Pakeliaukime po olimpinį kaimelį: kaip pandemijos režimu buvo įsikūrę lietuvių sportininkai?

Šiemet Tokijo olimpinės žaidynės dėl pandemijos visiškai kitokios. Sportininkai įkalinti olimpiniame kaimelyje ir iš ten gali išvykti tik į treniruočių ar varžybų vietas. Kaip atrodo elitinių pasaulio atletų kasdienis gyvenimas ir aplinka? Kur įsikūrę Lietuvos sportininkai ir kokie jiems atsiveria vaizdai, išskirtiniuose kadruose iš Tokijo. 

Pirmą kartą istorijoje olimpinis kaimelis, kuriame gyvena geriausi pasaulio atletai yra griežtai saugomas ir ten patekimas labai ribojamas. Sportininkai negali susitikti su artimaisiais ar šeimos nariais, o žiniasklaidos atstovai patekti gali tik labai laikydamiesi griežtų reikalavimų. Kaip gyvena mūsų atletai olimpiniame kaimelyje pasakoja patys sportininkai.

„Trumpai aprodysiu, kaip gyvena Lietuvos keturvietė. Mūsų svetainė, turim šiek tiek atributikos palaikyti patriotiškumo jausmui. Vienas kambarys, kolega Jančionis ilsisi. Netrukdom jam. Einam toliau. Turim labai paprastas dėžes rušiuoti buteliukams ir visoms kitoms šiukšlėms. Turim dvi vonias, štai dar vienas kambarys“, – sako irkluotojas Dovydas Nemeravičius.

Visi pastatai olimpiniame kaimelyje suskirstyti į keturias zonas: saulė, jūra, uostas ir parkas. Lietuviai gyvena jūros zonoje, 16-tame aukšte iš kur atsiveria fantastiški panoraminiai vaizdai.

„Ten pono Džiaugio kambarys. Iš visų kambarių atsiveria puikus vaizdas, lentynos, va, paprastos ir štai vaizdas iš balkono. Tikrai nuostabus vaizdas ir mes lietuviai galime juo pasidžiaugti. Kadangi kaimelis eina dar į ta pusę, tai ne visi turi tokį puikų vaizdą kaip mes, todėl mums visi pavydi. Na, štai ir kolega Džiaugys grožisi vaizdais“, – pasakoja D. Nemeravičius

„Prieš atvykstant į olimpinį kaimelį tikėjausi, kad tų apribojimų bus daugiau. Ir iš tikrųjų ta pagrinde, kad buvo būdinga olimpinėms žaidynėms ir kaimeliui, apart turistavimo, iš tiesų, liko būdinga. Tik, aišku, apsaugos priemonės pritaikytos“, – sako irkluotoja Donata Karalienė.

„Atvažiavus į kaimelį geri įspūdžiai. Tu visą laiką turi tam tikrą pamatai kažkokią energetiką, tai labai jauku, ramu gal dėl to, kad gamta šalia, vandenynas ir tas kanalas ir dėl to geri įspūdžiai“, – pasakoja trišuolininkė Diana Zagainova.

„Man, kaip pirmos žaidynės negaliu lyginti, kaip būtų be COVID sąlygų, bet kol kas labai viskas. Olimpinė dvasia jaučiasi tikrai kaimelyje. Sąlygos geros, viskas tenkina. Buvom treniruotę darėm, treniruočių salei viskas tenkina. Smagu būti čia“, – teigia imtynininkas Mantas Knystautas.

Olimpiniame kaimelyje, dauguma balkonų apkabinėti vėliavomis. Tokia tradicija tęsiasi jau daugelį dešimtmečių ir tai leidžia labiau pajusti olimpinę dvasią.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų