DIENOS PJŪVIS. Kas toliau? Kiek ilgai reikės tęsti karantiną?

Ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė tvirtina, kad šią savaitę Vyriausybė neketina keisti karantino režimo. Galimi pakeitimai, anot premjerės, bus svarstomi po Velykų. Bet kiek ilgai dar reikės tęsti karantiną? Kas mūsų laukia toliau?

Apie tai – portalo tv3.lt „Dienos pjūvis“ pokalbis su Seimo nariu Aurelijumi Veryga ir Seimo nariu Linu Slušniu.

Portalas tv3.lt primena, kad premjerė I. Šimonytė patikino, jog judėjimo ribojimai Lietuvoje baigsis balandžio 6-ąją. Jos teigimu, po to gyventojų judėjimas gali būti ribojamas ne visoje Lietuvoje ir ne visiems gyventojams.

„Balandžio 6 dieną baigsis gyventojų judėjimo ribojimo galiojimas toks, koks yra dabar. Nes dabar jis yra visoms savivaldybėms. Prieš tai jis buvo daliai savivaldybių. Tai kitos savaitės pradžioje žinosime, kokia yra situacija, ar reikia daliai savivaldybių tą ribojimą palikti, galbūt jį modifikuoti.

Tarkim, leisti judėti žmonėms, kurie turi vakcinacijos ar neigiamo testo rezultatą, jeigu per tą laiką bus įmanoma techniškai įgyvendinti, kad policija galėtų tai patikrinti. Yra tikrai tų idėjų labai daug. Ir visas jas bandome tikrinti, kai kurias įgyvendinti“, – žurnalistams Seime antradienį sakė I. Šimonytė.

Tiesa, premjerė neatmeta galimybės svarstyti kai kurių ekspertų siūlymus daliai veiklų veikti dienos metu, o vakarais jas uždaryti.

„Jeigu būtų būdas susitarti, kad dieną turime daugiau pasirinkimų, ką veikti ir kur eiti, bet vis dėlto vakare kontaktai yra mažinami, per kuriuos užsikrėtimas plinta, manau, tai galėtų būti gana sąžiningas susitarimas“, – svarstė I. Šimonytė.

Anot I. Šimonytės, susirgimai labiausiai plinta ne dėl to, kad gyventojai lankosi įvairiose vietose, o dėl to, kad susitinka šeimomis.

„Niekas labai negalvoja, kad didžiausias atvejų skaičius ateina, kad žmonės eina į knygyną, muziejų ar parduotuvę. Veikiausiai tai yra iš to, kad nesilaikoma tiesiog vieno namų ūkio taisyklių.

Dėl ko yra nesilaikoma, matyt, dėl to, kad pavargo dalis žmonių laikytis. Labai gaila, bet realybės nepripažinti irgi, matyt, neišeitų“, – sakė premjerė.

Daugiau apie tai skaitykite M. Kasnikovskytės tekste: „Šimonytė: šią savaitę karantino režimo nekeisime“

LAIDĄ „DIENO PJŪVIS“ SU A. VERYGA IR L. SLUŠNIU RASITE STRAIPSNIO PRADŽIOJE.


Rašyti komentarą...
I
Irena
2021-03-30 13:58:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
Simonytei vertetu pasimokinti is Nyderlandu, cia zmoiu nevercia nei testuotis, nei vakcinuotis, ribojimu keliuose netaiko, o pas mus tai protu nesuvokiama kas vyksta.
Atsakyti
-5

V
Vyksna
2021-03-30 14:01:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
Mes praradome pagarba vyresniems
ms
Atsakyti
0

A
2021-03-30 13:43:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
Planas vykdomas nepriekaištingai...tik ar supranta ši persona, kad ne jiems bus pavesta ši misija, kuri priklauso žmonijai, o ne tokiai nusivažiavusiai " valdžiai"? Jos nuomonė verta nuliui, ji niekas, o finansai neišgelbės.
Atsakyti
-5

SKAITYTI KOMENTARUS (13)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų