ričardas malinauskas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „ričardas malinauskas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „ričardas malinauskas“.

Prokuratūra pradėjo sakyti baigiamąsias kalbas Druskininkų mero Malinausko ir buvusių teisėjų byloje

Galimos korupcijos byla, kurioje kaltinimų sulaukė Druskininkų meras Ričardas Malinauskas ir penki teisėjai, yra išskirtinė Lietuvos istorijoje, sako valstybės kaltintojas šioje byloje, Generalinės prokuratūros prokuroras Aleksandras Kazakovas. „Baigiam nagrinėti didelės apimties sudėtingą bylą. Drįstu teigti, kad nebuvo tokių bylų Lietuvos istorijoje, kur vienu metu būtų teisiamas meras, penki visų teismų grandžių teisėjai“, – per Kauno apygardos teismo posėdį pirmadienį sakė prokuroras.

Druskininkų savivaldybė nusipirko 100 tūkst. eurų kainavusį „Audi A8“ automobilį

Druskininkų savivaldybė šių metų gegužę įsigijo limuzino klasei priklausantį prabangų „Audi A8“ automobilį, atsiėjusį kone 104 tūkst. eurų. Portalui susisiekus su brangų pirkinį įsigijusios savivaldybės komunikacijos atstove Diana Sinkevičiūte-Grieže, ši patikino, kad automobilis skirtas ne merui Ričardui Malinauskui, o savivaldybės institucijų ir administracijos reikmėms, rašo delfi.lt. Paklausta, ar per 100 tūkst.
2024-05-31

Igno Vėgėlės štabe – Druskininkų meras Ričardas Malinauskas, dainininkai Violeta ir Vilius Tarasovai

Kandidatas į prezidentus Ignas Vėgėlė sako nesąs tikras, ar pralaimėjimo šalies vadovo rinkimuose atveju liktų politikoje. Pasak jo, tai priklausys nuo jam skirto palaikymo. „(Pralaimėjimo atveju – ELTA) Toliau paatostogaučiau, atsipūst užtektų poros savaičių, o tada priimčiau sprendimus.

Skubėkite pasigrožėti neeiliniu reginiu: Druskininkuose pražydo narcizų jūra

Šį savaitgalį Druskininkuose vyks tradicinė narcizų žydėjimo šventė. Savivaldybės atstovų teigimu, staiga atšilus orams ir narcizams ėmus skleistis šiemet teko šventę gerokai paankstinti. „Milijoninė žiedų jūra jau tapo pavasario simboliu ir Druskininkų vizitine kortele. Dėl šiltų orų gėlės jau išsiskleidė visu savo gražumu – kviečiame pamatyti šį įspūdingą reginį“, – sakė Druskininkų savivaldybės meras Ričardas Malinauskas.
2024-04-13

Druskininkų meras kurorte nori jūros – žmonės pasakė, ką apie tai galvoja

Druskininkų meras Ričardas Malinauskas užsimojo kurorte turėti jūrą. Ir sako, kad taip nutiks jau po kelerių metų. Meras svarsto, kad jūros vandenį galėtų atstoti mineralinis vanduo. Tik savivaldybės opozicijos nariai netiki tokiais grandioziniais planais, kurie greičiausiai atsieitų ne vieną dešimtį milijonų eurų ir mano, kad merui pritrūko dėmesio. O kai kurie vietos gyventojai sako svajojantys ne apie jūrą, o bent jau kino teatrą.

Iš Vilniaus nori „nukosėti“ jau trečią paminklą: štai Benkunskas bėdos nemato

Netylant diskusijoms dėl paminklo poeto Justinui Marcinkevičiui Vilniuje, panašu, kad sostinė nedega dideliu noru įamžinti šio poeto atminimą. Pasiryžimą statyti paminklą rodo kiti miestai ir tai būtų jau trečias atvejus per pastaruosius metus, kai Vilniuje turėjęs atsirasti paminklas pastatomas kituose šalies miestuose.

Kai kurie merai nepanoro atsiprašyti žmonių dėl „čekių“ skandalo: „Ne mes čia turim saviplaka užsiiminėti“

Nepaisant Jonavos savivaldybę sudrebinusio „čekių“ skandalo, jos meras Sinkevičius perrinktas savivaldybių asociacijos prezidentu. O kadangi galimo neskaidrių lėšų iššvaistymo skandalai dabar purto daugybė šalies savivaldybių, asociacija pasiūlė visiems bendrai atsiprašyti žmonių dėl lėšų grobstymo skandalo. Tačiau šalies merai nutarė, kad atsiprašinėti žmonių visiems drauge jiems nėra reikalo.

Druskininkų meras Malinauskas kirto Tapinui, o šis atsakė: atėjo Čekatila

Lietuvos savivaldybių asociacijos (LSA) suvažiavime merai nesutiko atsiprašyti ar kitaip atlyginti žalą dėl kilusio čekių skandalo. Suvažiavime netrūko ir merų nusiskundimų, esą dabar jie yra puolami už nieką. Vienas iš renginio dalyvių, Druskininkų meras Ričardas Malinauskas, nepraleido progos įkąsti visuomenininkui Andriui Tapinui, bet šis turėjo atsakymą. Visuomenininkas Andrius Tapinas feisbuke paviešino Druskininkų mero Ričardo Malinausko pasisakymą.

Rinkimai: kaip sekėsi žvaigždėms, teistiems ir maršų organizatoriams?

Už dalį jau pirmame ture postą laimėjusių merų vietiniai žmonės be konkurencijos balsuoja jau ne vieną kadenciją – pavyzdžiui, Druskininkų meras Ričardas Malinauskas, Širvintų merė Živilė Pinskuvienė sugebėjo išsaugoti savo karalystes, dėl to rinkiminę naktį audringai džiaugėsi pergalėmis, baliavojo, linksminosi.

Milijonieriai trokšta valdžios: Matijošaitis nėra turtingiausias kandidatas į merus

Penkiolika. Tiek kandidatų, kurių turtas vertinamas daugiau nei milijonu eurų, po mažiau nei mėnesio bandys laimę tiesioginiuose merų rinkimuose. Milijonierių biografijos įvairios: nuo dabartinių ir buvusių merų iki ūkininkų ir švietimo įstaigų vadovų. Naujienų portalas tv3.lt kviečia susipažinti su turtingiausiais kandidatais į šalies miestų ir rajonų merų postus.
REKLAMA
REKLAMA

Politologas perspėja šių Lietuvos rajonų gyventojus: dešimtmečius mero poste – absurdas

30 metų – tiek su pertraukomis Pasvalio rajonui vadovauja konservatorius Gintautas Gegužinskas. Ilgiausiai šalyje valdantis meras kandidatuoja dar vienai kadencijai ir neabejoja turintis dar daug ką naujo pasiūlyti miestui. Virš 20 metų rajonams vadovauja net dar 4 merai. Ką tai rodo – ar regionuose trūksta stiprių politikų? Pasvalio rajonui vadovaujantis G. Gegužinskas į mero postą pirmą sykį išrinktas dar 1990-aisiais. Tuomet politikui buvo vos 29-eri.

Druskininkų meras Ričardas Malinauskas bei dauguma buvusių teisėjų kaltės korupcija nepripažįsta

Druskininkų meras Ričardas Malinauskas, jo padėjėjas bei dalis korupcija kaltinamų buvusių teisėjų nepripažįsta kaltės – tai jie pareiškė Kauno apygardos teismui penktadienį nagrinėjant rezonansinę bylą dėl kyšininavimo teismų sistemoje.

Druskininkų mero ir „Vijūnėlės“ dvaro statybos byla: buvę teisėjai ir įmonė išgirdo kaltinimus

Kauno apygardos teismas jau atvertė garsiąją teisėjų ir Druskininkų mero korupcijos bylą. Joje – 16 asmenų, tarp kurių net 5 dabar nuo pareigų jau nušalinti teisėjai, ir viena įmonė. Visi jie kaltinami kyšininkavimu ir poveikio darymu, kad sulauktų palankių teismo sprendimų. Į Kauno apygardos teismo salę vienas paskui kitą renkasi kaltinamieji garsiojoje teisėjų korupcijos byloje.

Teisėjų korupcijos bylą Kauno apygardos teismas planuoja atversti gruodžio pradžioje

Didelės apimties buvusių teisėjų ir Druskininkų mero korupcijos bylą rengiamasi atversti gruodžio pradžioje, pranešė ją nagrinėsiantis Kauno apygardos teismas. Ketvirtadienį vykusiame specialiajame posėdyje buvo suderintos posėdžių datos, pirmasis numatytas gruodžio 2 dieną, 9.30 valandą. Bylos nagrinėjimo grafikas sudarytas iki 2023 metų gegužės. Specialiajame posėdyje, kuriame galėjo dalyvauti tik bylos dalyviai, taip pat spręsta dėl kardomųjų priemonių įtariamiesiems.

Teisėjų, Druskininkų mero korupcijos byla perduoda nagrinėti Šiaulių apygardos teismui

Lietuvos apeliacinis teismas trečiadienį perdavė kitam teismui nagrinėti korupcijos bylą, kur kaltinimai pareikšti teisėjams, Druskininkų merui Ričardui Malinauskui. Byla Šiaulių apygardos teismui perduota iš Vilniaus apygardos teismo, nes didelė dalis pastarojo teismo teisėjų yra susiję su byla – dalyvavo ikiteisminiame tyrime, dirbo su kaltinamaisiais.

Druskininkų savivaldybė rugsėjį vėl pardavinės „Snow areną“

Druskininkų savivaldybė rugsėjį rengs antrąjį pramogų komplekso „Snow arena“ aukcioną. Birželio pabaigoje organizuotas pirmasis aukcionas neįvyko, nes turtu nesusidomėjo nė vienas pirkėjas. Druskininkų mero Ričardo Malinausko teigimu, ieškoma rimto investuotojo, kuris mato „Snow arenos“ potencialą. „Kalbu apie rimtą, ypatingą plėtrą: galbūt nuo įprastų baseinų iki bangų baseinų banglentininkams, kalnų upių ar krioklių, iki pramogų ir atrakcionų parko įrengimo ar panašiai.
2022-07-31

Į teismą keliauja su „Vijūnėle“ susijusi byla, kurioje vienas kaltinamųjų – Druskininkų meras Ričardas Malinauskas

Generalinė prokuratūra ir Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) baigė tirti ir ketvirtadienį teismui perdavė galimos korupcijos teisinėje sistemoje bylą, tarp kaltinamųjų – Druskininkų meras Ričardas Malinauskas, jo padėjėjas Aivaras Kadziauskas, taip pat buvę teisėjai. Kaltinimai Druskininkų merui, jo padėjėjui ir kai kuriems teisėjams susiję su „Vijūnėlės“ dvaro byla.
Kriminalai 2022-07-07

Įspėja keliautojus: nevykite į Druskininkus be asmens dokumento, atskleidė, ką dažniausiai tikrina

Praėjo beveik mėnuo nuo tada, kai Lietuvos pasienyje įsigaliojo nepaprastoji padėtis. Į šią zoną patenka ir populiarus Dzūkijos kurortas – Druskininkai. Ketinantiems čia apsilankyti svarbu nepamiršti tik vieno dalyko: patartina su savimi turėti asmens tapatybės kortelę arba pasą. Parodyti šiuos dokumentus bet kada gali paprašyti pasienio apsaugos arba policijos pareigūnai.

Merai puolė kritikuoti užmojus įvesti galimybių pasą vaikams nuo 12 metų: „Įvardinkime dalykus tikrais vardais“

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) trečiadienį ministrų kabinetui pristatė siūlymą galimybių pasą taikyti ne nuo 16 metų, kaip yra dabar, o nuo 12 metų amžiaus, mat tokio amžiaus vaikai jau gali būti skiepijami. Tokio pasiūlymo prasmės nesupranta šalies savivaldybių merai. Dėl to Vyriausybė apsispręsti turėtų pirmadienį.

Druskininkų meras Malinauskas: greitoji nespėja važinėti pas migrantus, dalis jų simuliuoja

Situacija su kiekviena diena blogėja ir sudėtingėja, naujienų portalo tv3.lt laidoje „Dienos pjūvis“ kalbėdamas apie migrantų krizę sakė Druskininkų meras Ričardas Malinauskas. Problemos savivaldybėje kyla dėl perpildytų centrų, medicininių paslaugų, o nežinomybė nesibaigia. Vien migrantų maitinimas Druskininkų savivaldybei per mėnesį atsieis 140 tūkst. eurų, o išlaidos dar tikrai didės.

G. Skaistė apie tvoros statybos finansavimą pasienyje: galbūt atėjo laikas Europos Sąjungai keisti požiūrį

Tai yra absoliučiai prioritetinis klausimas, apie fizinio barjero statybą Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje naujienų portalo tv3.lt laidoje „Dienos pjūvis“ kalbėjo finansų ministrė Gintarė Skaistė. Skaičiuojama, kad tvora Lietuvai kainuotų apie 150 milijonų eurų. Bet ar tokius pinigus tvoros statyboms Lietuva turi? Plačiau apie tai naujienų portalo tv3.lt laidoje „Dienos pjūvis“ diskutavo finansų ministrė Gintarė Skaistė diskutavo ir Druskininkų meras Ričardas Malinauskas.
Aktualijos 2021-08-04

Druskininkų meras Malinauskas susilaukė dukros: atskleidė, kokį vardą davė

Druskininkų mero Ričardo Malinausko ir žmonos Vaidos šeimoje itin džiaugsmingas metas – jų šeimą papildė nauja šeimos narė. Šeimai gimė dukra. Šį faktą naujienų portalui tv3.lt patvirtino pats Druskininkų meras. Pasiteiravus, kaip jaučiasi ir kokiomis nuotaikomis gyvena, vyras nedaugžodžiauja, tačiau neslepia – jaučia didelę atsakomybę. „Atsakomybė rimta ir didelė. Daug laimės, džiaugsmo ir atsakomybės“, – kalbėjo jis. Portalui tv3.lt R. Malinauskas taip pat atskleidė, kokį vardą davė dukrai.
2021-08-03

Merų piniginės: Neringos meras sako nežinojęs, kad tapo 10 kartų turtingesnis

Lietuvos miestų ir rajonų merų turtai skiriasi kardinaliai – kol vieni džiaugiasi sukaupę milijonus, kiti gali pasigirti turintys tik kelias dešimtis tūkstančių įkainoto turto. Visgi kai kurie miestų vadovai net nenutuokia apie turimą turtą ir apie tai, kad per trejus metus jų turtas išaugo 10 kartų, sužino tik iš žurnalistų. Naujienų portalas tv3.lt, remdamasis Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) duomenimis, paskaičiavo, kurių Lietuvos savivaldybių merų bendras turtas išaugo daugiausiai.

Keturis kartus Lietuvą apkeliavusi Skaigirė nežada sustoti: „Ketiname apkeliauti ne tik Lietuvą, bet ir kelti sparnus svetur“

Žinoma prodiuserė Vaida Skaisgirė jau ketvirtą vasarą televizijos žiūrovus džiugina sėkmingu kelionių po Lietuvą projektu „Maisto kelias“. Skersai ir išilgai išnaršiusi gimtąją šalį moteris džiaugiasi, kad projektas TV žiūrovams tapo neatsiejama vasaros dalimi, o paklausta, ar per keturis sezonus dar randa ką parodyti laidoje, nedvejodama atsako, jog Lietuvoje nuostabių vietų – dar keliems sezonams į priekį.
2021-07-16

Šeštadienį sulaikyti migrantai bandė užpulti pareigūnus ir net tarnybinį šunį

Nelegalių migrantų srautas į Lietuvą ir toliau išlieka didelis. Šeštadienį sulaikyta dar daugiau nei 100 migrantų, kai kurie jų bandė užpulti pareigūnus ir net tarnybinį šunį. Agresyvūs buvo nelegalai iš Afrikos, juos pasieniečiai tramdė ašarinėmis dujomis ir net šūviais į orą. Migrantų srautui pasisukus link Druskininkų, kurorto meras sako, kad apgyvendinti atvykėlius nėra kur, o ir nėra didelio noro dėl saugumo. Dalis nelegalų jau įsikūrė vos pusę tūkstančio turinčio KĄpčiamiesčio mokykloje.

Sejonienė pasipiktino Druskininkų mero veiksmais: toks elgesys yra ciniškas

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narė, Sveikatos reikalų komiteto narė Jurgita Sejonienė ir Druskininkų savivaldybės Tarybos narys nuo TS-LKD Konstantinas Rečkovas kreipėsi į Sveikatos apsaugos ministeriją prašydami atlikti tyrimą dėl Druskininkų savivaldybės galimų savavališkų veiksmų vykdant skiepijimą COVID-19 ligos vakcina ir imtis veiksmų, užtikrinant sklandų skiepijimo procesą pagal sveikatos apsaugos ministro įsakymą, rašoma pranešime.

Lietuvos bankas: „Belorus“ sanatorijos darbuotojai sulauks pinigų

Vyriausybei nusprendus padaryti išimtį dėl Europos Sąjungos sankcijų taikymo, Druskininkuose veikiančios „Belorus“ sanatorijos darbuotojus atlyginimai turėtų pasiekti artimiausiu metu, ketvirtadienį pranešė Lietuvos bankas. „Mūsų žiniomis, derinimas vyko šiandien, todėl tikėtina, kad pinigai artimiausiu metu turėtų pasiekti darbuotojus.
2020-12-31

Meras absurdu vadina Druskininkų sanatorijos „Belorus“ sąskaitų įšaldymą dėl ES sankcijų

Druskininkų meras Ričardas Malinauskas absurdu vadina kurorte esančios sanatorijos „Belorus“ sąskaitų įšaldymą dėl Europos Sąjungos įvestų sankcijų. Mero teigimu, dėl tokio sprendimo gali nukentėti šimtai sanatorijoje dirbančių lietuvių, jie kol kas nesulaukia centrinės valdžios pagalbos.  „Tai yra absurdas, tai yra apgailėtina, kad eiliniai žmonės kenčia dėl kažkokių tarptautinių politinių reikalų.
REKLAMA
Renovuotas daugiabutis Druskininkuose  Renovuotas daugiabutis Druskininkuose

Druskininkų ir Varėnos savivaldybių patirtis rodo: daugiabučių renovacijos procese svarbiausia bendradarbiavimas

Dzūkija daugiabučių renovacijos srityje sparčiai juda į priekį: regionui priskiriama Druskininkų savivaldybė, kurioje modernizuota daugiau nei 36 proc. renovuotinų daugiabučių, yra renovacijos lyderė visoje šalyje. Tuo tarpu Varėnos rajono savivaldybė palaipsniui didina modernizacijos tempus: savivaldybėje renovuotų namų dalis perkopė jau 14 procentų ir toliau auga. Savivaldybių patirtis rodo, kad geriausias kokybiškų modernizacijos darbų garantas – betarpiškas bendradarbiavimas.
2020-09-18

Teismas: Druskininkų meras turės atstatyti Ratnyčios upės vagą, įteisinti statinius

Kauno apygardos teismas ketvirtadienį nusprendė patvirtinti taikos sutartį civilinėje byloje dėl Druskininkų mero Ričardo Malinausko sodybos ant Ratnyčios kranto: jis turės atstatyti upės vagą, iš naujo derinti dokumentus dėl statinių įteisinimo. „Pradinis būdas pažeidimo šalinimo būtų upės vagos atstatymas, kartu sutvarkant visus projektinius dokumentus.

Druskininkai atšauks Jotvingių šventę: bijo, kad nebūtų COVID-19 užkrato

Druskininkų savivaldybė dėl koronaviruso grėsmės atšaukė Jotvingių šventę Leipalingyje, paaiškėjus, kad iš Kauno ligoninės pabėgęs koronavirusu sergantis vyras keliavo autobusu, kuriame buvo ir šiame miestelyje išlipusių žmonių. „Lazdijokas, pabėgęs iš Kauno klinikinės ligoninės, važiavo autobusu Seirijų link, su juo kartu važiavo ir keturi žmonės, kurie išlipo Leipalingyje“, – BNS sakė Druskininkų meras Ričardas Malinauskas.

Malinauskas apie COVID-19 atvejį mieste: noriu užkirsti kelią specialistų spekuliacijoms

Pirmadienį Druskininkuose moteriai nustačius koronaviruso atvejį, miesto meras Ričardas Malinauskas tikina, kad kol kas skubotų išvadų daryti nereikėtų. Kaip socialinėje erdvėje rašė miesto meras, dabartinė situacija apie COVID-19 ne visai atitinka esamą situaciją.  „Nacionalinis visuomenės sveikatos centras šiandien žiniasklaidoje paskelbė informaciją, kad druskininkietei nustatytas koronavirusas.

Sveikina idėją tiesti naują geležinkelio ruožą: tai būtų svajonė

Druskininkų ir Varėnos rajono merai sveikina idėją tiesti geležinkelį į Gardiną, pasak jų, tai padėtų atgaivinti regioną ir būtų naudinga nacionaliniu mastu. „Tai yra nuostabu. Pradedant nuo krovinių ir baigiant keleiviais. Jeigu dar realu laisvoj Lietuvoj tokį dalyką padaryti, tai nežinau, kam melsčiausi“, – BNS sakė Druskininkų meras Ričardas Malinauskas.
Aktualijos 2020-01-31

TV3 žinios gavo vaizdo įrašą, kaip iš „Vijūnėlės“ dvaro tujos keliauja pas Druskininkų merą

Skandalingasis „Vijūnėlės dvaras“ Druskininkuose jau virtęs griuvėsiais, tačiau klausimų istorijoje – nemažėja. Kurorto valdžia ir formalus pastato savininkas bent viešai nesusitaria, kam priklauso žemė po nelegaliu pastatu. Dar praeitą savaitę Druskininkų savivaldybė tvirtino, kad žemė po dvaru – privati. Tačiau pastato šeimininkas tvirtina, kad sklypas – valstybės.

Drukteiniui užkliuvo Druskininkų mero žmona: kam gėdytis virėjos profesijos?

Penktadienį aukso žiedus trečiąkart sumainęs Druskininkų meras Ričardas Malinauskas vedė savo išrinktąją, 20 metų jaunesnę Vaidą. Visgi poros tuoktuvės užkliuvo etiketo žinovui, žurnalistui Giedriui Drukteiniui. Savo nuomonę žymus vyras išsakė feisbuko paskyroje, pasidalinęs įrašu apie R. Malinausko žmonos profesiją.
2019-08-03

Ministras Mažeika nesukalbamas: Vijūnėlės dvaras turi būti nugriautas

Druskininkams ketinant prašyti Vyriausybės neteisėtai pastatytą Vijūnėlės „dvarą“ leisti perimti visuomenės poreikiams, aplinkos ministras pareiškė, kad pastatas turi būti nugriautas. „Reikia griauti. (...) Yra teismo sprendimas, kuris turi būti vykdomas“, – BNS antradienį sakė K. Mažeika. Ministro teigimu, nėra būdo legalizuoti tokio „absoliučiai nelegalaus statinio“: „Visai kita žemės paskirtis.

Jonavos meras imsis naujų pareigų

Lietuvos savivaldybių asociacijos (LSA) prezidentu trečiadienį suvažiavime Vilniuje išrinktas Jonavos rajono meras, socialdemokratas Mindaugas Sinkevičius. „Dėkoju už man išreikštą pasitikėjimą, stengsiuosi savo darbu, veikla nenuvilti. Norėčiau padėkoti mūsų ilgamečiam vadovui Ričardui Malinauskui už jo nuoširdų darbą, kuris turbūt kainavo daug sveikatos, kantrybės, gal ir vienas, kitas plaukas pabėgo, bet mes tikrai esame jums skolingi“, – suvažiavime sakė naujas LSA vadovas.
Aktualijos 2019-05-29

Naujuoju Kurortų asociacijos vadovu tapo Malinauskas

Kurortų asociacijos naujuoju vadovu tapo Ričardas Malinauskas. Jį pirmadienį į šias pareigas dviejų metų kadencijai asociacija išrinko vienbalsiai, pranešė Neringos savivaldybė. Postą R. Malinauskas perima iš Neringos mero Dariaus Jasaičio. R. Malinauskas, vadovaujantis Lietuvos savivaldybių asociacijai, žada šią patirtį pritaikyti ir atstovaudamas kurortams, ir tikina, kad sieks didesnio dėmesio bendrai visų kurortų ir kurortinių vietovių rinkodarai.
Aktualijos 2019-05-13

Karbauskis – prieš Vijūnėlės „dvaro“ istorijos tyrimą Seime

Didžiausių Seimo frakcijų lyderiai abejoja, ar reikėtų imtis parlamentinio tyrimo dėl vadinamojo Vijūnėlės dvaro Druskininkuose istorijos. Teisėjų korupcijos byloje įtariamas kurorto meras Ričardas Malinauskas žada artimiausiu metu pateikti prašymą Seimui atlikti tokį tyrimą. Valdančiųjų „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis teigia, kad dvaro istorija būtų nagrinėjama parlamente tik tuo atveju, jeigu atsirastų Seime vertų nagrinėti aplinkybių.

Lietuvos merai rekordininkai laikosi ant žmonių baimių

Rinkimai nauji, o dalis kai kurių ilgamečių savivaldybių vadovų – valdantys ne pirmą kadenciją, pavyzdžiui, ir visus 25 metus. Tiesa, kol kas tik trys ilgamečiai merai užtikrintai tęs savo vadovavimą savivaldybėms, kitiems trims dėl savo vietos teks pakovoti antrajame rinkimų ture. Į valdžią dešimtmečius grįžtančių, kartais ir teisėsaugos akį patraukusių, merų fenomeną politologai aiškina tuo, kad gyventojai bijo pokyčių.

Įtarimai – ne kliūtis kandidatuoti į merus

Savivaldos rinkimų rezultatai parodė, kad teisėsaugos įtarimai korupcija kai kuriems merams netapo kliūtimi siekti perrinkimo. Likus pusantros savaitės iki rinkimų teisėsaugos įtarimų sulaukęs Druskininkų meras Ričardas Malinauskas buvo išrinktas per pirmąjį turą, dar šeši įtariami merai dalyvaus antrajame ture. Druskininkų merui R. Malinauskui teisėjų korupcijos bylą tiriantys pareigūnai vasario pabaigoje pareiškė įtarimus dėl prekybos poveikiu ir papirkimo.

Didžiausi ir mažiausi Lietuvos merų atlyginimai

Skirtingai nei mano dalis tautiečių, darbas aukštuose valdžios postuose anaiptol negarantuoja aukso aruodų. Štai šalies savivaldybių merų atlyginimai kartais tarpusavyje skiriasi visu tūkstančiu euru, o didžiausius atlyginimus gauna anaiptol ne didmiesčių vadovai. Portalas tv3.lt išrikiavo visas Lietuvos savivaldybes pagal merų gaunamų atlyginimų dydį nuo didžiausios iki mažiausios (2018 m. IV ketvirčio duomenys). Atlyginimas pateikiamas neatskaičiavus mokesčių.

Malinauskas po apklausos STT: dėl savęs esu visiškai ramus

Įtarimų prekyba poveikiu ir papirkimu sulaukęs Druskininkų meras Ričardas Malinauskas teigė esąs visiškai ramus. Tai jis sakė žurnalistams Vilniuje po apklausos Specialiųjų tyrimų tarnyboje. „Turim laiko, susipažinsim, žiūrėsim, diskutuosim, svarstysim, ruošimės pokalbiams (...) aš esu visiškai ramus (...) Šiais laikais niekas nestebina, viskas faina“, – sakė R. Malinauskas. Druskininkų merui skirtas rašytinis pasižadėjimas neišvykti ir nebendrauti su tam tikrais asmenimis.
Aktualijos 2019-02-21

Malinauskas pateikė savo versiją: spaudimu kaltina Seimo narį Gailių

Ketvirtadienį turint paaiškėti, ar Druskininkų meras Ričardas Malinauskas teisėsaugos prašymu neteks teisinės neliečiamybės, politikas neigė jam metamus įtarimus ir pažėrė pavardes asmenų, kurie esą veikė prieš patį R. Malinauską. Tarp jų minimas ir Seimo narys Vitalijus Gailius.

Šie merai nepalieka savo sosto – valdo ir 25 metus

Jei dalies Lietuvos merų kadencijas prilygintume žmonių amžiui, kelių kadencijos jau būtų perkopusios pilnametystę ar link jos artėtų. Šių metų savivaldos rinkimai nemažą intrigą kels septyniose savivaldybėse, kurių merai jas valdo jau bent penkioliktus metus – ar pavyks šiems vadovams išsilaikyti poste? Portalas tv3.lt kviečia susipažinti su šių savivaldybių „kunigaikščiais“. Lietuvoje merų kadencijų skaičius nėra ribojamas, nors periodiškai iškyla siūlymų jį apriboti.

Turtingiausi Lietuvos merai: ne visų kišenes „plėšo“ milijonai

Valstybinės mokesčių inspekcijos naujausiais duomenimis, iš 60 Lietuvos merų – aštuoni yra milijonieriai. Tiesa, savo turtus jie susikrovė dar prieš sėsdami į mero kėdę. Kol vieni skaičiuoja milijonus, kiti nė neturi ką deklaruoti ir rėžia: „Aš turtingas savo vidumi“. Visą 60 savivaldybių merų suskaičiuotą turtą rasite straipsnio apačioje esančioje lentelėje.  Iš verslininko kėdės į mero kėdę Kauno meras Visvaldas Matijošaitis šiemet už 2017 metus iš viso deklaravo 10,5 mln. eurų.

Strasbūro teisme – Vijūnėlės dvaro byla

Druskininkų meras Ričardas Malinauskas sako, kad vadinamojo Vijūnėlės dvaro Druskininkuose savininkas Žilvinas Povilonis kreipėsi į Europos Žmogaus Teisių Teismą (EŽTT). Pirmadienį per spaudos konferenciją R. Malinauskas teigė, kad jo pažįstamo Ž. Povilonio skundas priimtas nagrinėti Strasbūro teisme. „Šiuo metu priimta EŽTT byla Žilvinas Povilonis prieš Lietuvą – aš net neabejoju, kad ji bus sėkminga, tik tam reikės trejeto, ketverto, gal penketo metų“, – teigė R. Malinauskas.

Garsenybių karavanas ragins sporto ir aktyvaus poilsio sostinę ruoštis UNICEF vaikų bėgimui

Švenčiant Lietuvos atkūrimo šimtmetį ir UNICEF Lietuva 25 metų jubiliejų, jau tradicija tapęs UNICEF vaikų bėgimas šį pavasarį vyks ne tik Vilniuje, bet ir kituose Lietuvos miestuose. Šiais metais prie vaikų bėgimo jungiasi Lietuvos ir užsienio sportininkų, sveikuolių ir visų aktyvų gyvenimo būdą mėgstančių žmonių mylimi Druskininkai. Juos jau balandžio 23 d. aplankys gerumo misiją nešantis ir bėgimą pristatantis UNICEF ambasadorių karavanas.
2018-04-23

Vijūnėlės „dvaro“ savininkas kreipėsi su netikėtu prašymu į teismą

Nelegaliu statiniu pripažinto vadinamojo Vijūnėlės dvaro Druskininkuose savininkas Žilvinas Povilonis prašo teismo leisti atidėti gyvenamojo namo griovimo darbus iki pavasario. Verslininko pasamdyta statybų bendrovė, vadovaujama Alytaus rajono politiko, aiškina nesulaukianti Druskininkų savivaldybės leidimo sunkiasvore technika atlikti darbus parko teritorijoje. Tuo metu savivaldybė nurodo, kad leidimų šiuo atveju nereikia ir jokių veiksmų savo ruožtu imtis neketina.
2018-01-27

Finansų ministras pasakė, kurios savivaldybės gali gauti daugiau lėšų

Po premjero Saulius Skvernelio bei kitų ministrų susitikimo su Savivaldybių asociacijos atstovais, kuriame diskutuota apie savivaldybių biudžetų pajamų nustatymo metodikos įstatymo tobulinimą, numatyta peržiūrėti gyventojų pajamų mokesčio paskirstymo kriterijus, kad savivaldybės turėtų daugiau finansinių galimybių.
2017-08-28
Į viršų