DIENOS PJŪVIS. Judėjimo ribojimai per Velykas – ko imsis policija?

Praėjusią savaitę Lietuvoje vėl įsigaliojo judėjimo ribojimai. Iki pat balandžio 6 d. Lietuvoje policija kontroliuos įvažiavimus į miestus ir savivaldybes. Tad ko per Velykas imsis policija, kad užtikrintų taisyklių laikymąsi?

Apie tai portalo tv3.lt aktualijų laidos „Dienos pjūvis“ pokalbis su policijos generalinio komisaro pavaduotoju Arūnu Paulausku ir policijos profsąjungos vadove Roma Katiniene.

Portalas tv3.lt primena, kad judėjimo ribojimai, anot I. Šimonytės, iki Velykų pabaigos atrodys lygiai taip pat, kaip per Kalėdas. Gyventojų judėjimą kartu su pagalbininkais kontroliuos policija.

„Atrodys taip, kaip atrodė per Kalėdas ir per savaitgalius atrodė. Mūsų institucijos, policija, taip pat ir tos institucijos, kurios talkina policijai, šauliai ar kitos pajėgos klaus žmonių, judančių iš vienos savivaldybės į kitą, kokiu tikslu juda.

Jeigu tai svarbi priežastis, tai, žinoma, judėti bus leidžiama. Bet tiems, kurie tokių svarbių priežasčių neturi, labai rekomenduočiau likti savo namų savivaldybėje“, – žurnalistams kalbėjo I. Šimonytė.

Svarbiomis priežastimis šiuo atveju laikoma, kai asmenys vyksta į savivaldybę, kurioje gyvena; kai į kitą savivaldybę vyksta dėl artimųjų giminaičių mirties. Taip pat judėjimas neribojamas, kuomet asmuo tarp savivaldybių juda darbo reikalais, dėl sveikatos priežiūros paslaugų arba keliauja į tarptautinius keleivių maršrutus oro, jūrų uostus, autobusų stotis ar iš jų.

Taip pat leidžiamas judėjimas, kai asmenys, gyvenantys besiribojančiose Alytaus miesto ir rajono, Kauno miesto ir rajono, Klaipėdos miesto ir rajono, Panevėžio miesto ir rajono, Šiaulių miesto ir rajono, Vilniaus miesto ir rajono savivaldybėse, juda tarp nurodytų besiribojančių savivaldybių.

Keliauti leidžiama ir dėl kitų objektyviai pagrįstų neatidėliotinų priežasčių, kai vykimas į kitą nei savo gyvenamosios vietos savivaldybę yra neišvengiamai būtinas. 

Ribojimas netaikomas vienos šeimos ar vieno namų ūkio nariams, vykstantiems į kitą nei savo gyvenamosios vietos savivaldybę, kurioje jie turi nekilnojamojo turto.

Visą informaciją, kada galima važiuoti į kitą savivaldybę, raiste čia: Policija primena judėjimo ribojimus: kada galima važiuoti į kitą savivaldybę? 

LAIDĄ „DIENOS PJŪVIS“ RASITE STRAIPSNIO PRADŽIOJE.


Rašyti komentarą...
e
ei
2021-03-31 13:38:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
KIEK KARTU TA PATI RASYSIT NEATSIBODO
Atsakyti
0

Y
Yra
2021-03-31 14:05:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
Europos Žmogaus teisių konvensija,kuri yra aukščiau už šitą nelegalų nutarimą.Pabandykit bauduot!
Atsakyti
-2

h
hj
2021-04-01 13:17:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kai reikia, tai visokios žydrų-ružavų, juodų ir spalvotų "teisėms" ginti, ar politinio spaudimo tikslais kitoms šalims, tada konvencija galioja, o kai valdžiai reikia savo nusikalstamus ketinimus prastumti, tai konvencijos kaip ir nėra...
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų