REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sprendimus dėl COVID-19 valdymo Vyriausybė priims kitą savaitę: spręs, ar grįš karantinas

Kalbama apie nuotolinį darbą

Papildomų COVID-19 priemonių klausimą ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė siūlo kelti Vyriausybės posėdyje kitą savaitę. Tiesa, pirmiausiai ji siūlo apsispręsti, ar tam reikės grąžinti karantino režimą.

Papildomų COVID-19 priemonių klausimą ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė siūlo kelti Vyriausybės posėdyje kitą savaitę. Tiesa, pirmiausiai ji siūlo apsispręsti, ar tam reikės grąžinti karantino režimą.

REKLAMA

„Kaukių dėvėjimas, nuotolinis darbas. Labai aiškiai reikia atsakyti sau į klausimą, ar turi būti ekstremaliosios padėties režimas, ką turime dabar, ar karantino. Nes, mano nuomone, atsakomybė žmogaus už taisyklių pažeidimą yra motyvuojantis faktorius“, – Vyriausybės posėdyje trečiadienį sakė I. Šimonytė.

Po posėdžio sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys patikslino, kad dėl nuotolinio darbo ministerija tarsis su epidemiologais.

„[Pasitarsime] ar neturėtume pasiūlyti, tarkim, viešajame sektoriuje nuotolinio darbo, vertinant bendrą epidemiologinę situaciją“, – žurnalistams trečiadienį sakė A. Dulkys.

REKLAMA
REKLAMA

Apsispręs dėl papildomų priemonių

Be to, I. Šimonytė svarsto, kad galbūt atėjo laikas priimti sprendimą, kad už pramonės darbuotojų testus dėl COVID-19 neturėtų mokėti darbdaviai. Šiuo metu šiuos testus kompensuoja valstybė.

REKLAMA

„Dabar pradėtas pramonės darbuotojų testavimas. Matysime, kaip procesas atrodys, bet vėlgi po kelių savaičių, matyt, kad turėsime grįžti prie klausimo, kiek dar biudžetas turi mokėti už testus, t. y. mokesčių mokėtojai, o kiek jau reikėtų, kad atsakomybes prisiimtų ir darbdavys“, – sakė premjerė.

Privalomas gamybos įmonių darbuotojų, kurie nėra persirgę koronavirusu ar  nepasiskiepiję, testavimas kas 7–10 dienų įsigaliojo rugsėjo viduryje.

Taip pat I. Šimonytė akcentavo, kad kol kas svarbiausia priimti sprendimus, kaip skatinti vyresnio amžiaus asmenų vakcinavimą.

REKLAMA
REKLAMA

„Pagrindinis prioritetas vis dėlto yra visos priemonės, kurios leistų kaip įmanoma labiau paskiepyti 75+ metų bendruomenę. Tai, ką esate susiplanavę dėl šeimos gydytojų, logistikos, informavimo ir kitų priemonių. Jei reikės papildomų Vyriausybės priemonių, prašyčiau trečiadieniui paruošti“, – Vyriausybės posėdyje trečiadienį sakė I. Šimonytė.

Tuo metu sprendimai dėl moksleivių testavimo ir izoliacijos bus priimami ne Vyriausybės, o operacijų vadovo Arūno Dulkio sprendimu.

Vyriausybės posėdžio išvakarėse, ir I. Šimonytė, ir A. Dulkys teigė, kad blogėjant Lietuvos epidemiologinei situacijai, reikėtų įtvirtinti privalomą apsauginių veido kaukių dėvėjimą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Turbūt tuo tikslu vėl reikės įvesti karantiną, kadangi pagal ekstremalią situaciją tokio reikalavimo nustatyti negalime, o rekomendacijos Lietuvoje, skirtingai nuo Skandinavijos šalių, suprantamos kaip tai, ko visiškai nereikia laikytis“, – žurnalistams Seime sakė I. Šimonytė.

Visa Lietuva įžengė į „juodąją“ zoną

Antradienį visa Lietuva pateko į „juodąją“ epidemiologinę zoną. Tarp „juodųjų“ savivaldybių jau yra ir Vilnius miestas, ir Kaunas.

Naujausiais Statistikos departamento duomenimis, 14 dienų sergamumas, tenkantis 100 tūkst. gyventojų šalyje šiuo metu yra 522,1. Tuo metu teigiamų diagnostinių tyrimų dalis siekia 6,2 proc.

REKLAMA

Praėjusią parą nustatyti 1402 nauji COVID-19 atvejai, mirė devyni žmonės. Šalyje praėjusią parą atlikta 14,4 tūkst. molekulinių (PGR) ir 10,6 tūkst. antigeno tyrimai dėl įtariamo koronaviruso.

Šiuo metu šalyje skaičiuojamos 23 „juodosios“ savivaldybės, pagal naujų atvejų skaičius jos išsidėsto taip: Rietavo (1,532.5), Telšių (1,333.9) rajonai, Klaipėdos miestas (1,333.9), Palangos miestas (1,083.4), Šilutės (1,003.0), Joniškio (919.2), Plungės (870.2), Skuodo (772.4), Klaipėdos (748.6), Akmenės (722.9) rajonai, Alytaus miestas (719.4), Kretingos (653.8), Jurbarko (602.4) rajonai, Šiaulių miestas (590.9), Marijampolės (577.8), Radviliškio (558.2) Vilniaus miestas (553.4), Šilalės (531.8) rajonas, Kauno miestas (528.9), Šalčininkų (515.3), Mažeikių (511.9) rajonai.

REKLAMA

„Juodoji“ zona reiškia, kad sergamumas savivaldybėse per pastarąsias 14 dienų viršijo 500 naujų atvejų 100 tūkst. gyventojų arba teigiamų diagnostinių tyrimų dalis per 7 dienas viršijo 10 proc.

Dėl koronaviruso plitimo karantinas Lietuvoje skelbtas jau du kartus – nuo 2020 metų kovo iki tų metų birželio vidurio ir nuo 2020 metų lapkričio iki šių metų liepos.

Daugiau nei 1400 naujų atvejų

Praėjusią parą nustatyti 1402 nauji COVID-19 atvejai, mirė devyni žmonės, rodo trečiadienį paskelbti Statistikos departamento duomenys.

Tai didžiausias naujų atvejų skaičius nuo gegužės 7 dienos, kai fiksuoti 1524 susirgimai.

Visi mirusieji buvo nepaskiepyti arba paskiepyti iš dalies.

2912 žmonės paskiepyti pirmąja vakcinos doze. Iš viso per parą paskiepyti 7676 žmonės.

Ligoninėse nuo COVID-19 šiuo metu gydomi 992 žmonės, 114 iš jų – reanimacijoje. Žmonių ligoninėse, palyginti su ankstesne para, kiek sumažėjo.

Piliečiai, kokia prasmė skiepytis, jeigu pilnai pasiskiepiję užsikrečia covid-19 ir miršta nuo jo? Įveskite google paieškoje ,,Fully Vaccinated Died'' ir rasite informaciją apie pilnai pasiskiepijusių žmonių mirtis. Manau, kaip tik priešingai reikia nesiskiepyti, išsaugoti ir stiprinti natūralų imunitetą, kurį gali pažeisti būtent vakcinos, susiraskite internete anglų ar rusų ar kita užsienio kalba (lietuvių kalba daug nepatikimos informacijos, ypač iš valdžios ir žiniasklaidos) ir pasiklausykite ką kalba įtakingiausias pasaulio virusologas Luco Montagnier apie skiepus, jis apie skiepus kritiškai atsiliepia, iki kurio išmanymo ir žinių lygio toli visiems tiems Lietuvos ekspertams ir medikams. O mes Lietuvoje bent 1 naują modernią virusologijos laboratoriją turime ar ne? Ar mes turite stiprių virusologų, kurie kompetetingai pasisakytų, tik jeigu jie tokie net ir būtų, tai jiems irgi toli iki Luco Montagnier... Manau, valdžia norės jums ,,išplauti smegenis'' ir suskiepyti kokių tarkime 80 procentų žmonių, o tada galbūt norės priimti priverstinį vakcinavimą, LIETUVOJE jokios demokratijos ir žodžio laisvės nėra (blokuoja ne tik kritinius straipsnius apie skiepus ir net interneto komentarus), yra tikslas kuo daugiau paskiepyti, tai medicininis ,,fašizmas'', neveltui fašizmas kilo iš Italijos ir dabar Italija pirma iš esmės priėmė priverstinį vakcinavimą, istorija kartojasi spirale- nuo Italijos prasidėjo medicininis ,,fašizmas'', nors ir Italijoje kaip daugelyje pasaulio valstybių (pažiūrėkite kokios Australijoje riaušės vyko internete) mąstantys priešinasi prieš priverstinį vakcinavimą ir ,,vergo'' skiepų pasą. Lietuviai nepasiduokime šiam medicininiam ,,fašizmui'', kuris ,,valosi kojas'' į ,,demokratiją'' ir žmogaus laisvę pasirinkti kaip elgtis su savo kūnu ir sveikata


Ko meluojat, zmogus grizo is ligonines sake, kad labai daug paskiepytu, nereikia maustyt zmoniu!!!
O kaip paaiškinti faktą, kad tik mes LT matome juodai, o kitos ES šalys ją mato žalią? Atsakykite prašom?
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų