Sausra gadina sezoną – o ir vasara žadama vėsesnė

Dėl itin sauso ir pernelyg karšto balandžio vėluoja sraigių supirkimo sezonas. Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos sinoptikas Tadas Kantautas sako, veikiau kitaip ir nebus, nes tokių sraigiauti tinkamų dienų vėl nenusimato, nes ateina karštis ir sausra.

O štai vasaros pradžią specialistai žada vėsesnę nei pernai.

„Šiemet taip šilta nebus, viskas grįš į įprastines daugiametes normas. Turėtų būti arti tų vidurkių, ir net gal pusę laipsnio šilčiau. Tačiau, deja, šiek tiek sausiau. Nors kritulių turėtų būti daugiau nei mes turėjome balandį, bet šiek tiek šilčiau ir sausiau", – antrino Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos klimatologas Donatas Valiukas.

Moliuskų deficitas supirkimo kainas kai kur padidino iki aštuoniasdešimties centų už kilogramą. Nors sraigiautojai trina rankomis, sinoptikai nieko guodžiančio nežada – mat sraigėms reikia daugiau lietaus, ir jokio karščio, tačiau bus priešingai, ateina karščiai ir kai kur – sausra.

Sraigių vietas rodo sodininkas Petras. Vyras džiaugiasi, šiųmečiai orai kiek pristabdė, kaip jis sako, kenkėjų šliaužiojimą ir augalų naikinimą sode. Mat šalia mažyčių sraigučių, čia prisideda ir sraigiautojų taip medžiojamos vynuoginės. Dėl sausros šiemet jų mažiau. Rastąsias Petras sako greitai sutvarkantis:

„Pasūdau, pasūdau ir išmetu. Sau tikrai nepasilieku, pas mus neįprasta, kad sraiges valgyti. Gal tiems, kas pabuvojo Prancūzijoje, išvykę, jiems galbūt lengviau."

(7 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Sraigių metas: sausra žada skurdų sezoną

Sraigiautojai griebiasi už galvos, nes šiemet sraigių deficitas. Tad svarbi kiekviena tokia gražuolė. Mat iš pradžių balandžio kaitra, sausra ir vėliau atkeliavę šalti orai moliuskus paskatino susislėpti, ir supirkimą atitolinti net keliomis savaitėmis. Tik pastarųjų savaičių orai supirkėjams leido trumpam pasidžiaugti.

REKLAMA

Pamiškėse rastas sraiges rinkti, kaip aiškina supirkimo ir perdirbimo eksportui įmonės „Camargo“ vadovas Marius Andrijauskas, galima tik iki liepos pirmosios. Šiemet sraigių deficitas verčia supirkėjus plačiau atverti pinigines sraigiautojams:

„Kainoms biškiuką turėjo įtakos tas vėlavimas. Gal rinkoje irgi tokia įtampa po pernai metų buvo, kad nebuvo patys geriausi, ir ne tik Lietuvoje. Pernai visoje Europoje buvo sunkūs metai. Nesakyčiau, kad labai pakoregavo, bet taip, yra poslinkis į viršų. Mūsų sandėly kainos paaugo gal kokiais penkiais centais palyginti su pernai metais."

Sraigių supirkimo punktuose kainos svyruoja – jeigu arčiau perdirbimo įmonės, už kilogramą sraigių rinkėjams mokama po penkiasdešimt, šešiasdešimt centų. Tačiau, kaip sako viena supirkėja, yra supirkimo taškų, kur už sraiges žmonėms mokama ir po aštuoniasdešimt centų už kilogramą.

 

 

 

 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų