Atskleidė gudrybes, kaip greitai užmigdyti vaikus: pravers per šventes

Ketvirtadienį visi trauksime naujas kalėdines pižamas, mažuosius apkamšysime lovose ir tikėsimės, kad jie kietai miegos, kol Kalėdų Senelis po eglute dės dovanas. O gal ir mes dar spėsime kelias supakuoti.

Deja, viso stebuklingiausios metų dienos džiaugsmo kai kuriems mažyliams gali būti tiesiog per daug – jie gali neužmigti iki išnaktų. Kad taip neatsitiktų, miego ekspertė ir „Kally Sleep“ įkūrėja Ori Leslau pasidalino geriausiais savo patarimais, kaip Kūčių vakarą vaiką užmigdyti laiku, rašoma dailystar.co.uk.

Jei norite, kad jūsų Kūčių vakaras būtų ramus, išbandykite:

Išeikite į lauką pakvėpuoti grynu oru

Jei dienos metu pakankamai laiko praleidžiate lauke, tai labai padeda vakare laiku užmigti, nes grynas oras organizme padeda gamintis serotoninui, dėl kurio jaučiamės laimingi ir atsipalaidavę. Būdami lauke taip pat natūraliai sunaudojame daugiau energijos (ypač vėsiu oru), todėl tai – geriausias būdas vaikams išleisti energiją.

Laikykitės rutinos

Tai gali būti lengviau pasakyti, nei padaryti, bet vis tiek verta stengtis kiek įmanoma laikytis pastovaus režimo, net jei tai užtruktų ilgiau. Su savo mažaisiais pasikalbėkite apie rytojaus dieną ir apie tai, kuo ji bus kitokia, ko reikėtų tikėtis. Tada stenkitės nuo sausio mėnesio grįžti prie įprastos dienotvarkės.

Vėlai vakare neužkandžiaukite

Vienas geriausių dalykų per Kalėdas – tai gardus maistas! Nors labai smagu juo mėgautis, atkreipkite dėmesį į tai, kiek cukraus suvartoja jūsų vaikas. Cukrus gali stimuliuoti organizmą (visi esame girdėję apie „cukraus pakilimą“), o tai gali neigiamai paveikti miego kokybę. Per didelis cukraus kiekis gali net sutrukdyti laiku atsigulti į lovą. Pasirinkite tikslų laiką, likus kelioms valandoms iki ėjimo miegoti, kai vengsite cukringų užkandžių ir šiaip saldumynų.

Išbandykite miego laiko užsiėmimą

Jei jūsų vaiko galva ūžia nuo visų kalėdinių džiaugsmų ir nekantravimo, o miegas atrodo vis mažiau tikėtinas dalykas, pabandykite jį nuraminti audioknyga ar ramia muzika. Tai gali padėti jiems į ką nors susikaupti, užuot gulėjus ir galvojus, kada jau ateis Kalėdų Senelis. Kai tik vaikas bus ramesnis, jis daug lengviau natūraliu būdu ramiai užmigs.

REKLAMA

Skirkite laiko atsipalaidavimui

Pripažinkime – šie metai nebuvo lengvi, tad kodėl Kūčių vakarą neskyrus laikui ramiam pasibuvimui su šeima – kartu ką nors kepkite, pasižiūrėkite filmą ar pažaiskite kokį nors žaidimą. Šiek tiek laiko palikite pabuvimui be interneto ir mobiliųjų telefonų – tikrai nustebsite pamatę, kaip visi atsipalaiduoja ir kaip nurimsta ir vaikai. Labai geras būdas mažiems vaikams nurimti yra bazinės atsipalaidavimo technikos. Stipriai juos apkabinkite ir giliai kvėpuokite – taip abu jausitės ramesni ir stresas praeis.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų