• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šv. Velykų savaitgalį suintensyvės automobilių judėjimo kontrolė. Šį kartą atidžiau bus tikrinami autobusai bei traukiniai. Lietuvos policijos generalinio komisaro pavaduotojas Arūnas Paulauskas tv3.lt naujienų portalo laidoje „Dienos pjūvis“ paaiškino, kaip ir kokios tikslios priemonės bus taikomos. 

Šv. Velykų savaitgalį suintensyvės automobilių judėjimo kontrolė. Šį kartą atidžiau bus tikrinami autobusai bei traukiniai. Lietuvos policijos generalinio komisaro pavaduotojas Arūnas Paulauskas tv3.lt naujienų portalo laidoje „Dienos pjūvis“ paaiškino, kaip ir kokios tikslios priemonės bus taikomos. 

REKLAMA

Komisaro pavaduotoją kalbino žurnalistas Artūras Anužis. 

Vidaus reikalų ministrė sakė, kad bus tūkstančiai pareigūnų. Kiek iš jų bus policininkų ir kokios bus bendros pajėgos sukeltos per šį šventinį savaitgalį?

Didžioji dauguma tų pareigūnų, kurie dirbs per ilgąjį savaitgalį postuose, tai bus policijos pareigūnai. Mes numatome, kad kiekvieną dieną į postus teks skirti iki 1500 tūkst. pareigūnų. Galime nesunkiai paskaičiuoti, kad per 3 ilgąsias dienas gali susidaryti beveik 4000 tūkst. policijos pareigūnų, kurie bus įtraukti į šią veiklą.

Ponas Paulauskai, gal galite papasakoti, kaip vyks tas ribojimas? Kur bus tikrinami žmonės? Kur bus didesnis dėmesys sutelktas?

REKLAMA
REKLAMA

Visoje Lietuvoje bus organizuojama apie 300 policijos postų. Jų darbo laikas, darbo trukmė daugelių atvejų priklausys nuo atliktų analizių ir namų darbų. Tada matysime ir šiuo metu matome, kur tas eismas intensyviausias, kur matome didžiausias rizikas, kur gali keliauti daugiausia asmenų, neturinčių pagrindo keliauti į kitas savivaldybes. Būtent toje vietoje tie postai bus organizuoti ir ten dirbs.

REKLAMA

Tikrai kreipsime nemažą dėmesį į didmiesčius – Vilnius, Kaunas, Šiauliai, Panevėžys. Būtent nuo penktadienio į išvykstančius iš šių didmiesčių žmones, nes tikrai matome, kad čia yra didžiausia rizika. Gali žmonės bandyti išvykti, tarp išvykstančių su pagrindu gali įsimaišyti, bandyti įsimaišyti sraute ir išvažiuoti neturėdami pagrindo.

Ir ant savivaldybių, tarp ribų, kai kur ir viduje savivaldybės. Ypatingai kurortuose, kur policijos patruliai, pareigūnai domėsis, stebės atvykusius asmenis ir kitą kartą pasiklaus, iš kur jie atvyko, ar jie turi pagrindą čia būti.

REKLAMA
REKLAMA

Dar viena naujovė, kurią planuojame vykdyti šį ateinantį savaitgalį, tai yra traukinių kontrolė ir kažkiek sugriežtinta reisinių autobusų kontrolė.

Ar tai bus stacionarūs postai, ar pareigūnai bandys keisti lokacijas, vietas?

Naudosime mišrųjį būdą, tai yra kažkiek turėsime stacionarių postų, bet tai nereiškia, kad tas postas ten veiks 24 val. per parą. Tas postas gali veikti 5-6 valandas, gali būti kažkokia pertrauka ir vėl gali toje vietoje atsirasti. 

Taip pat bus ir mobilūs postai, kada pareigūnai atsiras tai vienoje, tai kitoje vietoje netikėtai ir atliks tam tikrus atsitiktinius pravažiuojančio transporto patikrinimus. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Minėjote kaip pavyzdį, kad veiks 5-6 val. tam tikri stacionarūs postai. Taip yra dėl to, kad per daug valandų pareigūnai negali būti, ar tokia taktika pasirinkta?

Logiškai, ar verta laikyti stacionarų postą toje vietoje, kur per valandą pravažiuoja vos tik keli automobiliai nakties metu? Tai turbūt, kad ne.

Judėjimo ribojimai ir kontrolė nėra susiję su dideliu pavojumi. Mes tikrai nebandome sulaikyti kažkokių tai ginkluotų nusikaltėlių grupės, kai tikrai turime mesti visus resursus ir bet kokia kaina kontroliuoti judėjimą.

Tame bendrame sraute, kurį mes matome, turbūt 99 proc. vykstančio transporto turi pagrindą vykti – tai yra darbo reikalai, žmonės turi nekilnojamo turto ir kitos pateisinamos priežastys. Tai tame didžiajame sraute reikia identifikuoti tuos keliaujančius, kurie neturėtų keliauti.

REKLAMA

Ar pačiuose miestuose bus kontroliuojama, ar nėra atvykusių iš kitų miestų? Čia turbūt reikėtų kalbėti apie kurortus ir apie didžiuosius miestus.

Taip, ta kontrolė bus vykdoma ir kurortiniuose miestuose. Bus ir reguliarios pajėgos, kurios dirba nuolat tuose miesteliuose, tiek ir papildomos pajėgos. Stebės automobilių parkavimo vietas ir pamatę, kad automobilis parkuojasi su atvykusiais žmonėmis, matosi, kad ne tos savivaldybės gyventojai, tai prieis ir paprašys pagrįsti, kodėl jie yra šioje savivaldybėje, ar jie turėjo teisinį pagrindą į ją patekti.

Minėjote, kad atidžiau bus tikrinami traukiniai su autobusais. Kaip tai vyks?

Organizuosime patikrinimus didžiųjų miestų traukinių stotyse. Keleiviai turėtų nenustebti, kad patenkant į peroną ar traukinį, policijos pareigūnai paprašys pagrįsti keliavimą, parodyti dokumentus, kokiu pagrindu asmuo ketina keliauti į kitą savivaldybę, ar jam tai galima daryti, ar ne. 

Daugiau detalių apie judėjimo ribojimą ieškokite laidoje, esančioje straipsnio pradžioje. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų