Čekijos rinktinė dramatiškose rungtynėse sensacingai eliminavo Kanadą iš kovos dėl Tokijo olimpinių žaidynių.

Čekai atrankos pusfinalio mače Viktorijoje 103:101 (29:27, 23:17, 15:16, 27:34, 9:7) po pratęsimo palaužė šeimininkus.

Čekija pratęsimo pabaigoje atsiliko penkiais taškais, bet tada pelnė septynis taškus be atsako ir išsiveržė į priekį 101:99.

Likus žaisti 15 sekundžių Andrew Wigginsas lygino rezultatą, tačiau kitoje atakoje likus sekundei pergalingus taškus pelnė Tomašas Satoransky.

Per likusį laiką Trey Lyleso tritaškis buvo netikslus. Čekija atrankos turnyro finale susitiks su Graikijos krepšininkais.

Nugalėtojams Blake’as Schilbas surinko 31 tašką, T.Satoransky pelnė 18. Pralaimėjusiems RJ Barrettas pelnė 23 taškus, 22 įmetė Andrew Wigginsas.

Trečiajame kėlinyje čekai dar pirmavo 13 taškų, bet kanadiečiai atsitiesė ir pagrindiniame laike likus 11 sekundžių A.Wigginso tritaškis nulėmė pratęsimą.

Kanada: RJ Barrettas 23, Andrew Wigginsas 22, Nickeilas Alexanderis-Walkeris 21, Trey Lylesas ir Andrew Nicholsonas po 10.

Čekija: Blake’as Schilbas 31, Tomašas Satoransky 18, Patrikas Auda 16, Ondrejus Balvinas 14.