paroda

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „paroda“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „paroda“.

Tapytojos Rūtės Merk paroda Nacionalinėje dailės galerijoje atskleidžia technologijų pažadus ir kūniškumo ribas

Liepos 5 d., penktadienį, 18 val. LNDM Nacionalinėje dailės galerijoje atidaroma tarptautinio pripažinimo sulaukusios tapytojos Rūtės Merk darbų paroda „Pažadai“. Lankytojai kviečiami apmąstyti, kaip naujosios technologijos keičia kūnus, pačią kūniškumo sampratą ir kaip tapybos medija gali perteikti mūsų gyvenamojo laiko troškimus, technologijų pažadus.
2024-07-05

Kultūros naktis Vilniaus muziejuje ir su Vilniaus muziejumi!

Kultūros nakties metu geriau pažinti parodą „Kaupti. Saugoti. Atskleisti. Muziejaus detektyvas“ padės ypatinga, vieno parodos kuratorių – Sauliaus Pilinkaus ekskursija. Ekskursijos pradžia 19 val.  „Kaupti. Saugoti. Atskleisti. Muziejaus detektyvas“  Vilniaus muziejaus rinkinyje – su Vilniumi susiję objektai ir istorijos: daiktai, vaizdai, dokumentai ir pasakojimai.
2024-06-07

Naujoje TARTLE parodoje – didžiausia privati kolekcija ir kviestinė publika

Lietuvos meno pažinimo centre „Tartle“ šiandien atidaryta nauja paroda „Vien šventieji“, kviečianti pasižvalgyti po krikščioniškųjų atvaizdų keliones liaudies ir profesionalioje dailėje. Parodoje pristatomi šventieji, atkeliavę tiek iš XVI amžiaus, tiek iš šiuolaikinių autorių dirbtuvių.  Vieni jų sukurti menininkų, ilgus metus besimokiusių profesionalaus amato, kiti –  savamokslių kaimo dievdirbių, kūrusių iš tikėjimo, savais būdais ir priemonėmis.
2024-06-06

Žiūrovams pristatoma išskirtinė Rūtos Meilutytės nuotrauka: dėl jos fotografė baigė nardymo kursus

Šį šeštadienį, birželio 1 d., Antazavės dvare atidaroma fotografijų paroda, kurioje pirmą kartą bus pristatyta išskirtinė žinomiausios Lietuvos plaukikės Rūtos Meilutytės portretinė fotografija. Tai fotomenininkės Ritos Stankevičiūtės ciklo „Aqueous“ naujoji fotografija, sukurta vos prieš kelias savaites Vilniuje, Lazdynų baseine.  Fotografijos ciklas „Aqueous“, tai unikali žinomų Lietuvos plaukimo čempionų povandeninių portretų fotografijų paroda.
2024-05-30

Fotografas Robert Mishka įamžino amerikietišką grožį: kadrais žavėjosi ir garsūs svečiai

Sostinėje debiutavo meną ir muziką vienijantis renginys „The Spotlight“. Vakaro svečiai turėjo galimybę pirmieji išvysti fotografo Robert Mishkos parodą „American Beauty“. Taip pat laukė gyvos muzikos pasirodymai, kuriuos vėliau pakeitė elektroninės muzikos ritmai. Išskirtinėje erdvėje „Aludariai Story Cellar“ vykęs renginys tapo kokybiško vakaro pavyzdžiu. Svečius pasitiko fortepijonu grojęs Dovydas Kiauka.
2024-05-07

Premjera Kaune: naujoje vietoje pristatytos dainininkės Arinos ir buvusiojo jos mylimojo darbų parodos

Naujose patalpose Kauno senamiestyje įsikūrusi „Gulbės galerija“ savo atidarymą pažymėjo itin iškilmingai – meno gerbėjai  buvo pakviesti į dvigubą parodą. Joje – dainininkės Arinos kurti papuošalai ir Vytauto Čeplinsko tapyba. Abu autorius sieja ne tik aistra menui bei muzikai, bet ir asmeniniai santykiai – buvę mylimieji turi bendrą sūnų.
2024-05-02

Sugrįžta vilniečių pamėgta erdvė: nepraleiskite progos apsilankyti

Šią savaitę antram sezonui sugrįžta didelio susidomėjimo sulaukusi Lietuvos nacionalinio muziejaus paroda „Spąstai su centriniu šildymu“. Atnaujinta ir papildyta paroda, kurią praėjusiais metais Buvusioje areštinėje aplankė beveik 10 tūkst. lankytojų, pasakoja apie gyvenimą sovietinėje Lietuvoje 1965–1993 metais: kasdienius paprastų žmonių bandymus išgyventi, mąstyti, bendrauti, užsiimti įvairiopa gyvenimo formų kūryba, nepaisant buitį ir būtį kausčiusio sąstingio.
2024-04-26

Sugrįžta vilniečių pamėgta alternatyvios kultūros erdvė Buvusioje areštinėje

Šią savaitę antram sezonui sugrįžta didelio susidomėjimo sulaukusi Lietuvos nacionalinio muziejaus paroda „Spąstai su centriniu šildymu“. Atnaujinta ir papildyta paroda, kurią praėjusiais metais Buvusioje areštinėje aplankė beveik 10 tūkst. lankytojų, pasakoja apie gyvenimą sovietinėje Lietuvoje 1965–1993 metais: kasdienius paprastų žmonių bandymus išgyventi, mąstyti, bendrauti, užsiimti įvairiopa gyvenimo formų kūryba, nepaisant buitį ir būtį kausčiusio sąstingio.
2024-04-23

Kaune atidaryta antroji Giedrės Mockeliūnaitės paroda: miestui nutapė du išskirtinius paveikslus

Pirmadienį Kaune atidaryta antroji menininkės Giedrės Mockeliūnaitės paroda „Urban Garden“. Atgaivinti sielą spalvų oazėje kviečianti autorė gimtajame mieste surengtai parodai nutapė du išskirtinius kūrinius – įspūdingo dydžio drobes.
2024-04-22

Londone pavasarį pasitinka kitaip: tokio vyšnių žydėjimo dar nebuvo

Britai nusprendė nelaukti, kada ateis šilti orai ir pradės žydėti vyšnios, tad pasitelkę išmaniąsias technologijas atidarė įspūdingą parodą. Londone didžiuliuose ekranuose pražydo skaitmeninis vyšnių sodas, užburiantis lankytojus. Daugiau apie tai – TV3 žiniose. Vyšnių žiedai savo švelnumu ir grožiu žavi žmones visame pasaulyje. Atėjus pavasariui įvairiose pasaulio vietose lankytojai mėgaujasi rausvų ir baltų žiedų grožiu ir, žinoma, skuba nusifotografuoti.
2024-04-13
REKLAMA
REKLAMA

Menininko Eigirdo Scinsko paveikslai sužibėjo 4 mln. kainuojančioje viloje

Vienas garsiausių Lietuvos menininkų Eigirdas Scinskas ir nekilnojamojo turto įmonės „Sonata Estate“ įkūrėja Sonata Puškovaitė suvienijo jėgas įspūdingam projektui, kuris pritraukė daugybės meno mylėtojų dėmesį. Lietuvių menininko darbai šį kartą sužibėjo 4 milijonus eurų kainuojančioje viloje Marbeljoje. Po įvykusios sėkmingos ekspozicijos ir naujausių abstrakčių paveikslų pristatymo Ispanijos meno rinkai, E. Scinskas džiaugėsi bendryste ir palaikymu, kurio čia susilaukė.
2024-04-08

Trauma apvertė boksininko Andrės Bambamilo gyvenimą: suprato, kad nori grįžti prie šaknų

Išskirtinis boksininkas Andre Bambamilo (29 m.) nuo vaikystės širdyje nešiojosi didelę meilę menui. Paprastai tariant, jis jau vien dėl šio fakto laužo nuo seno nusistovėjusius stereotipus apie nuolat į konfliktus įsiveliančius nemandagius boksininkus, tačiau yra dar vienas dalykas – fotografija.
2024-02-16

23-ejų vilniečio darbai sprogdina internetą: sužavėjo net prezidentą

23-ejų metų vilniečio Roberto Mitunevičiaus paveikslai jau puošia nuomonės formuotojos Ritos Doveiko ir komikų Beno Lastausko bei Marko Žukausko sienas. Paklausite, kuo šie paveikslai tokie ypatingi? O gi tuo, kad šviečia tamsoje. Jaunasis menininkas papasakojo, kaip kilo mintis tapyti naktį tamsoje šviečiančius paveikslus ir atskleidė jų paslaptį. Vienintelis toks Lietuvoje Robertas atskleidė, kad tapymą pamilo dar vaikystėje.
2024-02-16

Tragiškai žuvusio garsaus Lietuvos verslininko dukra nepamiršta tėčio žodžių: prisimins amžinai

Praėjusių metų gegužę Sakartvele žuvusio „Amber Trip“ įkūrėjo, pasaulinio garso gintaro parodos organizatoriaus Giedriaus Guntoriaus artimųjų akys vis dar prisipildo ašaromis, prisimenant visas kartu praleistas akimirkas, tačiau prisiminimuose itin daug šviesos. Prisimindama tėtį dukra Odilija Guntoriūtė nesudvejodama sako – jis buvo pavyzdys, iš kurio išmoko vertingiausias gyvenimo pamokas.
2024-02-09

Aktorė Giedrė Mockeliūnaitė pristatė pirmąją tapybos parodą: ji – neeilinėje erdvėje

Vasario 8-osios vakarą iš Kauno kilusi aktorė ir menininkė Giedrė Mockeliūnaitė (36 m.) pristatė pirmąją tapybos parodą „Kind of Blue“. Tapyba Giedrės gyvenime atsirado ne taip seniai – prieš 6 metus, grįžus iš Jungtinės Amerikos Valstijų. „Pradėjau tapyti grįžusi iš Niujorko, kur studijavau aktorinį dramos mokykloje.
2024-02-08

Atnaujintuose Sapiegų rūmuose – istorinės ekskursijos, atidarymui rengiama paroda

Prieš balandį visuomenei atveriant atnaujintus Sapiegų rūmus Vilniuje, Antakalnyje, juose bus organizuojamos istorinės ekskursijos, o patys rūmai bus atidaryti kartu su tarptautine šiuolaikinio meno paroda. „Prieš balandžio 12 dieną vesime istorines ekskursijas nuo vasario 16 iki kovo 11 dienos.

Kėdainietė po sūnaus netekties užaugino dukra tapusią mergaitę ir atrado savo neįtikėtiną talentą

Tyli, rami, būti rampų šviesoje ir kalbėti garsiau už kitus niekada nesiveržianti Irma Gadeikienė visai neseniai be žado paliko daugelį, o kolegos Akademijos kultūros centro erdvių švarą puoselėjančią moterį netgi titulavo kontrastiškiausiu komandos žmogumi. Šios kraštietės akys – tarsi mikroskopas, į smulkiausias detales sutelkti dėmesį dievinanti kūrybinga kruopštukė pristatė rankų darbo lėlių parodą. Akademijos kultūros centro mažosios salės palanges nutūpę Irmos angelai užburia.
2024-01-23

Karolina Meschino prisiminė seniai patirtą gėdą, kurią jaučia iki šiol

Nuomonės formuotojai nėra naujas reiškinys. Manoma, kad dar Antikos laikais gladiatoriai reklamuodavo vyną ar aliejų. Tačiau vargu ar jie gali lygintis su šiuolaikiniais „influenceriais“, tokiais kaip Karolina Meschino. Jos sekėjų skaičius artėja link pusės milijono, ji turi savo prekių ženklą, o karjerą pradėjo vos šešiolikos.
2023-12-28

Mados mylėtojai rinkosi į naujos parodos pristatymą: nepraleido ir Žilvinas Grigaitis

Antradienio vakarą besidomintys šių dienų lietuviška mada, rinkosi į netradicinės mados prekės ženklo parodos pristatymą Vilniaus senamiestyje, prie pat Rotušės aikštės. Į jį savo bičiulius ir kūrybos gerbėjus pakvietė „LueL“ kūrėja Sandra Mockutė-Cicėnė, kurios kūryboje inkorporuojami vertybiniai kodai atspindintys meilę gimtajai šaliai ir jos kuriamam šiuolaikiniam tapatumui, sąmoningos ir tvarios mados sampratą bei šiuolaikinės mados pulsą.
2023-12-13

Nacionalinės premijos laureatė Giedrė Jankevičiūtė džiaugiasi įvertinta per Vilniaus jubiliejų

Nacionaline kultūros ir meno premija įvertinta parodų kuratorė Giedrė Jankevičiūtė teigia, kad džiaugsmą sustiprino, jog premija skirta prieš Kalėdas ir Vilniui minint 700 metų jubiliejų. „Labai smagu prieš Kalėdas pajusti kolegų dėmesį, tikrai graži prieššventinė dovana. (...) Smagu, jog Vilniaus parodos kontekste minint Vilniaus 700-ąjį gimtadienį tokie sutapimai“, – pirmadienį BNS sakė G. Jankevičiūtė.
2023-12-11

Duris atvėrė Kalėdų sodyba: apsilankyti kviečia visus

Kauno rajono bendruomenė praneša, kad Tado Ivanausko Obelynės Sodyboje vakar duris atvėrė Kalėdų sodyba, kurioje vyks kultūriniai ir edukaciniai renginiai visai šeimai. „Sodyboje bus galima ne tik pasivaikščioti po žiemišku apdaru pasidabinusį obelų sodą, dendrologinį parką, bet ir pasisemti kultūrinių įspūdžių.
2023-12-11

Alytiškės kolekcija atima žadą: parodė visiems

Trečiadienio vakarą Alytaus Jurgio Kunčino viešojoje bibliotekoje atidaryta Senamiesčio seniūnaitijos seniūnaitės Snieguolės Markūnienės vintažinių kalėdinių žaisliukų parodą „Iš palėpės“. „Tikiuosi, visi pasidžiaugsite senais Kalėdų eglutės žaisliukais, kurie daugelį prisiminimais nukels į vaikystės metus, kai kitokių žaisliukų nebuvo“, – sakė S. Markūnienė. Ji pasakojo, jog kalėdinės eglutės puošimas įvairiausiais žaisliukais it virusas plinta ne vienoje moters giminės kartoje.
2023-12-08

Parodos gruodžio mėnesį: yra, kur paganyti akis ir mintis

Galbūt šiais metais šventinį sezoną atrasite daugiau laiko aplankyti meno parodas. Kai gruodį sutemsta greit popiet, šviesos ir ramybės galite rasti muziejuose ir galerijose.
2023-12-06

Paskubėkite pamatyti: pristatyta Arturo Aliuko retrospektyvinė tapybos ir piešinių paroda „Camera Obscura“

Lapkričio 10-30 d. Vilniaus meno erdvė „GODÒ galerija“ pristato menininko Arturo Aliuko retrospektyvinę tapybos ir piešinių parodą „Camera Obscura“. Cameros Obscuros (lot. tamsi patalpa, erdvė, kamera) temos atsiradimas menininko kūryboje susijęs su erdvės pavaizdavimu plokštumoje, trimačio pasaulio buvimu dvimatėje plokštumoje. „Atrodytų, visa tai savaime suprantama ir nekelia ypatingos problemos, ypač šiais monitorių laikais, bet iš esmės tai yra metafizinis klausimas.
2023-11-28

Visuomenei pirmą kartą atveriamos „Lelijos“ fabriko administracinės patalpos – čia dvi savaites veiks „Rupert“ paroda

Lapkričio 24 d., penktadienį, 18 val. visuomenei pirmą kartą atveriamos buvusios siuvyklos „Lelija“ (Panerių g. 43, Vilnius) administracinės patalpos – į jas kviečia meno, rezidencijų ir edukacijos centro „Rupert“ paroda „išardytos svajonės, nutrūkusios siūlės“  (angl. „dismantling dreams, disrupted seams“). Aštuonios įvietintos instaliacijos išsidėstys per tris pastato aukštus ir laikinai prikels nebenaudojamas erdves.
2023-11-16

Mirusiam Stasiui Povilaičiui – jautrus pagerbimas: prisidėti kviečia visus

Ateinančių metų pradžia paženklinta simboline sukaktimi: sausio 15 dieną Lietuvos estrados grandui Stasiui Povilaičiui būtų sukakę 77-eri. Šiai progai paminėti skirtas ne tik Palangos koncertų salėje vyksiantis renginys, bet ir prasminga iniciatyva.
314 2023-11-13

Išvyskite savo akimis: neįtikėtini Leonardo da Vinčio išradimai – jau Vilniuje

Svarbu susipažinti su 15 amžiaus genijaus Leonardo da Vinčio išradimais – po pasaulį keliaujanti kūrėjo brėžiniais ir eskizais paremta paroda duris atveria ir Vilniuje. Iki šiol paslaptis, kaip ši istorinė asmenybė sugebėjo ir kurti meno šedevrus, ir padėti pagrindus inžinerijos mokslui. Tarp da Vinčio išradimų – sraigtasparnio, sklandytuvo, parašiuto, dviračio ir net tanko prototipai. Garsioji Mona Liza – Vilniuje.
Aktualijos 2023-10-28

Aštuntąją konkursinę parodą „JCDecaux premija. Mainais į amžius“ pirmieji išvydo kviestiniai svečiai

Ketvirtadienio vakarą kviestiniams svečiams buvo pristatyta aštuntoji konkursinė paroda „JCDecaux premija 2023. Mainais į amžius“. Tai bendras Šiuolaikinio meno centro (ŠMC) ir lauko reklamos įmonės „JCDecaux Lietuva“ projektas, kuris pristato pradedančiųjų menininkų darbus. Projektas gimė iš siekio padėti menininkams ir suteikti jiems galimybę kurti naujus darbus. Šiemet projekte „JCDecaux premija“ gausu pokyčių.
2023-10-20

Šiandien skelbia nemokamas ekskursijas: nepraleiskite progos

Spalį Energetikos ir technikos muziejuje atidaroma keliaujanti tarptautinė paroda „Leonardo da Vinčio mašinos“, kurioje bus galima išvysti kelias dešimtis išradimų, rekonstruotų pagal L. da Vinčio eskizus, ir žymiausias L. da Vinčio kūrinių reprodukcijas, tarp kurių – „Mona Liza“, už rekordinę 450 milijonų dolerių kainą parduotas „Pasaulio gelbėtojas“ bei garsioji freska „Paskutinė vakarienė“. L. da Vinčis, gimęs 1452 m., buvo Renesanso epochos genijus, žinomas dėl savo įvairiapusio indėlio men...
2023-10-19

Renginiai, koncertai, parodos spalio mėnesį

Kas mėnesį rengiant apžvalgas, supranti, kaip greit prabėga mėnuo. Tikėtina, kad spalis bus tinkamesnis šilumos ir saulės ieškoti uždarose erdvėse, tad puiki proga apsilankyti renginiuose ir reginiuose, kurių spalio mėnesį išties gausu. Taigi, tradicinis viduriniojo rudens mėnesio meno ir kultūros įvykių sąrašas: Muzika Raul Midón koncertas spalio 4 dieną Šv. Kotrynos bažnyčioje Vilniuje, o spalio 5 dieną – Kauno valstybinėje filharmonijoje.
2023-10-02

Fotomenininkės Laimos Geležės parodos atidaryme – tiesiai iš oro uosto atvykusi Aušrinė Gerikienė

„Labai simboliška – į legendinės parodos atidarymą restorane „Legenda“ susirinko daugybė tikrų tikriausių pramogų pasaulio legendų!“, – skelbdamas fotomenininkės Laimos Geležės parodos „Žvaigždės (NE) ne pro rakto skylutę“ ištarė ryškiausias Kauno ceremonmeisteris Kęstutis Ignatavičius.   Glėbiai gėlių, gražūs žodžiai, bendrystė ir dainos – visa tai ekspozicijos kaltininkei ketvirtadienio vakarą dovanojo jos ilgamečiai bičiuliai, rašoma pranešime spaudai.
2023-09-29

Fotografijų parodą „Diagnozė“ pristačiusi Mėlinauskienė: „Tai savotiška duoklė už mano antrą gyvenimą“

Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje atidaryta paramos ir labdaros fondo „Mamų unija“ įkūrėjos, fotografės Eglės Mėlinauskienės fotografijų paroda „Diagnozė“, kuri lankytojams bus atvira iki rugsėjo 17 d. bibliotekos darbo laiku. E. Mėlinauskienės fotoistorija „Diagnozė“ buvo sukurta 2003-2005 m., siekiant atkreipti visuomenės dėmesį į onkologinius susirgimus bei mažinti su vėžio diagnoze susijusias stigmas.
2023-09-13
REKLAMA
Alaus paroda PUTOJA, 2022 m. nuotr. L. Masio.  Alaus paroda PUTOJA, 2022 m. nuotr. L. Masio.

Aludarystės meistriškumo paroda „Putoja“. Ar alus gali nustebinti?

Jeigu paklaustum praeivio gatvėje, koks yra tradicinis lietuviškų vaišių stalo gėrimas, turbūt dažnas drąsiai atsakytų – alus. Tiesa, turim ir kitus tradicinius gėrimus, - girą ir midų, bet šį kartą ne apie juos. Lietuvoje jau daugelį šimtmečių gaminamas alus, anksčiau net mažiausias kaimelis turėdavo savo kaimo aludarį, deja, nykstant kaimams, alaus gamyba persikėlė į dideles ir, gerokai rečiau į mažąsias daryklas, dažnai vadinamomis craft alaus daryklomis.
2023-09-06

Vilniaus galerijų meniu savaitgaliui: parodų atidarymai, performansai, filmų peržiūros ir ekskursijos laivu

  Festivalis „Vilniaus galerijų savaitgalis“ jau aštuntus metus simboliškai pažymi naujo parodų sezono mieste pradžią. Šiais metais festivalio rengėjai į 700 metų jubiliejų švenčiantį sostinės meno lauką žvelgia iš aukso amžių perspektyvos ir būtent juose ragina ieškoti įkvėpimo.
2023-09-06

Renginiai, koncertai, parodos rudens pirmąjį mėnesį

Kartu su rudeniu atėjo ir išskirtinai įvairus kultūrinių renginių sezonas: tradicinis pirmojo rudens mėnesio meno ir kultūros įvykių sąrašas. Juk rugsėjis nuo to tik žavesnis! Muzika Tarp visų Sostinės dienų koncertų verta išvysti Lola Marsh pasirodymą rugsėjo 2 dieną Katedros aikštėje. Rugsėjo 4 dieną Cvi Parke Vilniuje sezono uždarymas: Erika Jennings kartu su Petru Geniušu.
66
2023-09-03

Klaipėdą sudrebino išskirtinis renginys: vandenyje – formulės, lekiančios 200 km/val. greičiu

Klaipėdą savaitgalį drebina išskirtinis ir pirmą kartą uostamiestyje vykstantis renginys. Uosto akvatorijoje, kur leidžiamas maksimalus greitis yra 15 kilometrų per valandą, laksto F2 vandens formulės, jos išvysto 200 kilometrų per valandą greitį. Vyksta šios sporto šakos pasaulio čempionatas. Tokiam renginiui Klaipėda ruošėsi ištisus metus ir, kad jis pavyktų teko net laikinai uoste sustabdyti laivybą. Tokio renginio Klaipėda dar nematė.

Barbė užkariauja pasaulį: pažiūrėti lėlių eina net futbolo sirgaliai

Po naujausio filmo apie Barbę garsiausia pasaulio lėlė užkariavo ne tik kino teatrus, bet ir muziejus. Į Barbės parodą kviečia Naujojoje Zelandijoje įsikūręs Velingtono muziejus. Ten galima išvysti net 500 lėlių – visos jos priklauso vienai moteriai, kuri jas kolekcionuoja jau ketvirtį amžiaus. Daugiau apie tai – TV3 žinių reportaže. „Barbė, Barbė, Barbė“ – tik tai pastaruoju metu ir girdėti po to, kai pasirodė naujasis filmas apie garsiausią pasaulio lėlę.
2023-08-05

Druskininkuose – nekasdienis renginys: pamatyti bus galima ir sekmadienį

Druskininkuose gyventojus ir kurorto svečius džiugina įspūdingas ir nekasdienis reginys: Amerikoje pagamintų mašinų ir motociklų suvažiavimas. Pasirodo, lietuvių kolekcijose yra ir labai retų ar net istorinių mašinų. Tarkime, 8 dešimtį skaičiuojanti legendos Frenko Sinatros mašina ar pats galingiausias gamykloje išleistas automobilis.
98 2023-07-29

Sostinėje pristatyta nauja paroda „Vilniaus laikas“: į atidarymą rinkosi žymūs svečiai

Lietuvos meno pažinimo centre „Tartle“ šiandien atidaryta šeštoji paroda „Vilniaus laikas“, kviečianti lankytojus patirti Vilnių per skirtingas laiko formas, atsukdama laikrodį net 500 metų, ir susipažinti su didžiausia pasaulyje privačia vilnistikos kolekcija. Į atidarymo vakarą, vykusį Lietuvos meno pažinimo centre, rinkosi garsūs šalies žmonės.
2023-06-01

Kairys Krokuvoje atidarys Vilniaus 700 metų jubiliejui skirtą parodą

Kultūros ministras Simonas Kairys antradienį išvyksta į Krokuvą, kur dalyvaus Vilniaus 700 metų jubiliejui skirtos parodos „Vilnius, Wilno, Vilne 1918–1948: vienas miestas – daug pasakojimų“ atidaryme. Kaip BNS informavo ministerija, taip pat numatyti S. Kairio susitikimai su Lenkijos pirmuoju vicepremjeru, Lenkijos kultūros ir nacionalinio paveldo ministru Piotru Glinskiu bei Ukrainos kultūros ir informacinės politikos ministru Oleksandru Tkačenka.
Aktualijos 2023-05-23

Pasaulinę Žemės dieną „Rupert“ meno, rezidencijų ir edukacijos centre buvo kviečiamos pelkių dvasios

Meno, rezidencijų ir edukacijos centras „Rupert“,  balandžio 20–22 d. surengė tarptautinį simpoziumą „Įžeminti“ (angl. „Earth Bonds“). Trijų dienų programa skirtingais pjūviais kvietė diskutuoti ir ieškoti ryšių tarp klimato kaitos keliamų iššūkių, technologijų, kultūros institucijų bei meninės vaizduotės.
2023-04-27

Bankrutuoja vakarų Lietuvos parodų organizatorius „Expo Vakarai“

Vakarų Lietuvos parodų ir konferencijų organizatorei Klaipėdos bendrovei „Expo Vakarai“ iškelta bankroto byla. Klaipėdos apygardos teismas sprendimą dėl bankroto paskelbė kovo 15-ąją.  Kaip BNS teigė teismo atstovė spaudai Dovilė Saulėnienė, bankroto bylą dėl beveik 10 tūkst. eurų skolos inicijavo „Sodra“.   Su „Expo Vakarų“ vadovu Sauliumi Savickiu BNS susisiekti nepavyko.
2023-03-17

Reta, visame pasaulyje legendomis apipinta kačių veislė – parodoje Kaune

Japonijoje ši veislė žinoma jau labai seniai, tačiau už jos ribų apie ją nebuvo žinių iki pat 1960-ųjų. Tais metais japonų bobteilų kačių buvo atgabenta į Ameriką, čia joms buvo įmaišytas ilgaplaukių kačių genas. Europoje ši veislė iki šiol labai reta. Įsigyti šių kačių labai sunku, nes jos parduodamos tik su asmenine rekomendacija. Skiriamasis japonų bobteilų bruožas – panaši į triušio uodegą ar bumbulą. Japonų bobteilų atvaizdų galima pamatyti Viduramžių meno kūriniuose.

Meno mylėtojo patarimai: renginiai, koncertai, parodos – ką siūlo pirmasis pavasario mėnuo

Nuo baleto iki simfonijų, nuo teatro iki koncertų – šį pavasarį kiekvienas ras kultūrinio veiksmo. Dalinamės pirmojo pavasario mėnesio meno ir kultūros įvykių sąrašu, - gal taip greičiau ateis ir tikrasis pavasaris. O su pavasariu ateina ir kasmetinis jau 28-asis Vilniaus tarptautinis kino festivalis „Kino pavasaris“,- šiais metais jis vyks kovo 16–26 dienomis.
2023-02-28

Nuo karo gelbėjami ir meno kūriniai: iš Lvivo į Valdovų rūmus atkeliavo įspūdinga kolekcija

Unikali tapybos šedevrų gelbėjimo operacija iš rusų bombarduojamos Ukrainos. Valdovų rūmų darbuotojai su kolegomis iš Lenkijos suorganizavo 30 itin garsių meno kūrinių evakuaciją iš vienos didžiausių Ukrainos galerijų Lvive. Šitaip Valdovų rūmų muziejus gavo dovaną, apie kurią net svajoti negalėjo – sales jau puošia darbai, tarp kurių autorių – ir da Vinčio, Karavadžo aplinkos tapytojai. Taip pat – ir daugybė sąsajų su Lietuva.
Aktualijos 2023-02-15

Prezidentas su žmona Diana aplankė parodą: akį traukė 1 stiliaus detalė

Lietuvos Respublikos prezidentas Gitanas Nausėda su pirmąja ponia Diana Nausėdiene pirmadienį lankėsi parodoje „Ryšiai / Kizuna“, skirtoje Lietuvos ir Japonijos diplomatinių santykių šimtmečiui paminėti. Parodoje apsilankiusi pirmoji ponia palaikymą išreiškė ir subtilia detale.  Vizitui parodoje Diana Nausėdienė pasirinko mėlyną dviejų dalių – sijono ir švarko – kostiumėlio įvaizdį, kurį papuošė Lietuvos ir Japonijos diplomatinius santykius įprasminantis ženklelis.
2023-01-31

Meno mylėtojo patarimai: renginiai, koncertai, parodos – koks bus paskutinysis šių metų žiemos mėnuo

Po ramaus, tylesnio sausio žiemą, bent jau kalendorinę, galime palydėti įvairiuose kultūriniuose renginiuose, įvykiuose, potyriuose. Vėl dalinamės ateinančio mėnesio meno ir kultūros įvykių sąrašu. Iškart galima paminėti vasarį tradiciškai vykstančią Knygų mugę: šiais metais ji jau 23-oji, visus sukvies į Lietuvos parodų ir kongresų centrą Litexpo vasario 23-26 dienomis.
Aktualijos 2023-01-31

Gamtos fotografas Marius Čepulis: „Mano sėkmės paslaptis yra nesėkmė“

Dėl žadą atimančio kadro jis gali ketvirtį kilometro šliaužti sniegu, valandų valandas kantriai laukti stingdančiame šaltyje, paras praleisti palapinėje miške ar su automobiliu po visą Lietuvą vaikytis debesį. Toks yra ką tik fotografijos parodą „Žiema“ Kauno „Akropolyje“ atidaręs gamtos fotografas Marius Čepulis.
2023-01-24

Vokietijoje atidaryta fotografo Kazio Daugėlos paroda: įamžino lietuvių pabėgėlių kasdienybę

Kempteno miesto muziejuje sausio 20 d. atidaryta fotografo Kazio Daugėlos paroda „Laikinas prieglobstis. Kasdienybė Kempteno stovykloje 1945–1949 m." Vokietijos pietuose esančio Kempteno, po karo buvusioje amerikiečių zonoje, pabėgėlių stovykloje atsidūrė bene gausiausia lietuvių bendruomenė (apie 2000–2300) iš visų Vokietijoje buvusių apie dešimt stovyklų, rašoma pranešime žiniasklaidai.
2023-01-24

Varšuvoje atidarytoje parodoje – Gedimino kalne rastų sukilėlių relikvijos: apsilankė Gitanas ir Diana Nausėdos

Pirmadienį Varšuvos karalių pilies muziejuje, minint 160-ąsias sukilimo metines, buvo atidaryta paroda „Meilė ir pareiga. 1863–1864 metų sukilimas“. Svarbią šios parodos dalį sudaro vos antrą kartą viešai eksponuojami Gedimino kalne rasti sukilėlių asmeniniai daiktai iš Lietuvos nacionalinio muziejaus fondų, kuriuose įkūnytas pasiaukojimas laisvės vardan tampa dar aktualesnis Ukrainai kovojant už savo ir mūsų laisvę.  Parodos atidaryme dalyvavusi Lietuvos nacionalinio muziejaus vadovė dr.
2023-01-24
Į viršų