REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
5
paroda

Lapkričio 24 d., penktadienį, 18 val. visuomenei pirmą kartą atveriamos buvusios siuvyklos „Lelija“ (Panerių g. 43, Vilnius) administracinės patalpos – į jas kviečia meno, rezidencijų ir edukacijos centro „Rupert“ paroda „išardytos svajonės, nutrūkusios siūlės“  (angl. „dismantling dreams, disrupted seams“).

5

Lapkričio 24 d., penktadienį, 18 val. visuomenei pirmą kartą atveriamos buvusios siuvyklos „Lelija“ (Panerių g. 43, Vilnius) administracinės patalpos – į jas kviečia meno, rezidencijų ir edukacijos centro „Rupert“ paroda „išardytos svajonės, nutrūkusios siūlės“  (angl. „dismantling dreams, disrupted seams“).

REKLAMA

Aštuonios įvietintos instaliacijos išsidėstys per tris pastato aukštus ir laikinai prikels nebenaudojamas erdves.

Kiekvienas menininkas savaip – unikaliomis priemonėmis ir metodais – transformuos pastato istoriją ir per „Rupert“ alternatyvios edukacijos programą įgytas patirtis. 

Erdves prakalbins tik trumpam

„Lelijos“ siuvyklos administraciniame pastate vyksianti paroda – tai erdvinė metafora ir simbolinis gestas, apibūdinsiantis tarp ekspozicijos patalpų ir jose įkurdintų darbų susiformavusį abipusį neprisirišimą.

REKLAMA
REKLAMA

Neišvengiamai artėja laikas, kai pastatas bus nugriautas, o jo vietoje įsikurs didžiausias Europoje technologijų ir kūrybinių industrijų miestelis „Tech Zity Vilnius“. 

REKLAMA

Trumpam atvertos erdvės padės reziumuoti tiek jose kuriančių menininkų projektus, tiek vienuoliktosios „Rupert“ alternatyvios edukacijos programos temą „Transgresijos ir pereinamumas“.

Būtent nuolatinės pastangos tirti leistinumo ribas, perkurti pastate vyravusias hierarchines formas, pereiti iš nesamo į esamą, suvokiant, kad viskas laikina, ir taps parodos ašimi.

Ekspozicijos autorių teigimu, tai įprasmins dabartinių pasaulio įvykių iššaukiamas jausenas, norą vienu metu ir atsiriboti, ir dalyvauti. 

Instaliacijas kuria menininkai iš Lietuvos, Jungtinės Karalystės, Belgijos ir JAV: Ella Jo Skinner, Églantine Laprie-Sentenac, Eglė Ruibytė, Kamilė Krasauskaitė, Lux Sauer, Rokas Vaičiulis, Steph Joyce ir Will Krauland.

REKLAMA
REKLAMA

Vilniuje gyvenantys ar tik pusmečiui čia įsikūrę šiuolaikinio meno kūrėjai įsiliejo į kultūrinį sostinės gyvenimą, kaupė patirtį ir žinias „Rupert“ šešių mėnesių alternatyvios edukacijos programoje, kurioje netrūko kūrybinių dirbtuvių, paskaitų, apsilankymų studijose, kritikos sesijų ir kitų kūrybą katalizuojančių veiklų. 

Iki šiol išgirsti dalyvius buvo galima antradieniais bendruomenės radijo „Radijo Vilnius“ laidoje „Rupert AEP;“.

Likus dienai iki parodos atidarymo, lapkričio 23-ąją, numatoma speciali visos dienos transliacija. 

Atidaryme – performansų, muzikos ir šokių vakaras 

Per parodos atidarymą netrūks išskirtinių pasirodymų – muzikinį performansą surengs japonų kilmės amerikietė vaizduojamojo meno kūrėja ir muzikantė Rieko Whitfield.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Savo hipnotizuojančiais gyvo garso pasirodymais, puikiai tinkančiais tiek muziejams, tiek klubams, Whitfield jau užsitarnavo kultinės kūrėjos statusą, o „BBC Sounds“ jos debiutinį minialbumą „Regenesis“ pavadino „baugiai gražiu“. 

„Labai džiaugiuosi unikalia galimybe transformuoti pastatą ir jame įkurdinti aštuonias naujas instaliacijas, vainikuojančias įkvepiantį edukacinį procesą. Taip pat labai smagu, kad atidarymui pavyko pasikviesti tokio lygio menininkę ir atlikėją kaip Rieko Whitfield, kurios muzikinis performansas kartu su kitais renginio dalyviais praskaidrins tamsų lapkričio pabaigos vakarą“, – sakė parodos kuratorius Tautvydas Urbelis. 

REKLAMA

Pasak jo, parodos atidarymas subalansuotas greitą miesto ritmą, šiuolaikinį meną, klubinę kultūrą ir naujai atrandamas erdves mėgstantiems žmonėms.

Parodos pradžios šventėje dalyvaus ir menininkas iš Suomijos exmantera, kuris pristatys naują, dar niekur negirdėtą gyvo garso programą. Savo mėgstamais ritmais už pulto publiką išjudins vietiniams melomanams jau pažįstamos Angelware ir Matilda. 

Parodos kaltininkai, dalyviai ir svečiai atidarymo renginį vainikuoti šokiais ir dar daugiau kokybiškos muzikos bus kviečiami vakarėliui į „gallery1986“.

Instaliacijas buvusioje siuvykloje norintieji galės apžiūrėti iki gruodžio 17 d. (ketvirtadieniais–sekmadieniais nuo 17 iki 20 val.).

REKLAMA

Parodą lydės kuratoriaus vedamos specialios ekskursijos, vyksiančios gruodžio 1, 8 ir 15 d. 18 val. Parodos lankymas nemokamas.

Daugiau apie parodą, jos atidarymo programą ir kitą informaciją rasite „Rupert“ internetiniame puslapyje, socialinių tinklų paskyrose „Facebook“ ir „Instagram“.

„Rupert“ alternatyvios edukacijos programa – tai galimybė įvairių disciplinų kūrėjams gilinti savo praktines žinias, susitikti su lektoriais, menininkais iš užsienio, dalyvauti studijų vizituose, susipažinti su vietine meno scena, vykdyti savo meninius tyrimus ar eksperimentus. Tarp programos alumnų – žinomi Lietuvos kūrėjai ir kuratoriai: Augustinas Serapinas, Robertas Narkus, Anastasia Sosunova, Žygimantas Kudirka, Karolis Kaupinis, Aistė Ambrazevičiūtė, Vytenis Burokas, Milda Dainovskytė, Ona Juciūtė, Audrius Pocius ir kiti. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kuratorius: Tautvydas Urbelis

Koordinatorė: Rugilė Miliukaitė

Produkcijos vadovė: Eglė Kliučinskaitė

Asistuojančios kuratorės: Augustė Verikaitė, Evita Mikalkėnaitė, Keidi Jaakson, Sunna Dagsdóttir

Grafinis dizainas: Jonė Miškinytė

Komunikacija: Karolina Augevičiūtė

Muzikinės programos bendraautorius: Rokas Vaičiulis

Garso inžinierius: Antanas Dombrovskij

Šviesų dizainas: Justas Bø

Architektūros patarėjas: Petras Išora

Techninikas: Matas Šatūnas

Vertėjas: Paulius Balčytis

Redaktoriai: Evelina Zenkutė (LT), Jurij Dobriakov (EN)

Rupert veiklas finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Europos Sąjunga. Šis renginys yra Re-Imagine Europe projekto ,,New Perspectives for Action“ dalis, kofinansuota Europos Sąjungos.

REKLAMA

Rėmėjai: Vilniaus miesto savivaldybė, ,,Tech Zity“, Nordic Culture Point.

Čia išreikštos nuomonės ir požiūriai yra tik autoriaus(-ių) ir nebūtinai atspindi Europos Sąjungos ar kitų finansavimą teikiančių institucijų nuomonę. Nei Europos Sąjunga, nei finansavimą suteikusi institucija negali būti laikomos už jas atsakingos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų