DIENOS PJŪVIS. Ar karantinas jau išsisėmė suvaldant koronaviruso pandemiją?

Karantinas Lietuvoje pratęstas iki balandžio pabaigos, o artėjant Velykoms šalyje buvo atnaujinti ir judėjimo ribojimai tarp savivaldybių, kurie tęsis iki baigsis šventinis Velykų savaitgalis. Judėjimo ribojimai grąžinti, o karantinas pratęstas todėl, kad ministrų kabinetui nerimą kelią Lietuvoje plintančios koronaviruso atmainos – britiškasis ir Pietų Afrikos Respublikos (PAR). Bet ar karantinas neišsisėmė ir vis dar yra efektyvus suvaldant pandemiją?

Apie tai portalo tv3.lt aktualijų laidos „Dienos pjūvis“ pokalbis su duomenų mokslininku Vaidotu Zemliu-Balevičiumi ir profesoriumi Sauliumi Čaplinsku. 

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad, anot I. Šimonytės, judėjimo ribojimai iki Velykų pabaigos atrodys lygiai taip pat, kaip per Kalėdas. Gyventojų judėjimą kartu su pagalbininkais kontroliuos policija.

„Atrodys taip, kaip atrodė per Kalėdas ir per savaitgalius atrodė. Mūsų institucijos, policija, taip pat ir tos institucijos, kurios talkina policijai, šauliai ar kitos pajėgos klaus žmonių, judančių iš vienos savivaldybės į kitą, kokiu tikslu juda.

Jeigu tai svarbi priežastis, tai, žinoma, judėti bus leidžiama. Bet tiems, kurie tokių svarbių priežasčių neturi, labai rekomenduočiau likti savo namų savivaldybėje“, – žurnalistams kalbėjo I. Šimonytė.

Svarbiomis priežastimis šiuo atveju laikoma, kai asmenys vyksta į savivaldybę, kurioje gyvena; kai į kitą savivaldybę vyksta dėl artimųjų giminaičių mirties. Taip pat judėjimas neribojamas, kuomet asmuo tarp savivaldybių juda darbo reikalais, dėl sveikatos priežiūros paslaugų arba keliauja į tarptautinius keleivių maršrutus oro, jūrų uostus, autobusų stotis ar iš jų.

Taip pat leidžiamas judėjimas, kai asmenys, gyvenantys besiribojančiose Alytaus miesto ir rajono, Kauno miesto ir rajono, Klaipėdos miesto ir rajono, Panevėžio miesto ir rajono, Šiaulių miesto ir rajono, Vilniaus miesto ir rajono savivaldybėse, juda tarp nurodytų besiribojančių savivaldybių.

Keliauti leidžiama ir dėl kitų objektyviai pagrįstų neatidėliotinų priežasčių, kai vykimas į kitą nei savo gyvenamosios vietos savivaldybę yra neišvengiamai būtinas. 

Ribojimas netaikomas vienos šeimos ar vieno namų ūkio nariams, vykstantiems į kitą nei savo gyvenamosios vietos savivaldybę, kurioje jie turi nekilnojamojo turto.


Rašyti komentarą...
b
birute
2021-03-29 13:30:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jau kai nukris visi prakeiksmai ant dabartinio seimo gudragalviu, kurie ta karantina laiko, tai zemeje duobe atsivers.
Atsakyti
-1

N
Narnija
2021-03-29 13:28:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jus ten ekspertai visai baigiat nusipezėti aišku kad žmonėm nusibodo visas tas karantinas.Jau visiems nusispjaut ant jūsų ribojimų.
Atsakyti
-2

F
Fpc
2021-03-29 13:15:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
Klounas tas jusu Ciaplinskas ,o tas Belevicius isviso tranas kuris neaisku kokiu budu tapo toks svarbus butent sia tema ??
Atsakyti
-5

SKAITYTI KOMENTARUS (15)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų