REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Premjerė Šimonytė žmonių kompensacijoms už iki neregėto dydžio išaugusias žmonių sąskaitas už elektrą ir dujas žada iki milijardo eurų. Tiesa, ar to užteks ir kiek žmonių nebegalės išsimokėti ir su kompensacijomis, dar nežinia.

Premjerė Šimonytė žmonių kompensacijoms už iki neregėto dydžio išaugusias žmonių sąskaitas už elektrą ir dujas žada iki milijardo eurų. Tiesa, ar to užteks ir kiek žmonių nebegalės išsimokėti ir su kompensacijomis, dar nežinia.

REKLAMA

Premjerė sako, kad ir kad dar 3–4 metams bus atidėtas nepriklausomo tiekėjo pasirinkimas mažiausiai elektros suvartojantiems lietuviams, o ministro Kreivio atsakomybės dėl chaoso elektros rinkoje neįžvelgia. Tiesa, opoziciniai socialdemokratai jau prašo, kad įsikištų prokuratūra ir tirtų ministro Kreivio atsakomybę.

Veiklą stabdančios „Perlas energija“ nusivylusiems klientams nebesumojant, iš ko toliau pirkti elektrą, kad neapsigautų dar kartą premjerė Ingrida Šimonytė pareiškė, kad nepriklausomo tiekėjo pasirinkimo terminą nukels net 3–4 metams. Tačiau ne visiems gyventojams, o tik mažiausiai suvartojantiems elektros – trečiojo liberalizacijos etapo dalyviams, kuriems terminas turėtų baigtis šių metų pabaigoje. Gyventojai piktinasI:

„Bardakas. Valstybinės įmonės nėra, kuri garantuotų tiekimą.“

„Baisu, 40 mėnesių įsipareigojimas, siūloma kaina neatitinka, ką turėjau.“

„Tai baisu, pensininkui išlaikyti naudojant visos buitinės technikos, šildymas elektra, baisinius pinigus iš kur mokėti, ką valgyt, kur vaistai?“

REKLAMA
REKLAMA

„Manau, kad atidėjimas bus tikrai ne vieneriems metams, o galbūt trejiems ar net ketveriems metams – tam laikui, per kurį bus galima instaliuoti pakankamai saugų kiekį vietinės generacijos per atsinaujinančius išteklius, kad rizika šitiems vartotojams dėl kainų šoko būtų kuo mažesnė“, – kalba ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė.

REKLAMA

Tačiau premjerės siūlymą vėl atidėti liberalizacijos pabaigą peikia elektros tiekėjai.

„Visiškai nepritariame trečio liberalizacijos etapo nukėlimui tokiam terminui. Vyriausybė neperprato rinkos veikimo modelio“, – teigia „Enefit Lietuva“ generalinis direktorius Vytenis Koryzna.

„Liberalizacija ir aukštos elektros kainos nesusiję, jo nukėlimas niekaip neišspręs šitos problemos“, – tikina „Elektrum Lietuva“ valdybos narė Neringa Petrauskienė.

Nemalonumų daugėja energetikos ministrui Dainiui Kreiviui. Žmonės jį peikia dėl chaoso energetikoje, o socialdemokratai dėl „Perlas energijos“ istorijos jo vadovaujamą ministeriją skundžia prokuratūrai:

REKLAMA
REKLAMA

„Atgarsiai apie jį buvo nekokie, vėl tapo ministru, vadovauja, chaosą daro.“

„Machinacijos vyksta, sukčiavimai, daugiau nieko.“

„Kreivys politinės atsakomybės nejaučia, tai mane stebina., tai yra jo atsakomybė paruošti tinkamą teisinį reguliavimą ir išvengt situacijų, kokią turim dabar. Prašome generalinę prokuratūrą apginti viešąjį interesą. Turime nukentėjusius asmenis, žalą, visuomenės pinigus, kurie turi būti skirti problemų sprendimui“, – kalba Socialdemokratų frakcijos seniūnas Gintautas Paluckas.

Tačiau Premjerė Šimonytė Kreivį toliau gina, nes labiausiai dėl kylančių energijos kainų kaltas Putinas ir jo sukeltas karas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Kažkokios specifinės ministro Kreivio atsakomybės aš tikrai nematyčiau, todėl, kad, mano nuomone, Energetikos ministerija nuo pat pradžių ėmėsi visų priemonių, kad ta „Perlo Energijos“ situacija būtų suvaldyta“, – tvirtina I. Šimonytė.

Energijos skirstymo operatorius tvirtina, kad dalis iš 180 tūkst. „Perlo energijos“ klientų pamažu renkasi kitus tiekėjus, tačiau tikslesnius skaičius žada pateikti mėnesio pabaigoje. ESO ragina 1 ir 2 etapo vartotojus ilgai nedelsti ir jei ne šią savaitę, tai bent iki Naujųjų metų pasirinkti nepriklausomą tiekėją.

„Nors valstybės pagalbos yra ranka tiesiama, vertėtų pagalvoti, ar nevertėtų sprendimų priimti anksčiau, o ne žiemą, kai reikėtų po Naujų metų pasirinkti tiekėją, nes prognozės rodo, kad kaina tik kils“, – aiškina „ESO“ atstovas Paulius Kalmantas.

REKLAMA

Energetikos krizei tebesitęsiant ir kitąmet, Vyriausybė rengiasi toliau kompensuoti gyventojams dalį išbrangusių dujų ir elektros tarifų. Premjerė Ingrida Šimonytė prognozuoja, kad kitų metų biudžete šiam tikslui teks skirti nuo pusės iki vieno milijardo eurų.

„Be jokios abejonės, Vyriausybė apribos tą kainų kilimą, kaip padarė nuo liepos 1 dienos. Dabar yra rengiamas biudžeto projektas ateinančių metų ir, priklausomai nuo skirtingų prielaidų, tam kompensavimui gali reikėti nuo 0,5 iki 1 mlrd. eurų“, – kalba I. Šimonytė.

Pasak ekonomisto Tado Povilausko, vyriausybės kompensacijos būtinos, kad gyventojų piniginių kitąmet nesupurtytų šokas dėl išbrangusios elektros, dujų ir šildymo, tačiau jis perspėja, kad tai reiškia dar iki milijardo eurų didesnę Lietuvos skolą. Ir už didesnius nei anksčiau procentus.

REKLAMA

„Tai didina biudžeto deficitą, kitais metais greičiausiai biudžetas bus deficitas, skolintais pinigais dengi problemą“, – teigia T. Povilauskas.

Vyriausybei rengiant kitų metų biudžetą ir energetikos kainų kompensavimo gyventojams planą, prezidentas Gitanas Nausėda reikalauja prioritetą skirti pažeidžiamiausiems gyventojams, kuriuos didesnės sąskaitos už šildymą, dujas ir elektrą dar labiau nuskurdintų. Tuo metu elektros tiekėjas „Ignitis“ jau giriasi vos per pusmetį uždirbęs 108 milijonus eurų grynojo pelno.

Žuliku valdžia. Ir dar apsisikusiu - bijo uz savo darbus atsakyti. Kumele savo melagingais pažadais apie skaidrumą ir atsakomybe visus įmanomus dugnus pramušė.
Ne peikia o keikia tai čia aišku kad sukčiavimas
Valdzia kaip ir rusijoj mano kad piliečiai paklusnus pakentes eilini bada su suverztais dirzais arba praskolins uz didziausias palukanas kaip 08
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų