• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šviesolaidžio technologija šiemet mini 15 metų gyvavimo Lietuvos telekomunikacijų rinkoje sukaktį, pranešė bendrovė „Penki kontinentai“.

REKLAMA
REKLAMA

Pirmasis šviesolaidinis tinklas Lietuvoje – „Skynet“ – pradėjo veikti Vilniuje 1998 metais. Vis dėlto šviesolaidžio ištakomis reiktų laikyti 1996 metus, kai tinklą valdanti bendrovė „Penki kontinentai“ pradėjo teikti telekomunikacijų paslaugas, sakoma bendrovės pranešime.

REKLAMA

Šviesolaidžio technologijos pagrindas – optiniai kabeliai, kuriais informacija perduodama naudojant šviesą, o ne elektros impulsus. O tai dešimtis kartų padidina interneto spartą ir leidžia naudotojams žiūrėti aukštos kokybės vaizdo įrašus, klausyti muzikos bei siųstis didelius kiekius duomenų. Šiandien šviesolaidinio interneto sparta siekia iki 1 Gb/s. Ir tai – ne riba, teigia „Penkių kontinentų“ atstovai.

„Norint siūlyti klientams vis didesnę interneto spartą, visų pirma reikia pažangiausių šviesolaidžio technologijų. Plėsdami „Skynet“ tinklą, renkamės itin pažangią bei patikimą ilgametės mūsų įmonės partnerės „Cisco Systems“ įrangą. Be to, kokybiškas paslaugas klientams užtikrina ir nuolatinis tinklo modernizavimas, patyrusių bei kvalifikuotų specialistų komanda ir 24 val. per parą atliekamas techninis tinklo monitoringas bei priežiūra“, – sakė „Penkių kontinentų komunikacijų centro“ Tinklo plėtros departamento vadovas Raimondas Biliukevičius.

REKLAMA
REKLAMA

Įsitvirtinus šviesolaidiniam internetui, Lietuvos telekomunikacijų rinkoje išpopuliarėjo ir daugiau modernių paslaugų. Tarp sparčiausiai kelią į rinką besiskinančiųjų – IP, arba išmanioji, televizija (IPTV). Po daugybės laboratorinių tyrimų ir bandymų pirmoji IP televizijos paslaugą 2007 metais Lietuvos žiūrovams pristatė bendrovė „Penki kontinentai“.

„Šiandien IPTV – ta informacinė terpė, kuri gali patenkinti daugybę net išrankiausio kliento poreikių. Tai ne tik galimybė žiūrėti TV programas HD formatu, bet ir „Facebook“, „Twitter“, „YouTube“, „Picasa“ TV ekrane. O kur dar galimybė, naudojantis tik TV pulteliu arba jo funkcijas atliekančiu išmaniuoju telefonu ar planšetiniu kompiuteriu, apmokėti komunalines sąskaitas, kurias sugeneruoja ir su IPTV sinchronizuoja išmaniojo būsto (angl. Smart House) sistema, užsisakyti prekes el. parduotuvėse ir t. t.“, – aiškina „Penkių kontinentų komunikacijų centro“ Programavimo departamento vadovas Justinas Simanavičius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šiandien dauguma pasaulinių IPTV technologijų kūrėjų stengiasi personalizuoti televiziją ir visą turinį, kurį galima kurti ir valdyti pagal vartotojo pageidavimus. Naudotojui turi būti suteikta galimybė pagal asmeninius poreikius, įpročius, skonį, gyvenimo būdą, veiklos sferą pačiam kurti tai, ką jis nori matyti ekrane. Be to, vis dažniau IPTV paslaugos integruojamos į mažmeninės prekybos, bankininkystės, medicinos, turizmo, švietimo ir kitus sektorius.

Ryšių reguliavimo tarnybos duomenimis, 2012 m. pabaigoje Lietuvoje buvo per milijoną interneto prieigos naudotojų. O Tarptautinės asociacijos „FTTH Council Europe“ ir kompanijos „iDate“ paskelbto tyrimo apie šviesolaidinės ryšių technologijos plėtojimąsi duomenimis, Lietuvoje 2012 m. pabaigoje 31 proc. namų buvo prijungta prie šviesolaidinio ryšio tinklo, sakoma pranešime.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų