Išsišokusios venos, raukšlėta ir spuoguota veido oda. Ekspertų sukurtos fotonuotraukos rodo, jog būtent tokie fiziniai bruožai „papuoštų“ žmogaus išvaizdą, jei jis būtų linkęs kasdien svaigintis alkoholiniais gėrimais.

Taip Ana atrodytų po 10 metų, jei dažnai vartotų alkoholį (nuotr. Gamintojo)

Taip Ana atrodytų po 10 metų, jei dažnai vartotų alkoholį (nuotr. Gamintojo)

„Dailymail.co.uk“ žurnalistė Anna Magee nusprendė atlikti eksperimentą ir pati patikrinti, kaip skirtingi nesveiko gyvenimo įpročiai galėtų nulemti žmogaus išvaizdos pokyčius. Pasak jos, per visą savo gyvenimą ji niekada nesusimąstydavo apie tam tikrų savo įpročių daromą poveikį išvaizdos pokyčiams. 42 metų moteris neslepia, kad cigaretes rūkė bent dešimtmetį (visgi dabar jau praėjo daugiau nei dešimt metų, kai ji neberūko), labai mėgsta šokoladą, o labiausiai - vyną. Kita vertus, apie šių pomėgių keliamus padarinius savo išvaizdai moteris niekada nesuko sau galvos. „Makiažo priemonės, įvairūs drėkinamieji kremai ir losjonai ar galų gale botoko injekcijos viską sustatys į savo vietas“, - gana naivaus požiūrio laikėsi Magee.

REKLAMA

Visgi tokią moters poziciją radikaliai pakeitė ekspertų sumodeliuota ateities Magee išvaizda. „Niekada negalėjau įvertinti, kaip mano išvaizda kinta bėgant metams. Šios mano nuotraukos „iš ateities“ atrodo gana šokiruojančiai. Jos puikiai parodo, kaip mano išvaizda pakistų priklausomai nuo mano pasirinkto gyvenimo būdo“, - įspūdžiais dalinosi moteris.

Rūkymas, nuolatinis vyno išgėrinėjimas ar nesveika mityba veido išvaizdą keičia žymiai labiau nei būtų galima įsivaizduoti ir, savaime suprantama, keičia ne į gerąją pusę. Bent jau tokias išvadas būtų galima padaryti, lyginant Annos dabartines nuotraukos su jos būsima išvaizda. Taigi moteris nusprendė labiau pasidomėti apie rūkymo, nesveikos mitybos ir alkoholio vartojimo daromą įtaką žmogaus išvaizdai. Žurnalistė kalbino dermatologus, plastinės chirurgijos ekspertus bei kitus specialistus ir bandė išsiaiškinti, kokiomis priemonėmis yra įmanoma sumažinti šių įpročių sukeliamą žalą.

Alkoholis

„Aš esu pasibaisėjusi šiuo išpurtusiu, paraudusiu, raudonakiu monstru su sugedusiais dantimis“, - taip savo potencialią išvaizdą po dešimtmečio įvertino Magee. Tokie bruožai moters veidą „puoštų“, jei ji dar     dešimtmetį neatsisakytų išgerti bent poros kasdienių vyno taurių.

Moteris pripažįsta, jog panašius požymius kartais pastebėdavo jau anksčiau, kai rytais pabusdavo po smagių vakarėlių. Bet šie požymiai išnykdavo per porą dienų. „Mintis, jog šie bjaurūs veido pokyčiai vieną dieną gali ir nebeišnykti, yra siaubinga“, - krimtosi moteris.

REKLAMA

Be abejo, geriausia išeitis viso to išvengti yra tiesiog nustoti gerti vyną. Tokiu atveju jums nereikės sukti galvos dėl to, kaip pagydyti pažeistus skruostų kapiliarus, išsibalinti dantis ar atsikratyti dvigubo smakro. Kita vertus, šiuos veido bruožus jūs taip pat galėtumėte panaikinti investuodami nemažus pinigus į veido operacijas ar dantų balinimą.

Ana dabar (nuotr. Gamintojo)Ana dabar (nuotr. Gamintojo)

Ana atrodytų taip po 10 metų, jei dažnai vartotų alkoholį (nuotr. Gamintojo)Ana atrodytų taip po 10 metų, jei dažnai vartotų alkoholį (nuotr. Gamintojo)

Jei vyno atisisakyti jūs tiesiog nebegalite, mėginkite vartoti nealkoholinį vyną. Taip jūs išvengsite žalos savo veidui, teigia „Dailymail.co.uk“, nepasikuklindami pareklamuoti konkretų nealkoholinio vyno prekės ženklą.

Anot dermatologo Nicholaso Lowe, geriančio žmogaus veido raudonis atsiranda dėl to, jog alkoholis plečia veido kraujagysles, o tai savo ruožtu padengia veidą raudonomis dėmėmis. Šią problemą galima pašalinti tiesiog nebegeriant. Arba kaip ir visas kitas veido anomalijas – tiesiog apsilankant gydytojo Lowe klinikoje ir perkant jo rekomenduojamus veido gydymo preparatus.

Išsišokusios venos – išgerti mėgstančių raudonskruosčių likimas. Anot Lowe, alkoholio gėrimas neišvengiamai paveikia kraujagysles, o tai venas padaro labai gyslotas. Raukšlės ir veido sausėjimas taip pat yra neišvengiamas – žinia, alkoholis skatina odos dehidrataciją. Bet, pasak specialisto, norint, kad taip neatsitiktų, nebūtina mažinti alkoholio dozių, tiesiog nepamirškite tarp taurių alkoholinio gėrimo kartkartėmis išgerti ir mineralinio vandens.

Rūkymas

Magee atvaizdas sumodeliuotas, įvertinant, jog moteris surūkytų bent dvidešimt cigarečių per dieną. Raukšlės kaktoje, žanduose ar aplink lūpas yra pakankamai natūralūs daug rūkančiųjų veido bruožai. Tai patvirtina ir Magee, teigdama, jog pažįsta bent keletą vyresnių moterų rūkorių, kurių veidas atrodo būtent taip. Bet labiausiai Magee išgąsdino jos ateities fotonuotraukoje matoma pabalusi ir „negyva“ rūkančiojo veido oda. „Jokios kosmetinės priemonės negalėtų to panaikinti“,- graudinosi moteris.

REKLAMA

Ana po 10 metų, jei rūkytų 20 cigarečių per dieną (nuotr. Gamintojo)Ana po 10 metų, jei rūkytų 20 cigarečių per dieną (nuotr. Gamintojo)

Keletas patarimų, norintiems po dešimties metų neišvysti kažko panašaus savo veidrodyje. Aišku, išmintingiausia būtų tiesiog mesti rūkyti. Čia, anot „Dailymail.co.uk“, pagelbėti galėtų specialios rūkymo metimo programos, medicininiai preparatai ar visokie dirbtiniai pakaitalai cigaretei. Taip pat patariama vietoj cigaretės rūkymo kartais tiesiog išeiti pasivaikščioti ar užsiimti kokia nors aktyvia fizine veikla. Tai neva privers jus sumažinti surūkomų cigarečių kiekį.

Anot specialistų, gilios raukšlės veido odoje yra nulemtos rūkymo sukeliamų kolageno ir elastino pažeidimų. Tinkamą kolageno kiekį atstatyti galėtų vitaminas C, tad rūkaliai turėtų dažniau vartoti šį vitaminą ir galbūt jiems pasiseks išvengti veido raukšlių. Ne paslaptis, kad rūkalai itin kenkia žmogaus dantims – jie pagelsta ar dažnai netgi iškrenta. Pagalbą čia suteikti galėtų specialios dantų valymo ir balinimo procedūros odontologo kabinete arba bent jau balinamosios dantų pastos naudojimas.

Įdubę paakiai ir suglebę skruostai – taip pat skiriamieji rūkalių veido bruožai. Anot specialistų, tokie veido pokyčiai yra nulemti tiesiog natūralaus senėjimo proceso – bėgant metams žmogaus kaulai, raumenys ir riebalinis sluoksnis traukiasi, tad kūno oda suglemba. Visgi rūkaliai rizikuoja itin paspartinti šį procesą – nikotinas blogina kraujagyslių veiklą, todėl žmogaus kūnas yra prasčiau aprūpinamas naudingomis medžiagomis. „Norint bent kiek atstatyti veido odą, jums greičiausiai tektų apsilankyti pas plastikos chirurgus“, - niūrias ateities perspektyvas piešė specialistai.

REKLAMA

Nesveika mityba

Nesveika mityba šiuo atveju reikėtų laikyti nesaikingą angliavandenių ir cukraus prisotintų maisto produktų valgymą. „Kas ši išpampusi moteris su pabalusia ir nenatūraliai blizgančia veido oda? Negi dešimtmetis nesveiko maisto valgymo galėtų taip bjauriai suniokoti mano išvaizdą?“, - savo potencialia ateities išvaizda negalėjo atsistebėti Magee. Anot jos, būtent pastarasis, nesveikos mitybos nulemtas, jos ateities portretas šokiravo ją labiausiai. „Aš puikiai žinau, kaip sunku atsisakyti visų saldumynų. Matyt, reikėtų ieškoti jiems kokio nors nekaloringo pakaitalo“, - svarstė moteris.

Veido raukšles ir odos suglebimą šiuo atveju nulemia pernelyg didelis cukraus ir angliavandenių kiekis, kurį žmogaus organizmas gauna, valgant duoną, ryžius, makaronus, bulves ar saldumynus. „Cukraus molekulės prisijungia prie kolagenų. Tai reiškia, kad kolagenai praranda savo gyvybingumą, tad veido oda tampa neelastinga, greičiau susiraukšlėja ir būna labai jautri saulės spinduliams“, - proceso esmę paaiškino specialistai. Norint to išvengti, reikėtų šiek tiek labiau kontroliuoti savo mitybos įpročius – atsisakyti anksčiau minėtų produktų ir juos pakeisti žuvimi, vaisiais, daržovėmis ar riešutais.

Ana po 10 metų, jei valgytų nesveiką maistą (nuotr. Gamintojo)Ana po 10 metų, jei valgytų nesveiką maistą (nuotr. Gamintojo)

Blizganti ir išpurtusi veido oda – dar viena nesveikos mitybos pasekmė. Anot specialistų, natūralūs skruostikaulių ir žandikaulių kontūrai yra išdarkomi angliavandenių sukeliamų veido odos transformacijų – oda tampa neelastinga, suglebusi ir praranda savo natūralų gyvybingumą. Tokiu atveju jau reikėtų rimtesnių medicininių preparatų, tokių kaip priešuždegiminių antioksidantų, vartojimo.

REKLAMA

Nesveika mityba didina ir veido odos jautrumą infekcijoms. Tai savo ruožtu reiškia, kad žmogaus veido oda gali tapti itin spuoguota. „Valgysi daug cukraus - neatsikratysi spuogų“, - perspėjo gydytojas Jonathanas Staiano. Sunku atsisakyti cukraus prisotintų maisto produktų? Tada pusryčių metu teks pasimėgauti kasdiene amino rūgšties tirozino doze. Tokiu atveju jūsų veido nebetūrėtų kankinti spuogai, mano specialistas Staiano.

Magee pateiktos jos ateities išvaizdos nuotraukos moteriai paliko gilų įspūdį ir privertė susimąstyti. Magee nuotraukos įspūdį padarė ir jos vyrui Kevinui. „Vienas žodis: skyrybos“, - vertindamas savo žmonos nuotraukas, bandė pašmaikštauti vyriškis.

Ana po 10 metų, jei nerūkytų, saikingai vartotų alkoholį ir nevalgytų nesveiko maisto (nuotr. Gamintojo)Ana po 10 metų, jei nerūkytų, saikingai vartotų alkoholį ir nevalgytų nesveiko maisto (nuotr. Gamintojo)

Anot Magee, šiuo metu ji kaip niekad džiaugiasi, jog prieš dvylika metų sugebėjo mesti rūkyti. „Po to kai išvydau šias eksperimentines nuotraukas, nustojau valgyti cukraus prisotintus maisto produktus, o į vyno taurę prisipilu mineralinio vandens.“, - pasikeitusius savo įpročius nurodė moteris. Tad tikroviškai vizualizuota ateities išvaizda bent vieną žmogų jau privertė atsakingiau pažvelgti į dabartinį savo gyvenimo būdą. O ar tokios nuotraukos „iš ateities“ priverstų ir jus labiau susirūpinti savo įpročiais ir veido priežiūra?

dheag
2011-10-28 11:03:30
kokie komentatoriai intelektualus...nufotosopinta buvo tam,kad parodyt,kaip atrodytu po tiek metu.cia tik prototipas.nieks nedarytu bandymo,liepiancio kasdien gerti zmogui.juolab nieks nenoretu dirbti su zmogumi,gerianciu kasdiena.
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
rremee 2012-12-24 19:11:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
ir grazus   ATSAKYTI
rremee 2012-12-24 19:09:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
jei nerukysi ir negersi, bus gerai viskas ir numirsi sveikas   ATSAKYTI
arma 2012-12-05 13:18:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
nuo senejimo vistu nera,,gi cia matos ant tu nuotrauku,kas jaunysteje ,kas po 10-ies metu ,zinoma blogai rukimas,ir gerimas ,bet gyvenam kapitalizmo laukiniuose laikose ,stresas,nezinia del rytojaus,santazas,zeminimas darbuose,skurdas-klausymas ar jie sveikatos dadeda?   ATSAKYTI
:))) 2011-12-28 15:36:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
pritariu :)   ATSAKYTI
apuokas 2011-11-10 12:31:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
as labai noreciau suzinoti, kaip atrodytu po desimties metu, jei vartotu kroka   ATSAKYTI
pokas 2011-10-30 22:12:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
niekas nezino kaio butu jeigu butu    ATSAKYTI
Vsevolodas Parmenidas 2011-10-28 17:31:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
O as jau maniau, kad cia nuskrido į ateiti, nufotografavo ir is ateities atsiunte nuotraukas i dabarti. Nieko idomaus tada, manau geriau paskaitysiu ka nors apie Kardashian.    ATSAKYTI
dheag 2011-10-28 11:03:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
kokie komentatoriai intelektualus...nufotosopinta buvo tam,kad parodyt,kaip atrodytu po tiek metu.cia tik prototipas.nieks nedarytu bandymo,liepiancio kasdien gerti zmogui.juolab nieks nenoretu dirbti su zmogumi,gerianciu kasdiena.   ATSAKYTI
xe 2011-10-28 09:39:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
WTF?? ta pati nuotrauka tik nufotosopinta...   ATSAKYTI
na 2011-10-26 18:39:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
visos nuotraukos vienodos..pafotoshopintos..   ATSAKYTI
Ir 2011-10-26 14:05:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Numirtų sveika:)))   ATSAKYTI
Aurelijus 2011-10-26 11:20:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
nesamone geriau parasytu kaip pragyvent Lietuvoj nors kelis metus nes pageres kaip ir dabar gereja ir neturet jokio streso ir depresijos nesusiraukslet
   ATSAKYTI
atrodo 2011-10-26 10:47:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
O kaip atrodytu Ana po 10 metu jei ji gyventu 10m stresinej situacijoj-vyras,vaikai,butai,pinigai,del to nedamigus,amzinai besisukanti ,beganti, bet nerukanti ir negerianti vyno......    ATSAKYTI
Biciulis 2011-10-26 08:44:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Padirbeta su nuotrauku koregavimo programomis iir tiek. Is dalies nesamone.
Italai, Ispanai, Prancuzai visi per diena po pora tauriu vyno isgera.   ATSAKYTI
Deivis 2011-10-26 00:23:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nebesuprantu ka tada valgyti.Bulviu negalima,ryziu negalima,makaronu negalima,duonos negalima.Galima zuvi.Bet su kuo?Viena grauzti?Raso su darzovemis.Jei bulviu negalima( jos juk irgi darzove),tai su kuo valgyti zuvi?Su morkom?Su vaisiais?Mazdaug kiekviena diena valgyti zuvi su apelsinais ar obuoliais?Ir taip 70 metu?Kazko as cia nesuprantu.Mano manymu,taip valgant,gal ir nesusirauksletum,bet zvynais oda tikrai apaugtu.   ATSAKYTI
Gražuolė 2011-10-24 15:55:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
o kad lietuviškos bulvytės taip skanu ir kasdien jų norisi, tai ką - riešutus vietoj jų valgyti?   ATSAKYTI
Gi 2011-10-24 09:14:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Grynai neturėjimas ką veikt :)   ATSAKYTI
Idomu, 2011-10-21 18:48:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
cia modeliavimui naudotos butelio dydzio taures ar 40° stiprumo vynas?
   ATSAKYTI

Top Video

Pamatę, ką veikia vairuotojas kitame automobilyje – vos galėjo patikėti
DABAR RODOMA
Pamatę, ką veikia vairuotojas kitame automobilyje – vos galėjo patikėti
DABAR RODOMA
Parodė, kaip greitai, paprastai ir tobulai supakuoti dovanas
DABAR RODOMA
Plikledis vos netapo lemtingu: užfiksavo kraują stingdančią akimirką
DABAR RODOMA
Nepaklausęs tėčio vaikinas labai pasigailėjo: dabar juokiasi visas internetas
DABAR RODOMA
Tarp gyventojų kilo panika: kiemuose užfiksavo nevaldomą pavojų
DABAR RODOMA
Reporterė netvėrė pykčiu: vyro poelgis tiesioginio eterio metu sukėlė sąmyšį
DABAR RODOMA
Dietistas atskleidė, kodėl stengiasi nevartoti pieno produktų
DABAR RODOMA
Automobilių mokestis Lietuvoje: koks scenarijus yra realiausiais
DABAR RODOMA
32 Valančiūno taškai neišgelbėjo „Grizzlies“
DABAR RODOMA
Kulvinskytė prakalbo apie šeimos pagausėjimą: to laukia visa šeima
REKLAMA
Alyse Parker (nuotr. Instagram)
Šiais laikais vis daugiau žmonių ima sekti tam tikra mitybos mada. Kai kurie atsisako gliuteno, kiti – laktozės, ima sau taikyti protarpinį badavimą, o dar kiti tampa veganais. ...
Mayling Ng (nuotr. Instagram)
Galiūną bei tikrą veiksmo filmų žvaigždę aktorių Arnoldą Schwarzeneggerį žino visi, o jo vietą Holivude norėtų užimti daugybė aktorių. Vis dėlto pasirodo, kad tą bando padaryti ...
Karalienė ir Lady Tatiana Mountbatten (tv3.lt fotomontažas)
Kartais atrodo, kad karalienė niekaip negali atsipūsti – jos artimieji nesiliauja bandę jos kantrybės. Visai neseniai jos neapykantą užsitraukė 29 metų jos antros eilė ...
Natalia Garibotto (nuotr. Instagram)
Nors palydovais dirbančių žmonių buvo visais laikais, pastaruoju metu apie tai girdime vis dažniau ir dažniau – nepaprastai žavios merginos ima keliauti po pasaulį ir mėgautis ...
„Velnio“ lūpos (tv3.lt fotomontažas)
Pastaruoju metu vis daugiau moterų ima svajoti apie putlesnes lūpas, o tos, kurioms įkyrėjo bandyti sukurti tokį makiažo pagalba, ima lankytis pas specialistus. Vis dėlto ...
REKLAMA

TELEVIZIJA

TVPlay

Top Video

Pamatę, ką veikia vairuotojas kitame automobilyje – vos galėjo patikėti
DABAR RODOMA
Pamatę, ką veikia vairuotojas kitame automobilyje – vos galėjo patikėti
DABAR RODOMA
Parodė, kaip greitai, paprastai ir tobulai supakuoti dovanas
DABAR RODOMA
Plikledis vos netapo lemtingu: užfiksavo kraują stingdančią akimirką
DABAR RODOMA
Nepaklausęs tėčio vaikinas labai pasigailėjo: dabar juokiasi visas internetas
DABAR RODOMA
Tarp gyventojų kilo panika: kiemuose užfiksavo nevaldomą pavojų
DABAR RODOMA
Reporterė netvėrė pykčiu: vyro poelgis tiesioginio eterio metu sukėlė sąmyšį
DABAR RODOMA
Dietistas atskleidė, kodėl stengiasi nevartoti pieno produktų
DABAR RODOMA
Automobilių mokestis Lietuvoje: koks scenarijus yra realiausiais
DABAR RODOMA
32 Valančiūno taškai neišgelbėjo „Grizzlies“
DABAR RODOMA
Kulvinskytė prakalbo apie šeimos pagausėjimą: to laukia visa šeima
Pareigūnai sutriuškino kelias nusikalstamas grupuotes
DABAR RODOMA
Pareigūnai sutriuškino kelias nusikalstamas grupuotes
DABAR RODOMA
Klaipėdoje nuo geležinkelio nuvirtus cisternai į gamtą išsiliejo 10 tonų dyzelino
DABAR RODOMA
Skandalas Panevėžio policijoje: pavyzdinis kriminalistas augino kanapes
DABAR RODOMA
Strazdauskaitės artimųjų advokatas: dėmesys tėvams neduoda užmiršti tų kančių
DABAR RODOMA
Sužalotos mergytės iš Vilkaviškio 19-metė motina tepasakė vieną žodį
DABAR RODOMA
Kainų ekspertai: prekybininkai naudojasi paskutine proga daugiau užsidirbti
DABAR RODOMA
Už nealkoholinę Čepkelių netrauktinę – bauda
DABAR RODOMA
Pritrūko lėšų: valdžia mažina pažadus dėl vaiko pinigų
DABAR RODOMA
Lietuviai šventėms išsiruošė į pajūrį: tokio bumo kaip šiemet – dar nematę
DABAR RODOMA
Mockus „MG Baltic“ bylos apklausoje: negirdėjau nė vieno prašymo
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų