SVK ROU 18:40
    F grupė Birželio 26 d., trečiadienis
    GEO POR 21:40
    CZE TUR 21:40

Berlyne sekmadienio vakarą įvyko Eurolygos finalas, kuriame dėl trofėjaus susikovė titulą ginanti Madrido „Real“ ir Atėnų „Panathinaikos“ ekipos. Po rimtos kovos čempionų titulą 95:77 (25:36; 24:18; 15:7; 31:16) pirmą kartą nuo 2010-2011 m. sezono iškovojo „Panathinaikos“ krepšininkai, tarp kurių ir Marius Grigonis.

12

Madrido krepšininkai šį sezoną gynė praeitais metais iškovotą Eurolygos titulą, tuo tarpu Atėnų ekipa paskutinį kartą titulą iškovojo 2010-2011 m. sezone.

Į pergalę Atėnų klubą vedė Kostas Sloukas, kuris pelnė 24 taškus, atkovojo 2 kamuolius ir padavė 3 rezultatyvius perdavimus, o vėliu buvo pripažintas finalinio ketverto MVP.

M.Grigoniui finalas nesusiklostė – lietuvis per 7 minutes taškų nepelnė (0/1 dvit.), atkovojo ir prarado po kamuolį, 2 kartus prasižengė ir surinko -3 naudingumo balus.

Rungtynių pradžioje atradimu tapo Eli Ndiaye, kuris pelnė pirmus 8 Madrido klubo taškus (3:8). Atėnų ekipa sugebėjo atsitiesti ir prisivijo (9:10). Visgi, Džananas Musa vienas pelnė 5 taškus iš eilės ir vėl tolino „Real“ komandą (9:15). Dominavę Chuso Mateo auklėtiniai po Sergio Rodriguezo baudų metimų jau pirmavo dviženkliu skirtumu (22:32).

Vincento Poirier baudų metimai ketvirčio pabaigoje leido dar kiek padidinti atstumą – 25:36. „Panathinaikos“ lyderis Kendrickas Nunnas per pirmą kėlinį jau buvo susirinkęs 3 pražangas, o graikai praleidę daugiausiai taškų šį sezoną. Ankstesnis „pasiekimas“ buvo 29 taškai, leisti įmesti Tel Avivo „Maccabi“ ekipai. Antrą ketvirtį Madrido klubas pradėjo padidindamas persvarą iki 14 taškų (27:41).

Varžovai nesutriko ir čia pat atsakė atkarpa 8-0, leidusia priartėti (35:41). Tritaškių padedami graikai netrukus jau atsiliko tik 1 taško skirtumu (45:46). Visgi, persverti rezultatą nepavyko, o ketvirčio pabaigoje po tritaškį smeigė Džananas Musa ir Facundo Campazzo (47:54). „Panathinaikos“ situaciją paskutinėmis sekundėmis švelnino Kostas Sloukas, pataikęs dvitaškį – 49:54.

Po didžiosios pertraukos Atėnų klubas visiškai suvystė varžovus gynyboje. „Real“ krepšininkai per trečią kėlinį surinko vos 7 taškus, palyginus su 36, kuriuos įmetė vien per pirmą kėlinį. Toks skirtumas padėjo „Panathinaikos“ atstovams galiausiai persverti rezultatą (58:56).

Ketvirčio pabaigoje E.Atamano auklėtiniai baudų metimais dar labiau didino atstumą (64:59). Tiesa, pastariesiems nepavyko išvengti Sergio Rodriguezo taškų pabaigoje – 64:61. Ketvirtajame kėlinyje Graikijos ekipa dar labiau atitrūko (74:65). Ispanai kovėsi ir vėl kvėpavo varžovams į nugarą (80:76).

Tuomet Atėnų krepšininkai pelnė 8 taškus be atsako ir susikrovė dviženklį pranašumą (88:76). Per likusias dvi minutes „Real“ atstovams išsigelbėti jau nepavyko, o po Kendricku Nunno dvitaškio ekipas jau skyrė net 18 taškų (95:77).

Rungtynes ispanai užbaigė S.Rodriguezo tritaškis – 95:80.

Primename, kad pusfinalyje Atėnų „Panathinaikos“ 73:57 nugalėjo Šarūno Jasikevičiaus treniruojamą Stambulo „Fenerbahce“, o Madrido „Real“ užtikrintai 87:76 nugalėjo Pirėjo „Olympiakos“ krepšininkus.

„Panathinaikos“: Kostas Sloukas 24 (6/6 metimai), Kendrickas Nunnas 21 (6/12 dvit.), Mathiasas Lessortas 17 (6 atk. kam.), Jerianas Grantas 11 (6 atk. kam.), Konstantinos Mitoglou 8 (3 atk. kam.).

„Real“: Džananas Musa 15 (1/6 trit.), Facundo Campazzo 12, Sergio Rodriguezas 11 (1/4 trit.), Mario Hezonja (8 atk. kam.), Eli Ndiaye, Vincentas Poirier po 8.