REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Dėl karantino daug baimių ir nepasitenkinimo ikimokyklinėse įstaigose. Įstaigas lanko vis dar labai daug vaikų, jų kiek apmažėja tik prieš pat šventes. Tad auklėtojos bijo, kad iš skirtingų šeimų suvesti vaikai gali atnešti virusą ir į darželius. O kituose miestuose tėveliai piktinasi, kad net ir nevesdami mažylių turi mokėti mokesčius.

Dėl karantino daug baimių ir nepasitenkinimo ikimokyklinėse įstaigose. Įstaigas lanko vis dar labai daug vaikų, jų kiek apmažėja tik prieš pat šventes. Tad auklėtojos bijo, kad iš skirtingų šeimų suvesti vaikai gali atnešti virusą ir į darželius. O kituose miestuose tėveliai piktinasi, kad net ir nevesdami mažylių turi mokėti mokesčius.

REKLAMA

Rytą vaikus į darželį palydi alytiškiai. Vieni sako negali atžalų prižiūrėti namuose, nes dirba, o kiti dzūkai pikti. Gal ir nevestų mažylių, tačiau vis tiek turėtų mokėti keliolika eurų į mėnesį, o jei vaikai keli ir pusšimtis eurų susidaro. Mat Alytaus valdžia nustačiusi už darželį abonentinį mokestį.

„Aš manau, dar turėtų atsižvelgti į socialinį sluoksnį, jei tėvai neturi darbo, tai tikrai verta kompensuoti tą užmokestį. Man tai nėra labai svarbu, mes vaikus kadangi vedam, ir dirbantys, ir žinom, kad darželiam reikia išsilaikyt, tai neturi didelės įtakos“, – sako alytiškis Linas.

REKLAMA
REKLAMA

O kiti karantino metu prarado darbus ar dėl prastovų sumažėjo pajamos, tad jiems tenka skaičiuoti kiekvieną eurą.

„Šiandieną Lietuvoje atlyginimai nėra labai dideli, dalis žmonių gyvena sudėtingą gyvenimą, ir šiuo metu gal ir darbo netekę, galbūt kitokių pajamų, tai mokestis visada aktualus“, – pasakoja darželio „Volungėlė“ direktorė Aušra Plytninkaitė.

REKLAMA

Alytaus švietimo specialistai atvirauja tokį abonentinį mokestį patvirtino, kad spręstų vietų trūkumo  darželiuose problemą.

„Būdavo taip, kad užsiima vietą, o vaiko realiai neleidžia ir kaip ir vietos nėra, o tam kas reikalinga negali patekti. Tai dėl to buvo tas mokestis, jis įsigaliojo nuo liepos pirmos dienos“, – teigia švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Vytuolis Valūnas.

Esą apie kilsiantį pasipiktinimą tuomet net nepagalvojo, tad dabar sulaukę skundų šį sprendimą skuba koreguoti. Išimtis viena.

„Esant mūsų valstybėj karantinui, tokiai padėčiai kaip dabar, jei tėvai neleidžia savo vaikų į ikimokyklines įstaigas tai tada nemokėtų šito mokesčio“, – kalbėjo V. Valiūnas.

REKLAMA
REKLAMA

Tėvų forumo atstovai tokio abonentinio mokesčio už darželį taikymą bet kuriuo atveju vadina ydingu.

„Veda ar neveda vaikus į darželį nepriklausomai dėl kokios priežasties, ar dėl karantino, ar dėl to, kad susirgo vaikas, ar dėl to, kad tėvai susirgo ir negali vesti vaiko į darželį, tai negali būti jokio įtakojimo mokėti kažkokius fiksuotus abonentinius ar fiksuotos dalies mokesčius“, – sako Tėvų forumo pirmininkas Darius Trečiakauskas.

Dėl karantino metu kilusių bėdų darželiuose gyventojai jau atakuoja miestų politikus ir Seimo narius. Skundai dvejopi.

„Pradėjo eiti iš tėvų, kurie prarado darbus, kad verčiami eiti į darželius, kad veiktų, dirbtų. Kiti sako, kad prašo nevesti vaikų, bet ima pinigus, tai daug atvejų“, – pasakoja Seimo narys Robertas Šarknickas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Situacijos kuriozinės. Mat per karantiną nevesti vaikų į darželius, ypač jei tėvai dirba namuose nuotoliniu būdu, prašė  ir švietimo, mokslo ir sporto ministrė. Tiesa, tai itin sukritikavo tėvų forumo atstovai.

„Negalima versti tėvų, jei jie dirba nuotoliniu būdu, kad tai nėra darbas ir kad jie dar gali prižiūrėti 2–3 savo mažamečius vaikus lygiai taip pat dirbdami ir atlikdami darbo funkcijas. Tai visiškai nesuvokiama“, – teigia D. Trečiakauskas.

Vis dėlto prasidėjus karantinui daugelis šalies ikimokyklinių įstaigų gerokai ištuštėjo. Štai Vilniuje į darželius susirenka ketvirtadalis mažųjų, Klaipėdoje – trečdalis. Daugiausia Širvintose ir Neringoje, čia lankomumas kone 80 procentų. Kaunas per vidurį, nes suguža pusė mažylių. Tad tai į neviltį varo darželių auklėtojas, kurios bijo užkrato.

REKLAMA

„Galima sakyti, kad mes vaikštome ant tiksinčios bombos, ir mes nežinome, kada ji susprogs, nes vaikai ateina iš įvairių šeimų, jau žinome, kad ir sirgo tėveliai jų, jų artimieji, karantinavosi vaikučiai“, – kalbėjo auklėtoja Vyda Šapranavičienė.

„Kiekviena diena su nerimu, ar neparsinešim ar neparsinešim ir mes to viruso, ir ta baimė, tai kaip ir pas visus, visi turim šeimas, artimuosius, tėvus vyresnius“, – sako auklėtoja Daiva Pečiukėnienė.

„Tenka raminti, dirbti psichologu žmonėm. Nes jie ateina su baime, užkrėsti tėvelius savo, anūkus, nes jaučia spaudimą ir iš šeimų nes dirba įstaigoje kur daug skirtingo kontakto“, – pasakoja darželio „Želmenėlis“ direktorė Saulė Šerėnienė.

REKLAMA

Kad situacija įstaigose sudėtinga, patvirtina ir Kauno valdžia, serga daug darbuotojų. Laimė, bent prieš šventes vaikų įstaigose ženkliai mažėja.

„Užsikrėtimo atvejų ikimokyklinėse įstaigose tarp pedagogų ir pagalbinių darbuotojų tikrai yra nemažai. Uždarinėjam atskiras grupes, kad yra infekcijos plitimą ribojantis rėžimas įvedamas. Tikim žmonių sąmoningumu, bet prašom, kad kuo mažiau vestų į ugdymo įstaigas“, – teigia administracijos direktoriaus pavaduotoja Eglė Andriuškienė.

Kauniečiams, nevedantiems atžalų į darželius, už jų nelankytas dienas karantino, epidemijos metu ar esant kitoms ekstremalioms sąlygoms mokėti nereikia, taip buvo ir pavasarį. O štai mažylius atvedantys turi pateikti argumentuotus prašymus, kodėl jie lanko įstaigą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų