Palaikyti sutuoktinio palaidojus tėvus gali ir nepavykti: ekspertai ragina vadovautis žmogiškumu

Anapilin išėjus sutuoktinio artimajam keliauti į laidotuves kitoje savivaldybėje anot policijos – draudžiama, tačiau Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) pareigūnus skatina vadovautis žmogiškumo principu. Tuo tarpu, virusologo manymu, toks draudimas išvis nebeturėtų egzistuoti.

Lietuvos policijos atstovas Ramūnas Matonis pateikė kelis variantus su paaiškinimais, kada ir kam oficialiai galima lankytis laidotuvėse:

„1) mirus Vardenio Pavardenio mamai ir laidotuvėms vykstant kitoje savivaldybėje, jis ir (ar) jo vaikai vykti gali, o jo sutuoktinė  – ne;

2) mirus Vardenio Pavardenio mamai ar močiutei ir laidotuvėms vykstant jo gyvenamojoje savivaldybėje, dalyvauti gali ir jis, ir jo sutuoktinė, vaikai;

3) mirus Vardenio Pavardenio artimam bičiuliui (ne artimajam giminaičiui) ar draugui, vykti į laidotuves kitoje savivaldybėje, jis negali;

4) mirus Vardenio Pavardenio artimam bičiuliui (ne artimajam giminaičiui) ar draugui, dalyvauti laidotuvėse savo gyvenamojoje savivaldybėje jis gali, taip pat – ir asmenys, su kuriais jis sudaro vieną namų ūkį.“

Prireiks ir dokumentų

Vykstant į laidotuves policija primena, kokių dokumentų kopijas reikėtų turėti su savimi. O jei automobiliu vykstate su šeimos nariais dokumentų prireiks daugiau.

„Vykstant į laidotuves rekomenduojame su savimi turėti mirties liudijimo kopiją ir (ar) patvirtinimą iš laidojimo paslaugas teikiančios įstaigos apie laidotuvių datą. Jei vykstate kartu su savo šeimos ir (ar) namų ūkio nariais, būtina turėti šiuos ryšius įrodančius dokumentus“, – pasakoja R. Matonis

Ragina vadovautis žmogiškumu

Portalo tv3.lt kalbinta Sveikatos apsaugos ministro atstovė spaudai Aistė Šuksta teigė, kad karantinų ribojimų formuluotė turi ir išimtį, kuri turėtų leisti abiem sutuoktiniams keliauti į vieno iš jų artimojo laidotuves.

„Tiesiog čia yra gyvenimiška situacija. Karantino ribojimai ir nutarimas būtent tokia formuluote galioja nuo pat gruodžio mėnesio.

REKLAMA

Taip, tai galėtų būti apibrėžta kitaip, bet matome, kad nesusiduria žmonės su sunkumais keliaudami į laidotuves ir kitus tokius neplanuotus gyvenimo įvykius ar nelaimes.

Visi žiūri sąmoningai ir žmoniškai. Karantino nutarime taip pat yra tokia eilutė, dėl ypatingai svarbių priežasčių galima palikti savo savivaldybę, o tai ir yra ta ypatingoji priežastis“, – pasakoja atstovė.

Peikia ribojimų trukmę

Profesorius Saulius Čaplinskas tv3.lt teigia, kad tokie karantino ribojimai Lietuvoje trunka per ilgai.

„Tie kardonai, lockdownas ir taip toliau yra tik laikina priemonė. Jie yra jau seniai išsisėmę. Jie veiksmingi tik tada, kai trunka ilgiau nei tris-keturias savaites, vėliau jie jau pradeda išsisemti, o pas mus kiek laiko trunka? Visuomenė yra demotyvuota, o toliau įsijungia įkaito sindromas. Kai žmogus nieko nebegali padaryti jis pyksta ir ima priešintis tokiems nelogiškiems sprendimams“, – situaciją vertina virusologas.

Eksperto manymu, gerokai svarbesnės ir veiksmingesnės viruso valdymo priemonės yra kaukės, rankų plovimas bei atstumo laikymasis. S. Čaplinsko teigimu, reikia išmokti gyventi su virusu.

„Mano asmenine nuomone, reikia labai pasverti tokias ribojimų priemones ypač laikant jas taip ilgai. Svarbu, kaip žmonės nuvykę į tas laidotuves elgiasi.

Visur turėtų būti akcentuojamas saugus bendravimas, nes šis virusas dar ilgai bus. Vasarą bus lygiai taip pat tik viruso bus mažiau. Rudenį vėl viskas suaktyvės.

Svarbiausios priemonės yra kaukės, atstumas, paviršiai, rankos. Aš ir kiti pasaulio sveikatos organizacijos ekspertai, kalbame apie naująją realybę, kad reikia prisitaikyti prie naujų taisyklių“, – pastebi S. Čaplinskas.


Rašyti komentarą...
B
Baisu
2021-03-29 21:10:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
Visškas nuprotėjimas! Laidotuvės šventas reikalas ir turėtų artimieji jose dalyvauti
Atsakyti
-2

b
bumerangas
2021-03-29 21:08:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tyciojates is zmoniu, kaip tik beisgalit, nu neliksit jus nenubaisti, pamatysit, turesit ateityje uz tai atsakyti!!!
Atsakyti
-4

B
Bet kas
2021-03-29 21:10:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
Dalbajobai valdzia
Atsakyti
-3

SKAITYTI KOMENTARUS (47)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų