• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Tęsiantis svarstymams, ar reguliuoti dujų tiekėjų pelno maržą, Seimo Etikos ir procedūrų komisija sulaukia vis daugiau skundų. Tarp jų – ir dujų importo bendrovės "Dujotekana" skundas dėl darbiečių Viktoro Uspaskicho ir Antano Boso galimo intersų konflikto.

REKLAMA
REKLAMA

"Dujotekana" apkaltino daugiausiai mandatų Seime turinčios Darbo partijos lyderius - ūkio ministrą Viktorą Uspaskichą bei Seimo Aplinkos komiteto pirmininką Antaną Bosą turint interesų dujų versle ir prašo komisijos paaiškinti, ar tai nesukelia interesų konflikto.

REKLAMA

"Dujotekanos" teigimu, Darbo partijos narių tiesiogiai ar netiesiogiai valdomos įmonės "Stella Vitae", "Iteralit" ir "Itera Lietuva" turi Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos išduotas licencijas tiekti gamtines dujas.

Tiesa, visos šios įmonės buvo išstumtos iš pelningo dujų importo verslo. Šiemet Rusijos ir Vokietijos investuotojų valdomos "Lietuvos dujos" turėtų valdyti apie 70 proc. šalies gamtinių dujų rinkos, o "Dujotekana" - apie 25 proc. (neskaitant "Achemos" ir Kauno termofikacinės elektrinės).

REKLAMA
REKLAMA

Tuo tarpu Seimo nariai Petras Gražulis ir Julius Veselka kreipėsi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją, prašydami įvertinti, ar svarstant Gamtinių dujų įstatymo pataisas gali balsuoti parlamentarai, kuriuos rinkimuose rėmė "Dujotekana".

V. Uspaskichas yra pasiūlęs reguliuoti dujų tiekėjų pelną, sumažinant pelno maržą iki 15 proc. - esą Darbo partija taip vykdytų pažadus atpiginti šilumą. Šilumininkai teigia, kad dujos sudaro maždaug pusę visos už centralizuotai tiekiamą šilumą mokamos kainos, kurios didelę dalį savikainos sudaro dujų kaina.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vyriausybės nuomone, dujų importuotojų pelno maržų reguliuoti nereikia.

Manoma, kad "Dujotekanos" pelno marža gali siekti iki 27 procentų. "Dujotekana" užima maždaug 25 proc. Lietuvos dujų rinkos. Ji tiekia dujas laisviesiems vartotojams - stambioms kompanijoms ir šilumos tinklams.

REKLAMA

Dėl nustatyto dujų kiekio, kurį "Gazprom" tiekia Lietuvai, vartotojai dažnai negali laisvai pasirinkti, ar pirkti didelį kiekį dujų iš "Lietuvos dujų", ar iš "Dujotekanos", parduodančios jas maždaug 20 proc. brangiau, nes "Lietuvos dujos" gali nebeturėti reikiamo kiekio.

2004-aisiais Lietuvoje sunaudota 2,881 mlrd. kubinių metrų dujų - 0,4 proc. mažiau nei 2003-iaisiais (2,894 mlrd. kubinių metrų).

ELTA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų