimondu ir pamatyti jo sveikatos būklę, buvo jo pusseserė Vanda Mykolaitienė. Tai, ką ji papasakojo laidoje „Prieš srovę“, užminė mįslę.

Dinara Labukaitė. Ar Karpavičiaus testamentas gali būti nuginčytas?

Viešojoje erdvėje kilus diskusijai dėl mirusios verslininko Raimondo Karpavičiaus testamento galiojimo, Vilniaus universiteto Teisės klinikos konsultantė Dinara Labukaitė paaiškina, kokiais atvejais palikėjo testamentas gali būti nuginčytas, rašoma pranešime spaudai. Lietuvos Respublikos civilinio kodekso (CK) 5.2 straipsnis reglamentuoja du paveldėjimo pagrindus: pagal įstatymą ir pagal testamentą. Testatorius laisva valia nusprendžia, kam priklausys jo turtas po mirties.

Velionės Bliuzo karalienės Franklin namuose rasti trys testamentai

Velionės „soul muzikos karalienės“ Arethos Franklin namuose Detroito priemiestyje buvo surasti trys ranka rašyti testamentai, vienas kurių aptiktas po pagalvėlėmis svetainėje, pirmadienį pranešė advokatas. Dokumentai buvo surasti praėjus kiek daugiau nei devyniems mėnesiams po atlikėjos mirties. Naujausias testamentas buvo surašytas 2014 metų kovą. Juo visas garsiosios dainininkės turtas paliekamas šeimos nariams.
2019-05-21

Brolių kova dėl turto: rėžė istoriją, kas iš mirštančios motinos atėmė auksinį dantį

Suvalkijos širdyje tarp dviejų brolių Vytauto ir Antano kilo kuo tikriausias karas. Broliai nesutaria dėl tėvų palikimo – šimtametės griūvančios trobos. Aiškėja, kad konflikto ir nesutarimo priežastis ta, kad broliai yra vienos motinos, bet skirtingo tėvo. Vytautui iki šiol skaudą širdį dėl vienos šiurpą keliančios istorijos. Laidai „Prieš srovę“ suvalkietis papasakojo, kad tėvas mirštančiai motinai auksinį dantį su visu protezu išlupo iš burnos.

Patėvis užvaldė visą šeimos turtą: vienturtė duktė nusprendė netylėti

Laidoje „Prieš srovę“ parodyta istorija apie amžinatilsį išėjusios šiaulietės paskutinius gyvenimo mėnesius sugraudino ir papiktino ne vieną. Darbšti moteris per gyvenimą sukaupė nemenką turtą, tačiau po moters mirties viskas atiteko ne jos vaikams, o patėviui. Jau metus laiko velionės dukters Ilonos kasdienybė – nesibaigiantys teismų dokumentai. Patyrusi hemoraginį insultą Ilonos mama liko paralyžuota visam likusiam gyvenimui. Ir kaip dažniausiai būna po tokių ligų, sutrikusios psichikos.

Tai išgelbės nuo artimųjų rietenų: kaip teisingai rašyti testamentą

Tam tikru gyvenimo momentu žmonės suvokia, kad reikia pasiruošti tam, kas neišvengiama. Šįkart norime panagrinėti asmens valios išreiškimą testamentu, kuriame yra padalijamas sukauptas turtas. Nors mintis apie mirtį visada stengiamasi atidėti į šalį, bet yra žmonių, kurie pasistengia iš anksto užkirsti kelią bet kokiems nesusipratimams bei artimųjų rietenoms dėl turto po asmens mirties padalijimo. Šiam tikslui yra surašomas testamentas.
Aktualijos 2018-12-23

Ar galioja namie parašytas testamentas?

„Kaip surašyti testamentą? Jeigu aš pati ranka ar kompiuteriu surašysiu viską – ar tai bus galiojantis dokumentas, ar tą dokumentą vis tik turi tvirtinti notaras? Kokių dokumentų reikia norint surašyti testamentą ir kiek kainuoja ši notaro paslauga?“ – paskambinusi į „Rinkos aikštės“ redakciją teiravosi kėdainietė. Į šiuos klausimus atsako Kėdainių 1-ojo notarų biuro notarė Aušra Rabačiauskienė.

Atkapstytas Michaelio Schumacherio testamentas atskleidė netikėtą faktą ir milžiniškus turtus

Vokiečių žurnalas „Bunte“ atkapstė oficialius dokumentus, atskleidžiančius Michaelo Schumacherio turtus ir testamentą. Jis surašytas dar 1992 metais, likus dvidešimčiai metų iki skaudžios tragedijos slidinėjant, po kurios sporto žvaigždė paniro į komą. Ir šis testamentas yra šioks toks spjūvis lentynininko šeimai ir žmonai. Dokumentas pasirašytas 1992 m. rugpjūčio 27 dieną, Kerpeno mieste. Jį rašydamas Šumis užtruko vos dešimt minučių, o tekstą sudaro 30 eilučių.
2018-05-25

Iš testamento išbraukto sūnaus įsiūtis pribloškė motiną: to tikrai nelaukė

 „Pranas sako, kad dėl kažkokių, jam nežinomų priežasčių, savo artimiesiems jis tapo kaip koks raupsuotasis. Niekas nenori su juo bendrauti, o apie kokią nors pagalbą jau ir kalbėti esą nereikia – nė vienas giminaitis nenori padėti. Net motina ir ta nusisuko. Turtą dalina į kairę ir į dešinę, o sūnui nieko neduoda“, – apie antradienio istoriją pasakoja „TV pagalbos“ narė Sandra Žutautienė. Nuvykusi susitikti su Pranu, filmavimo komanda išgirdo vyro versiją.
Aktualijos 2018-04-24

Kaunietę pribloškė motinos poelgis: tai sužinojo tik po mirties

„Mano garbaus amžiaus mama sudarė testamentą, juo savo turtą paliko svetimam žmogui, kuris ją slaugė prieš mirtį. Tuo metu aš, jos dukra, buvau išvykusi dirbti į užsienį ir neturėjau galimybės jos slaugyti. Ar galiu užginčyti mamos testamentą? Kokiais atvejais galiu pretenduoti į mamos turtą?“ – klausia Nijolė P. iš Kauno r. Atsako teisininkė IngaKudinavičiūtė-Michailovienė.

Žmogų-keną tėvas grasina išbraukti iš testamento: priežastis – žiauri

Žmogus „kenas“ Rodrigo Alves savo išvaizda ir elgesiu yra nustebinęs tūkstančius, vis dėlto daugelis nežino, ką apie tai galvoja jo artimieji. Visai neseniai užsienio žiniasklaidoje pasirodė žinios apie „keno“ tėvą ir jo požiūrį į sūnaus išsišokimus. Akyliausi „keno“ R. Alves sekėjai žino, kad vyras ne kartą yra bandęs eksperimentuoti ir persirengti moterimi.
2018-04-17

Paaiškino, kas nutiks mūsų el. pašto adresams ir soc. tinklams mums mirus

Daugelis mūsų tikriausiai žino, kur keliaus mūsų turtai po mirties, tačiau kas nutiks mūsų el. pašto adresams ir soc. tinklams? Kiekvieną dieną augantis skaitmeninio turinio turtas turi kiekvienam mūsų nemažą emocinę ir piniginę reikšmę, lengvai primirštamas, kuomet planuojamės, kaip viskas bus jau po mūsų. Jeigu jūs perduodate savo meno kūrinius ir asmeninius dienoraščius savo mylimiesiems, kodėl to nepadarius ir su jūsų asmeniniais el.
2017-11-10

Atlikėjo Prince'o turtų dalybos prasidėjo: kas kam atiteks?

„Purple Rain“ legenda mirė ketvirtadienį, savo namuose ir studijoje „Paisley Park“ Minesotoje. Kaip praneša įvairūs šaltiniai, jis niekada nepaliko jokių nurodymų dėl to, kaip po jo mirties turėtų būti padalytas jo turtas. Informuoti žmonės kalba, kad įvairūs profesionalai patarė Prince'ui išdėstyti savo paskutinę valią, bet jis tuo nesidomėjo.
2016-04-26

Nepaliks nė skatiko: garsenybės, savo atžalas išbraukusios iš testamento

Gobšumas ar modernus atžalų auklėjimo būdas? Nustebsite sužinoję, kurios, milijonus savo banko sąskaitose sukaupusios garsenybės, savo atžalas išbraukė iš testamento.  Nigella Lawson Anglų žurnalistės Nigellos Lawson turtas yra vertinamas 15 milijonų JAV dolerių, tačiau žinoma moteris pareiškė, jog 13-metė Cossima, 12-metė Phoebe ir 11-metis Bruno po jos mirties negaus nė cento.
2015-07-28

Notarė: testamentas ir dovanojimo sutartis neįpareigoja teikti išlaikymo

Rima Jakutytė, LRT Radijo laida „Kursas – 3,45“, LRT.lt Artimiesiems padovanojęs arba testamentu palikęs užgyventą turtą, senyvo amžiaus žmogus negali tikėtis, kad paveldėtojas jį išlaikys ir prižiūrės, nes dovanojimo sutartyje jokios sąlygos nenurodomos, o testamentas įsigalioja tik po mirties, sako notarė Svajonė Šaltauskienė. „Jei pagrindinis noras – gauti išlaikymą, [...] siūloma sudaryti išlaikymo arba rentos iki gyvos galvos sutartį.
Aktualijos 2014-12-06

Vietoj santuokos liudijimo – testamentas

Lietuvoje kasmet maždaug kas 125-as žmogus surašo testamentą. Anksčiau manyta, kad tokiu dokumentu dera pasirūpinti senyviems ar sunkios ligos nualintiems žmonėms. Notarai jau prieš kelerius metus pastebėjo, kad tradicija keičiasi. Testamentus rašo vis jaunesni, net turto nespėję užgyventi dvidešimtmečiai. Šią tendenciją notarai sieja su šių dienų pagrindinėmis realijomis: emigracija, daugėja nesusituokusių, bet kartu gyvenančių žmonių.
2014-11-09

L’Wren Scott M. Jaggeriui paliko įspūdingos vertės turtą

Buvo perskaitytas Micko Jaggerio draugės, mados dizainerės L’Wren Scott, testamentas. 5,5 milijono svarų vertės turtą, įskaitant 4,8 milijono svarų vertės butą Niujorke, Scott paliko ilgamečiam draugui. Nors jos mados firma skendėjo 4 milijonų svarų skoloje, verslo kreditoriai į asmeninį dizainerės turtą kėsintis negalės. Dizainerė, kuriai tebuvo 49-eri, buvo palaidota vakar, Los Andžele.
2014-03-27

Prieš trejus metus surašyto M. Schumacherio testamento vertė – 902 mln. eurų

Legendinis „Formulės-1“ lenktynininkas 45 metų Michaelis Schumacheris savo testamentą surašė dar prieš trejus metus iki lemtingos nelaimės slidinėjant prancūzų Alpėse, rašo dailymail.co.uk. Šiuo metu dėl savo gyvybės po galvos traumos Grenoblio ligoninėje kovojantis septyniskart „Formulės-1“ pasaulio čempionas milžinišką savo palikimą – 902 mln. eurų (3,1 milijardo litų) grynais, automobiliais ir nekilnojamuoju turtu 2010 metais užrašė žmonai Corinnai ir dviem vaikams.
2014-01-07

Tarptautinis taikos biuras: Nobelio premija ES skirta neteisėtai

Nobelio taikos premija Europos Sąjungai skirta „neteisėtai“, nes ji nėra „kovotoja už taiką“, kaip teigiama premiją įsteigusio Alfredo Nobelio testamente, teigia Tarptautinis taikos biuras. Atvirame laiške Švedijos Nobelio fondui, organizacija prašo, kad šių metų 8 mln. kronų (932 tūkst. eurų) premija nebūtų teikiama, tačiau Norvegijos komitetas, skiriantis premiją, šį prašymą iš karto atmetė.
2012-11-05

A. Pugačiovos testamentas: jaunučiui vyrui neatiteks nė sudilęs skatikas

Rusų primadona Ala Pugačiova parašė savo testamentą, kuriame nurodė, kam turės atitekti jos turtai po mirties. Rusijos žiniasklaida skelbia, kad testamente ji nurodė du savo turto paveldėtojus – dukrą Kristiną Orbakaitę ir anūką Nikitą. Jaunesniojo anūko kaip paveldėtojo primadona nemini. Savo perpus jaunesnio vyro Maksimo Galkino į testamentą dainininkė taip pat neįtraukė.
2012-07-18

Kim Jong Ilas testamente prašė stiprinti šalies branduolinį potencialą

Buvęs Šiaurės Korėjos gydytojas, kuris dirbo pagal šalies lyderių gyvenimo ilginimo programą, bet 2011 metais pabėgo į užsienį, teigia turįs Kim Jong Ilo testamento tekstą, praneša naujienų agentūra „France Presse“, remdamasi Japonijos savaitraščiu „Shukan Bunshun“. Lee Yun Keolas papasakojo, kad gruodį miręs Šiaurės Korėjos lyderis ragino savo bendražygius nenutraukti masinio naikinimo ginklo kūrimo.
2012-04-12

W.Houston visus savo turtus paliko dukrai Bobbi Kristinai

Dainininkės Whitney Houston devyniolikmetė dukra Bobbi Kristina po motinos mirties tapo labai turtinga. Paaiškėjo, kad viena garsiausių pasaulio dainininkių visą savo turimą turtą paliko dukrai. W. Houston palikimas vertinamas maždaug 20 milijonų dolerių, praneša tmz.com. Anot šaltinių, dainininkės testamente turtas nėra kaip nors išvardytas, nes ji viską, įskaitant baldus, drabužius, asmeninius daiktus, juvelyriką bei automobilius paliko savo atžalai, tai yra Bobbi Kristinai.
2012-03-09
Į viršų