Vidmantas Babrauskas
2011.02.15 10:21
Kas valdys Vilnių? (nuotr. Balsas.lt/Ruslano Kondratjevo)

Kas valdys Vilnių? (nuotr. Balsas.lt/Ruslano Kondratjevo)

Artėjantys savivaldybių tarybų rinkimai kelia virtinę lūkesčių, kurie tėra oro pilys. „Nepriklausomi“ kandidatai liks neefektyvios savivaldos papuošalais.

Normalios savivaldos Lietuvoje taip ir neatsirado. Politologai ir politikai nuolat kalba apie du dešimtmečius nesugebėtą pasiekti rezultatą – savarankišką, motyvuotą vietos bendruomenių veiklą.

Mokesčių sistemos keistenybės

Bet kurios grandies, taip pat ir komunalinės, politika yra politika. Valdymas yra valdymas. Jų neįmanoma įgyvendinti neturint adekvačių finansinių išteklių.

Didesnis gyventojų pajamų mokesčio (GPM) surinkimas valstybėms neapsimoka, nes tuomet sumažėja joms skiriamos biudžeto dotacijos. Maža to, kai kurias funkcijas savivaldai įstatymais liepiama vykdyti imant pinigus „iš kur nori“.

Vienoje savivaldybėje gyvenamąją vietą deklaravusio, o kitoje verslą plėtojančio ar dirbančio Lietuvos piliečio mokamas GPM keliauja į tą savivaldybę, kur jis yra registruotas.

Lietuvos savivaldybių asociacijos prezidentas Ričardas Malinauskas portalui balsas.lt sakė, kad vietos valdžiai faktiškai neapsimoka ugdyti perspektyvių mokesčių mokėtojų ir skatinti juos deklaruoti gyvenamąją vietą kitoje teritorijoje, negu gaunamos pajamos.

REKLAMA

„Šiuo metu savivaldybės nėra skatinamos surinkti daugiau lėšų iš tų išteklių, kurie yra aplinkui“, – sakė R. Malinauskas. Pasak jo, kol nekalbame apie emigraciją, mokesčių persiskirstymas pagal komercinės veiklos ir gyvenamąją vietą visos šalies mastu nedaro didelės įtakos. „Viena savivaldybė negauna, bet už tai daugiau mokesčių tenka kitai“, – aiškino R. Malinauskas. Nors taip mano ne visi.


Vilnius apiplėšiamas

Vilniaus vadovų ir politikų įsitikinimu, miestas yra skriaudžiamas. Sostinės vicemeras, Lietuvos socialdemokratų partijos atstovas Romas Adomavičius „Balsas.lt savaitei“ sakė, kad iš visų didmiesčių būtent Vilniui tenka tikrų tikriausi trupiniai iš to, ką jis realiai turėtų pasiimti.

Tai, pasak R. Adomavičiaus, sudaro rimtų problemų vykdant savivaldybei priskirtas funkcijas. „Pavyzdys – miestiečiai skundžiasi daugiabučius administruojančių bendrovių veikla. Yra daug nesiskaitymo su gyventojais faktų, pavyzdžiui, nerengiami žmonių susirinkimai, o darbai atliekami ir sąskaitos išrašomos jau įvykus faktui. Turėtume reaguoti į gyventojų skundus, tuojau pat ten atsidurti ir kam reikia parodyti jų vietą. Bet kaip tai padaryti, kai turime du žmones, kuruojančius 6 tūkst. daugiabučių? Misija neįmanoma. Sizifo darbas. Neturime nei žmonių, nei išteklių, kad galėtume suvaldyti padėtį. Negalime atlikti net gyvybinių funkcijų. Dėl lėšų stokos mes negalime apšviesti miesto, išvalyti gatvių, ištraukti iš balos troleibusų ir autobusų parkų, mokėti už mokyklų šildymą. Išlaidas sumažinome stipriai, bet viskam yra riba“, – tikino jis.

REKLAMA

R. Adomavičius priminė, kad savivaldybei dėl lėšų stokos teko atleisti per 200 darbuotojų, tačiau atsisakyti ar apriboti jam priskirtų funkcijų savivaldybės dangoraižio kolektyvas negali. „Miestas perka paslaugas iš privačių įmonių. Viena yra sudaryti sutartį, kita – kontroliuoti jos vykdymą. Aišku, reikia gyventojų pagalbos, jų signalų. Bet net gavus tų signalų, reikia juos suregistruoti, nusiųsti į vietą atsakingus žmones, kurie surašytų neatliktų darbų aktus. Mes tiek žmonių neturime. O juk reikia ne tik aprėpti kasdienį gyvenimą, bet ir dirbti miesto labui“, – aiškino politikas.

Anot R. Adomavičiaus, reikia sutvarkyti lėšų skirstymo kriterijus, kitaip jokios partijos ar nepriklausomų kandidatų žadami aukso kalnai nevirs realybe. „Paimkime kad ir viešojo transporto lengvatų klausimą. Vilniaus miesto savivaldybė turi šimtamilijoninių skolų abiem transporto įmonėms – tiek autobusų, tiek troleibusų parkams. Tiesiog nepajėgiame iš savo biudžeto sumokėti lengvatų, kurias paskyrė Seimas. Įstatymuose numatytos lengvatos, o savivaldybės pinigų negauna. Anksčiau savivaldybės apskaičiuodavo, kiek reikia lėšų lengvatoms apmokėti, o atitinkamą sumą iš biudžeto skirdavo Vyriausybė. Dabar nustatyta, kad savivaldybės turi ir apskaičiuoti, ir apmokėti. Mažesnėms savivaldybėms, kur to viešojo transporto nedaug, tai nėra labai sunku, o Vilniui – rimta bėda“, – tikino jis.

Vicemero teigimu, kitos savivaldybės turi daug geresnes galimybes subalansuoti savo biudžetus, nei tai daro Vilnius. „Taip yra dėl tos pačios mokesčių pasiskirstymo priežasties. Per 2010 metų dešimt mėnesių praradome 207 mln. litų, kurie iškeliavo į kitas savivaldybes. Taip nutiko dėl gyvenamosios vietos deklaravimo ir GPM skirstymo ypatumų. Visoms savivaldybėms tenka 95–100 proc. nuo jų surinkto GPM, o Vilniui nustatyta 40 proc. Realiai gavome tik 22 proc.“, – piktinosi R. Adomavičius.

REKLAMA

Ar atsiras „miestiečio pasas“?

Artėjantys savivaldybių rinkimai paskatino apie tokias sostinės problemas kalbėti ir kitus politikus. Neva nepriklausomų kandidatų koaliciją subūręs Artūras Zuokas dabar skelbia akciją, kurią oponentai vadina triuku prieš rinkimus – vienoje Vilniaus Užupio mikrorajone registruotoje firmoje galima deklaruoti gyvenamąją vietą, tapti vilniečiu ir pritraukti pinigų į sostinę. Buvęs Vilniaus meras, Seimo narys ir Liberalų bei centro sąjungos lyderis taip tikisi pagelbėti tiems, kas negali deklaruoti gyvenamosios vietos dėl būsto nuomotojų ir panašių problemų bei papildyti miesto biudžetą 40 mln. litų.

R. Adomavičius politinio oponento sumanymą vadina triuku prieš rinkimus ir siūlo kitokį receptą. „Nenoriu spekuliuoti, bet A. Zuoko variantas gali prasilenkti ir su įstatymais, kuriuose nurodoma, kad deklaruoti gyvenamąją vietą dera ten, kur tikrai gyveni. Tai rinkimų žaidimas ir tebūnie. Siūlome kitokį variantą – miestiečio kortelę“, – sako jis.

Kaip teigia R. Adomavičius, Vilniečio kortelė būtų panaši į asmens tapatybės kortelę ir skatintų būti vilniečiu. „Ją turėti tiesiog apsimokėtų. Tai skatintų ir miestiečių patriotizmą, ir kartu duotų naudos. Pavyzdžiui, ateini į vaikų darželį ir parodai kortelę – tavo vaikas iškart gauna vietą. Jei esi deklaravęs, kad gyveni kitur, o kortelės neturi – patenki į rezervinį sąrašą“, – iliustravo vicemeras.

Pasak jo, „miesto piliečio“ statusas suteiktų ir moralinę teisę reikalauti išvalytų gatvių, atsakingo savivaldybės darbo.

REKLAMA

R. Adomavičiaus nuomone, dera prisiminti ir 1998 metais svarstytą Sostinės įstatymo projektą arba kai kurių Vakarų šalių praktiką, kai sostinė, teikianti valstybei nepigias reprezentacinio miesto paslaugas, sudaro sutartį su vyriausybe ir gauna už tai atlygį. „Faktas, kad Vilnius, kaip sostinė, ne tik negauna jokio atlygio, kad vykdo itin brangiai kainuojančias reprezentacines funkcijas, bet ir jo surinktų mokesčių jam lieka keliskart mažiau nei tam pačiam Kaunui“, – sakė R. Adomavičius „Balsas.lt savaitei“.


Reikia ne kosmetinių reformų

Kad reformų reikia ne kosmetinių ir vien rinkimų procedūrų kaitaliojimas padėties neperlauš – sutinka ir ekspertai. Politologas Vladimiras Laučius „Balsas.lt savaitei“ sakė manąs, kad nepriklausomų kandidatų dalyvavimas, matyt, atitinka dalies rinkėjų lūkesčius, bet nėra panacėja.

„Nepasitikėjimas ir nepasitenkinimas partijomis didelis, žmonės nori partijoms neatstovaujančių kandidatų – ir dabar turi tai, ko nori. Tik labai abejoju, ar partijoms neatstovaujantys kandidatai rinkėjams tarnaus geriau nei partijų atstovai“, – sakė jis.

V. Laučius sutinka, kad savivaldos srityje reikalingos esminės reformos, kurių neatlikus rinkėjų lūkesčiai gali likti tik lūkesčiais. „Savivaldos skaidymas ir savivaldybių biudžeto formavimas yra piliečių ir jų atstovų svarstymo ir apsisprendimo reikalas. Dabartinė savivaldos sistema tikrai neatrodo vykusi. Abejonių kelia savivaldybių tarybų rinkimai ir veikla – tai veikiau politikos butaforija nei politika. Kam reikia tos butaforijos? Manau, būtų geriau, jei gyventojai galėtų aktyviau tiesiogiai dalyvauti savivaldos reikaluose, tiesiogiai rinkti seniūnus ir merus. Dabartinė atstovavimo tarybose forma yra beviltiška“, – įsitikinęs politologas.

REKLAMA

Tam pritaria ir R. Adomavičius, manantis, kad valdžia yra pernelyg centralizuota ir reikia galvoti apie dviejų pakopų savivaldą didmiesčiuose. „Kelių šimtų litų vertės klausimą seniūnas turi spręsti bėgiodamas po savivaldybės dangoraižį ir rankiodamas daugybę parašų. Seniūnija turėtų turėti bent milijoną litų atitinkamoms reikmėms, o merai ir seniūnai – renkami. Bendruomenės turi dalyvauti ir kurti realią savivaldą“, – teigė politikas.

„Balsas.lt savaitė“ primena, kad į „Vieningą Kauną“ susivieniję laikinosios sostinės visuomenininkai ir Vilniaus Žvėryno bendruomenė bylinėjasi su Vyriausiąja rinkimų komisija ir jau pasiekė, jog bendruomenių teisės dalyvauti rinkimuose klausimas vėl atsidurtų Konstituciniame Teisme.

t
2011-02-15 12:45:05
Kuo dar tikiu tai - tvarkiečių lyderiais. Sėkmės Jums rinkimuose
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
As 2011-02-19 11:03:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
As palaikau partija Tvarka ir teisingumas.
Tokie žmonės taryboje, kaip Jonas Juodka (Nr. 14) partija Tvarka ir teisingumas (140), kryptingai bei sąžiningai atlieka darbus, kuriuos turi atlikti kiekvienas taryboje esantis narys. Būdamas tarybos nariu nuo 2007 m. prisidėjo prie to, kad būtų inicijuotas Vilniaus šilumos tinklų nuomos Dalkijai sutarties peržiūrėjimas. Priešinosi Vilniaus daugiabučius namus administruojančių įmonių privatizavimui. Kartu su kolegomis siekė kad būtų renavuojamos sostinės mokyklos bei darželiai. Buvo sutvarkyta daugiau kaip 300 daugiabučių namų kiemų, atnaujinta 420 gatvių, pastatytas pirmasis per 20 metų darželis-lopšelis „Pilaitukas“, įsteigti ūkininkų turgeliai.
Ir tai tik pradžia....
   ATSAKYTI
Kvailinimas 2011-02-17 22:07:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Jau senai kalbama, kad realios savivaldos Lietuvoje nėra. Savivaldybės yra apraizgytos ir suvaržytos įvairiausiais įstatymais bei norminiais aktais. Nesuprantu ką galvoja valdančioji dauguma , jei prieš rinkimus teigė, kad stiprins savivaldą, bet nieko nedaro. Apie merų rinkimą tiesioginiuose rinkimuose jau nebekalbama. Nejaugi ir toliau rinkėjai pasiduos kvailinami?   ATSAKYTI
lape 2011-02-17 18:59:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Visa bendruomene turi kurti realia savivalda,bet kai rajone sedi ta pati partija keturias ,penkias kadensijas ,ka jie gali kurt ,kai ju jau viskas sukurta (tiek kiek jiems reikia).Nuvaziuoji i rajona ir seniunes paklausi kaip gyvena jusu bendruomene, o ji atsako as ir esu bendruomene,tai ka dar galima pridurti.   ATSAKYTI
As 2011-02-17 18:36:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
As palaikau partija Tvarka ir teisingumas.
Tokie žmonės taryboje, kaip Jonas Juodka (Nr. 14) partija Tvarka ir teisingumas (140), kryptingai bei sąžiningai atlieka darbus, kuriuos turi atlikti kiekvienas taryboje esantis narys. Būdamas tarybos nariu nuo 2007 m. prisidėjo prie to, kad būtų inicijuotas Vilniaus šilumos tinklų nuomos Dalkijai sutarties peržiūrėjimas. Priešinosi Vilniaus daugiabučius namus administruojančių įmonių privatizavimui. Kartu su kolegomis siekė kad būtų renavuojamos sostinės mokyklos bei darželiai. Buvo sutvarkyta daugiau kaip 300 daugiabučių namų kiemų, atnaujinta 420 gatvių, pastatytas pirmasis per 20 metų darželis-lopšelis „Pilaitukas“, įsteigti ūkininkų turgeliai.
Ir tai tik pradžia....
   ATSAKYTI
pempė 2011-02-16 23:38:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Bendruomenės turi dalyvauti ir kurti realią savivaldą   ATSAKYTI
As 2011-02-16 20:28:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
As palaikau partija Tvarka ir teisingumas.
Tokie žmonės taryboje, kaip Jonas Juodka (Nr. 14) partija Tvarka ir teisingumas (140), kryptingai bei sąžiningai atlieka darbus, kuriuos turi atlikti kiekvienas taryboje esantis narys. Būdamas tarybos nariu nuo 2007 m. prisidėjo prie to, kad būtų inicijuotas Vilniaus šilumos tinklų nuomos Dalkijai sutarties peržiūrėjimas. Priešinosi Vilniaus daugiabučius namus administruojančių įmonių privatizavimui. Kartu su kolegomis siekė kad būtų renavuojamos sostinės mokyklos bei darželiai. Buvo sutvarkyta daugiau kaip 300 daugiabučių namų kiemų, atnaujinta 420 gatvių, pastatytas pirmasis per 20 metų darželis-lopšelis „Pilaitukas“, įsteigti ūkininkų turgeliai.
Ir tai tik pradžia....
   ATSAKYTI
tata 2011-02-16 19:25:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
savivalda mūsų valdžiai nerūpi, ji jos bijo. Ir kol nebus pakeistas Savivaldos įstatymas, tol niekas nepasikeis. EIK BALSUOTI IR NEBALSUOK, dalyvauk ir nedauok savo balso niekam, kol nebus įstatyminės bazės tikrai savivaldai.   ATSAKYTI
re 2011-02-16 17:57:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Sekant autoriaus logika,peršasi mintis,kad protingiausia būtų paskelbti Vilnių atskira valstybe-tada visi pinigai liktų jo biudžete.Jokio suvokimo,kad Vilnius-valstybės sostinė,demokratiškos valstybės ,europietiškos valstybės sostinė. O demokratiškose,europietiškose valstybėse sostinė yra miestas,tarnaujantis visiems valstybės piliečiams ir remiantis visą šalį.Keista,kad Vilniaus kai kurie politikai mąsto apie Vilnių,kaip apie savo buvusį kaimą-viskas turi būti skirta tik mano kaimui,kitur-nors ir tvanas.Jokiu europpietišku suvokimu net nekviapia,kad sostinė skirta visiems valstybės piliečiams,visi piliečiai čia tturi vienodas teises,kaip parašyta Lietuvos konstitucijoje.   ATSAKYTI
re 2011-02-16 17:48:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nereikia lieti krokodilo ašarų-tai dar vienas propagandinis straipsnis "Vilnius apiplėšiamas" . Kama ta netiesa-juk ir taip į Vilnių suplaukia didžioji finansinių,kultūrinių,ekonominių ir žmogiškųjų investicijų dalis. Pavyzdžiui,Vakarų demokratijos valstybės užtikrina socialinio,kultūrinio,ekonominio gyvenimo standartą kiekvienam piliečiui,kur jis begyventų ar dirbtų- sostinėje ar provincijoje. Gėda,bet po šiai dienai kai kurie Eutopos sąjungos valstybės gyvenvietės neturi vandentiekio ir
kanalizacijos.   ATSAKYTI
as 2011-02-16 15:57:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kokie esam bukagalviai ir begam balsuoti uz esamus ir busimus vagis. Ar nors vienas situ vagiu uzsimine apie ALGOS didinima, nors kainos kyla ir jus dunduliai tylite.Jo, suįžūlėję darbdaviai Lietuvoje save laiko vos ne dievais. Sugrobę valstybės turtą dabar nori vergų su universitetiniu išsilavinimu, kurie dirbtų už 800 ar 1000 litų. Tegul mažina savo apetitus ir žmonėms moka po 3000 ar 5000 litų, tada pakankamai bus ir savų darbininkų. Apskritai, visa dabartinė valdžios politika yra žmonių dusinimo politika, bedarbių gamybos politika, ūkio žlugdymo politika. Kuo mažesni atlyginimai, tuo mažiau surenkama ir mokesčių, prarandama savi žmonės, smunka gamyba. Ši besitęsianti valstybinė nihilistinė politika greitai prives visą valstybę prie absoliutaus bankoroto ir lietuvių tautos bei Lietuvos valstybės merdėjimo. Blogai, kai vyriausybė ir Seimo dauguma nesupranta elementarių dalykų, kad tik darbas, darbas ir dar kartą darbas bei tinkamas už jį atlyginimą gali sukurti vertę, BVP, valstybės pajamas ir tvirtą, savimi pasitikinčią, moralę visuomenę. Kai valstybė visą ūkį paleidžia į godžias oligarchų ir smulkiesnių ryklių rankas, ji pati tampa jų įkaitu, kurią tada gali paspirti eilinė laisvos rinkos propagandos bobelė. kiska tonka.
   ATSAKYTI
NE 2011-02-16 11:21:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Neimituosiu lietuviškų savivaldos rinkimų,jų partinių klanų sąrašų. Balsuosiu prieš sistemą išbraukdamas visus,sugadinsiu savo biuletenį,nes valdžia neatstovauja rinkėjų daugumai,nuperkama oligarchų,nekeičia ydingos rinkimų sistemos.   ATSAKYTI
uz tvarka 2011-02-15 23:35:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Partijos Tvarka ir teisingumas pirmininkas, Prezidentas Rolandas Paksas, po šalies vadovės D. Grybauskaitės pareikšto nepasitikėjimo ūkio ministru D.Kreiviu sako, kad tai yra ir signalas A. Kubiliui, kuris nepailsdamas gina savo Vyriausybės ministrą.   ATSAKYTI
cipas 2011-02-15 21:19:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tai agitacijos vyksta, balsuosim kiekvienas už tai, kas mums atrodo tinkamiausias savivaldos funkciją atlikti.    ATSAKYTI
As 2011-02-15 20:36:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
As palaikau partija Tvarka ir teisingumas.
Tokie žmonės taryboje, kaip Jonas Juodka (Nr. 14) partija Tvarka ir teisingumas (140), kryptingai bei sąžiningai atlieka darbus, kuriuos turi atlikti kiekvienas taryboje esantis narys. Būdamas tarybos nariu nuo 2007 m. prisidėjo prie to, kad būtų inicijuotas Vilniaus šilumos tinklų nuomos Dalkijai sutarties peržiūrėjimas. Priešinosi Vilniaus daugiabučius namus administruojančių įmonių privatizavimui. Kartu su kolegomis siekė kad būtų renavuojamos sostinės mokyklos bei darželiai. Buvo sutvarkyta daugiau kaip 300 daugiabučių namų kiemų, atnaujinta 420 gatvių, pastatytas pirmasis per 20 metų darželis-lopšelis „Pilaitukas“, įsteigti ūkininkų turgeliai.
Ir tai tik pradžia....
   ATSAKYTI
Liutauras 2011-02-15 16:40:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Savivaldą atkurs Tvarka ir teisingumas. Ji laimės rinkimus ir teisingai spręs gyventojų problemas.   ATSAKYTI
Šarūnas 2011-02-15 16:21:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Balsuosiu už Tvarką ir teisingumą, žinau, kad ji verta būti valdžioje. Konservatoriai nuvarė šalį, tofėl tvarkiečiams bus iššūkis ją atstatyti.   ATSAKYTI
kas bus? 2011-02-15 15:19:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
As manau, kad sie rinkimai bus tikrai nepavyke. Zmones paprasčiausiai nei i juos. Be to, ne kažkas tu žmonių like, visi isvazineje. Ir jie del to visai nekalti. Ko daugiau galima tikėtis, kai tokie sprendimai priimami, Vyriausybe visiškai neskatina nei smulkaus verslo, spaudzia tuos turgaus prekeivius, paskutini duonos kasni is pensininku nori atimti, tarnauja visokiems monopolininkams, rubikonams, pinigus plauna per visokias rumu statybas, savo interesu paiso, savo imones peni. Valdantiesiems (konservatoriams, liberalams, valinskinininkams) nerupi paprasti žmogeliai.   ATSAKYTI
Lina 2011-02-15 15:16:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
ar ne patys socdemai aktyviai prisidejo prie visos musu tautos skurdinimo kartu su konservais, nereikia cia numesti kaltes ant kitu. tik tvarkieciai dar islike padorus ir normalus, visi kiti - pazadu kurejai ir plepiai.   ATSAKYTI
koko 2011-02-15 14:26:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Reikia kuo greiciau ir Vilniui ir Valstybei tvarkos ir teisingumo ir tai gali padaryti tik tvarekieciaui.Balsuokime uz juos.   ATSAKYTI
ll 2011-02-15 14:04:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Neužmiškit kas yra kas , nes dažniausiai prieš rinkimus užmirštama.Vilniaus mieste ilgai nepavyko nuversti mero, kadangi su konservais susibičiuliavę socdemai pamilo Rubikonininkus, matyt pinigai svarbiau už bet kokią sveiką nuovoką, tuo labiau moralę. Tačiau gal ir gerai, pagaliau vilniečiai pamatė, kad tik Tvarka ir teisingumas –vienintelė patikima partija Vilniuje.   ATSAKYTI

Top Video

TV3 Žinios. Narkevičius – vėl įvykių sūkuryje: Trakų rajone sustabdytas keliuko remontas kelia daug klausimų
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Narkevičius – vėl įvykių sūkuryje: Trakų rajone sustabdytas keliuko remontas kelia daug klausimų
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Skaičiai gąsdina: per karantiną 11400 į septintą dešimtį įkopusių asmenų neteko darbo
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Žada masinį tyrimą dėl Covid-19: aiškinsis, kokį imunitetą sugebėjome įgyti
DABAR RODOMA
Farai. Klaipėdoje BMW lėkė tarsi viesulas: taranavo automobilį ir išrovė medį
DABAR RODOMA
„Pasikalbėkim #IŠNAMŲ“ su Zuokiene apie savanorystę COVID-19 židinyje ir nemalonų vyro akibrokštą
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Nausėda gimtadienį sutiko Nidoje, keturių žvaigždučių viešbutyje
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Lietuvoje savaitgalį – susirgimų koronavirusu šuolis
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Egzaminai prasidės birželio 22 d.: aiškėja tvarka, kaip jie vyks
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Koronaviruso židiniai plečiasi globos namuose: sergančiųjų daugėja Antaviliuose, Širvintose
DABAR RODOMA
Vilniaus centre užpultas Anušauskas su žmona: ieško kaltininko
REKLAMA
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų