Į Lietuvą grįžęs Pocius – apie darbą „Nuggets“ ir „burbule“ atsinaujinusią NBA

NBA pasaulis sugrįžo – „Walt Disney“ pramogų parke Orlande „burbulo“ sąlygomis sužaistos pirmosios draugiškos rungtynės. Nors komandos tik apšyla, Denverio „Nuggets“ jau spėjo nustebinti – Nikola Jokičius rungtynes pradėjo starto penkete, o puikų pasirodymą surengė legendinio Manute Bolo sūnus. Šie pasirodymai turėjo išspausti šypseną Martyno Pociaus veide, „Nuggets“ pasirodymus stebinčiam iš Lietuvos.

M. Pocius (nuotr. Fotodiena.lt/Josvydas Elinskas)

Skauto pareigas „Nuggets“ klube užimančiam M. Pociui tai buvo trečias sezonas Denveryje. Tačiau visiškai kitoks nei planavo.

Koronavirusas sujaukė viso sporto pasaulio planus, taip pat ir lietuvio. Viena pagrindinių 34-erių vilniečio užduočių buvo pasiruošti NBA naujokų biržai. Tačiau tą padaryti be treniruočių, peržiūrių ir gyvų pokalbių buvo kur kas sunkiau. Viską sunkino ir tai, kad niekas nežinojo, kada vyks birža – ši galiausiai buvo perkelta į rudenį, kai pasibaigs atnaujintas sezonas.

Atlikęs visus darbus ir sulaukęs, kada Denveryje pagerės situacija dėl koronaviruso, M. Pocius su šeima susikrovė lagaminus ir grįžo į tėvynę. Jis džiaugiasi – Lietuva gyvena įprastą gyvenimą, kai Denveryje virusas ir vėl išplito. Gintinėje buvęs krepšininkas gali laisvai susitikti su draugais ar išeiti į miestą išgerti kavos.

REKLAMA

Jis kol kas nežino, kada teks grįžti į JAV. NBA Orlando „burbule“ riboja žmonių skaičių, todėl iš „Nuggets“ organizacijos, be komandos personalo, yra nuvykę tik prezidentas Joshas Kroenke ir generalinis vadybininkas.

Iš pradžių jis net neplanavo grįžti į Lietuvą šią vasarą, tačiau nekasdieniai įvykiai pasaulyje planus greitai pakeitė.

Jeigu ekipai pavyktų žengti toli atkrintamosiose, M. Pociui gali tekti taip pat vykti į Orlandą.

Prieš sustabdant sezoną „Nuggets“ Vakarų konferencijoje žengė trečia. Įšaldžius NBA sezoną M. Pociui namie teko praleisti kelis mėnesius ir, kaip pats juokauja, pabūti vaikų aukle visą parą.

Lietuvoje jis ir vėl turės derintis prie atžalų ritmo, kai teks naktimis stebėti Denverio krepšininkų pasirodymus kovoje dėl NBA titulo.

Tv3.lt pokalbis su M. Pociumi – apie trečią sezoną Denveryje ir atnaujintą NBA sezoną.

Jau kurį laiką esate Lietuvoje – ką spėjote nuveikti?,tv3.lt paklausė M. Pociaus.

Visi darbai iš esmės buvo padaryti iki birželio, nes ruošėmės naujokų biržai. Žinodami, kad jos gali nebūti, bet vis tiek norėjome pasiruošti. Dabar buvo periodas, kai laukėme sezono pratęsimo ir varžybų. Būna vienas kitas skambutis, projektas per savaitę, bet daugiau mažiau dabar ramu. O darbai Lietuvoje vyksta griežtai neplanuojant. Pavyzdžiui, pavyko nuvažiuoti pas rinktinę, pamatyti porą treniruočių, galbūt į Kėdainius nuvyksiu, vasaros lygą.

Kol kas nežinote tikslios datos, kada reikės grįžti į JAV?

Nelabai. Neaišku, kaip viskas bus. Burbule labai limituoja žmones, galinčius važiuoti. Jeigu komanda patektų į konferencijos finalą, galbūt tada jau reikėtų keliauti. Dabar kol kas yra laukimas.

Kiek pavyksta palaikyti ryšį su „burbule“ esančia komanda?

Burbule yra tik klubo prezidentas ir generalinis direktorius. Ofiso žmonių daug nėra, palaikau ryšį per Tomą Balčėtį, likusį Denveryje. Turime „Whatsapp“ grupės pokalbį, ten pavyksta daugiau pabendrauti, gauname treniruočių vaizdo medžiagą. Bendras ryšys išlieka.

Iš to ką išgirdote, pamatėte – kokį įspūdį palieka NBA nuveiktas darbas, kuriant tą „burbulą“?

Įspūdinga, ką jie padarė. Lietuvos ir kitų šalių žiniaskladai nėra pasiekiama tiek daug informacijos, kiek ten veiklos yra žaidėjams, kokie saugumo sumetimai. Tiek, kiek jie padarė ir kaip – nemanau, kad įmanoma padaryti daug geriau. Jie daro įspūdingą darbą. Reikia tikėtis, kad tai suveiks ir nebus susirgimų atnaujinus sezoną.

Daug žaidėjų pradėjo kurti vaizdo įrašus iš „burbulo“, tą daro ir „Nuggets“ narys Troy Danielsas. Stebite šiuos įrašus?

Kažkiek. Pastaruoju metu buvau atsiribojęs nuo to, bet jau pastebiu, kad ir twitteryje vis daugiau įrašų, todėl akį užmetu.

Žinant, kokias galimybes komandos turėjo pasiruošti sezonui atnaujinimui – ko galime tikėtis?

Bent jau draugiškų rungtynių lygis bus lyg ikisezoninių. Komandos ir žaidėjai nesiplėšys, žais rezerviniai žaidėjai, bus stengiamasi įeiti į ritmą. Jeigu reikėtų prognozuoti, net reguliaraus sezono rugntynės, kurios startuos liepos gale, bus daugiau mažiau įeinamasis periodas. Žaidėjai daug laiko praleido be rungtynių ir reikia laiko sugrįžti. Lygis bus neįspūdingas. Visi prisižiūrės, atsižvelgs į sveikatą ir grįžimą į sportinę formą. Tikrąjį lygį pasieks ties atkrintamosiomis varžybomis.

Lietuvoje sekti NBA įvykius ganėtinai sudėtinga dėl laiko skirtumo. „Nuggets“ pasirodymus seksite gyvai?

Stengsiuosi žiūrėti gyvai. Jau žiūri ne kaip sirgalius, o gyveni komanda. Teks keltis ir žiūrėti gyvai ir tą derinti prie vaikų tvarkaraščio (juokiasi).

Neskaitant to, kad koronavirusas sujaukė sezoną – kaip vertinate savo trečiuosius metus Denveryje?

Viskas gerai, jaučiuosi labai gerai. Su kiekvienais metais vis patogiau jaučiuosi, žinių bagažas didėja ir priprantu prie sistemos, perprantu kaip veikia virtuvė. Ir mokaisi, kaip įmanoma daugiau, ir stengiesi atnešti kuo daugiau naudos komandai.

Daug mokėtės iš Artūro Karnišovo – kaip sutikote žinią, kad bendražygis keliasi į Čikagos „Bulls“?

Mes tą žinojome, ruošėmės tam. Tai buvo ilgas procesas. Du-tris mėnesius tam ruošėmės. Kaip klubas išleidome savo žmogų į Čikagą, kur jis bus pirmas žmogus ir nuo jo viskas priklausys. Liūdna, kad paliko mus, bet lygiai taip pat smagu, kad bus tokios organizacijos svarbiausias žmogus.

Kokį Denverio miestą palikote, kaip išvykote – kokia ten situacija su koronavirusu?

Palikome, kai viskas ten pradėjo atsidaryti ir atrodė, kad viskas gerai. Bet kai ten viskas atsipalaidavo vėl didėja atvejai, situacija mažiau kontroliuojama. Iš dalies džiugu, kad pavyko laiku išvykti ir žmogumi čia pasijausti – vėl išeiti kavos išgerti, pabendrauti su draugais. Ten situacija tikrai buvo sudėtinga.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų