REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prieš trapią daugumą turinčius valdančiuosius jėgas vienija Seimo opozicija. Dar prieš mėnesį iš valstiečių siūlymo jungtis pasijuokę darbiečiai antradienį sukirto rankomis dėl koalicinės sutarties ir žada duoti atkirtį dešiniesiems, ypač parlamente svarstant vertybinius klausimus.

Prieš trapią daugumą turinčius valdančiuosius jėgas vienija Seimo opozicija. Dar prieš mėnesį iš valstiečių siūlymo jungtis pasijuokę darbiečiai antradienį sukirto rankomis dėl koalicinės sutarties ir žada duoti atkirtį dešiniesiems, ypač parlamente svarstant vertybinius klausimus.

REKLAMA

Opozicijos lyderiu tapo Saulius Skvernelis, kuris žada būti griežtas, bet teisingas, o už borto likę socialdemokratai guodžiasi, kad opozicijos lyderio postas ne toks jau ir geidžiamas.

„Jie turi šiek tiek protauti ir siūlyti, kad būtų garbingai galima aptarinėti šiuos dalykus“, – štai taip kalbėjo darbiečių lyderis Viktoras Uspaskichas prieš mėnesį, aptardamas valstiečių pasiūlytas sąlygas vienyti opozicijos jėgas. Neatsiliko ir kiti darbiečiai.

Panašu, kad, neradę kvailių, valstiečiai pradėjo protauti. Kaip pasakytų Uspaskichas – leidosi į kompromisą, kuris tapo ne tik svarstytinas, bet ir priimtinas. Valstiečių ir darbiečių frakcijų seniūnai parašais įtvirtino bendradarbiavimą parlamento opozicijoje.

REKLAMA
REKLAMA

Opozicijos lyderiu taps ekspremjeras S. Skvernelis. Valdantieji nebijo – sako, kad S. Skvernelis netikras lyderis.

„Negalima konstatuoti, kad šioje situacijoje opozicijos lyderis būtų išryškėjęs, kaip tikras lyderis, nes jis nesugebėjo sutelkti visos opozicijos. Ir, manau, kad kaip buvo iki šiol, taip ir liks, faktas, kad realus opozicijos lyderis bus Ramūnas Karbauskis“, – sako konservatorių frakcijos narys Jurgis Razma.

REKLAMA

Kas bus darbiečių opozicijos lyderis – nežinia. Pagal susitarimą valstiečiai opozicijos lyderį teiks 5 sesijose, darbiečiai – trijose. Karbauskis pripažįsta, kad teko nusileisti nuo pirminių reikalavimų.

„Tikslo patiems turėti opozicijos lyderį vieniems, o mes turėjome siekti padidinti frakciją 2 žmonėm ir turėti patys visą laiką opozicijos lyderį, mes neturime, nes pagrindinis tikslas yra vienyti opoziciją. Kiek įmanoma ją vienyti, ir tie paskutiniai posėdžiai rodo, kad mes sugebame, jau kartu tardamiesi, laimėti kai kuriuos balsavimus“, – pasakoja valstiečių pirmininkas R. Karbauskis.

REKLAMA
REKLAMA

Opozicijoje esantys socialdemokratai prie sutarties neprisijungė, jie anksčiau yra minėję, kad kol neišsirinks naujo partijos pirmininko, tol susitarimų nepasirašys. Be to, nežino, ar jiems tai būtų naudinga, ar tikrai gautų daugiau dėmesio.

„Savęs nuraminimas. Jeigu aš dalyvauju kažkokiame junginyje, tai mane daugiau matys. Kaip pavyzdį galiu pasakyti: praeitoje kadencijoje Julius Sabatauskas buvo net opozicijos lyderis. Ar labai jis matėsi? Klausimas“, – teigia socialdemokratų frakcijos seniūnas Algirdas Sysas.

Valstiečiai su darbiečiais turi 42 vietas parlamente, o valdantieji – 73. Konservatoriams nesant vieningiems dėl vertybinių Laisvės partijos projektų, opozicija žada tuo naudotis ir duoti stiprią atsvarą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Tikslas yra mūsų politinė atsvara dabartinei daugumai, nes matome, kad jų iniciatyvos skaldo visuomenę ir ją reikėtų vienyti, o ne skaldyti“, – kalbėjo valstiečių frakcijos seniūnė Aušrinė Norkienė.

„Siekėme, kad būtų principiniais klausimais labai stipri opozicija valdantiesiems, matom galimybę sutarti esminiais klausimais ir tokiu būdu mes galėsime atstovėti tą dalį rinkėjų, kurie balsavo už opozicines partijas“, – sako valstiečių frakcijos narys S. Skvernelis.

Mišrioje grupėje esantis Remigijus Žemaitaitis dar turi vilčių įkurti naują frakciją, kuri taip pat oponuotų valdantiesiems.

„Tai natūralu, opozicija turi vienytis, opozicija turi vienytis ir turi rotacijos būdu opozicijos lyderis keistis, nes priešingu atveju tas chaosas, kurį mes matome 2 mėnesius, man asmeniškai, kaip politikui, nėra priimtinas“, – pasakoja Mišrios grupės narys Remigijus Žemaitaitis.

Praėjusią kadenciją susitarti ir turėti rotuojamą opozicijos lyderį konservatoriams, liberalams ir socdemams truko gerokai ilgiau – net 2 su puse metų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų